Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• Driss

Matt Damon vytvořil z Bourna unikátní akčňák. Podobný kumšt se povedl i Lautnerovi jenže ve špatném slova smyslu. Nedočkáte se totiž žádné dechberoucí akce, jak by se z českého názvu dalo vyčíst. Navíc se budete i pořádně nudit! Tvajlajtský cumel je narozdíl od sympatického Dejmona jen šidítko pro pravidelné odběratelky Bravíčka. Devět z deseti mlaďoučkých "haniček montán" možná teče při záběru na oduševnělý biceps, ale herecký projev a nic neříkající pohled skrz vyholené srůstající huňaté obočí je nervy-drásající záležitost. Faktorů, které mi trhali žíly, je mnohem víc. Šablonovitý scénář postaven na jednoduchém "chyť mě, když to dokážeš" mi připomněl mládí strávené u Toma a Jarryho. Kamera je statická a omezující a dokonce i Weaver a "brunet Malfoy" hrají jak z ochotnického divadla, což mě natolik rozesmutnilo a zklamalo, že nemůžu dát ani tu jednu hvězdu, kterou jsem chtěl dát za nohy Lily Collins. Singletonův mýtus má tedy ode mě ultimátní zákaz druhé projekce a doufám, že "vyodpaděním" snímku smetu celou záležitost do končin, kam pameť nesahá.(8.6.2012)

No úplně super nejvíc sračka. A nejhorší na tom je, že nějakým záhadným způsobem se mi to líbilo, koukal jsem na to v kuse, a to dokonce i do půl třetí do rána, ačkoliv jsem v sedm vstával. Dialogový perly se sypou jedna radost, akce stojí za nic a nejhorší na tom je, že ten výrazně nesympatickej Lautner je vlastně ke všemu uvěřitelnej. A to nevím, jestli je dobře nebo ne. Akce se nekoná, když už, je sterilní a skoro bych řek že i mrtvá od začátku do konce. Jedinej zajímavej okamžik je, když Maria Bello skope dva týpky, od tý doby se to po akční stránce táhne a nezachrání to ani emoční bitka ve vlaku. Jo a že je to dementní po logický stránce snad netřeba dodávat. No a závěr? Škoda povídat. Přesto - opakuju - nějakým záhadným způsobem se mi to vlastně líbilo.(25.12.2011)

I když jsem se při sledování toho to filmu nejednou hlasitě zasmál, protože tak hloupý a hlavně laciný scénář plný nelogičností se vidí málokdy, tak v konečném verdiktu naděluji slabší tři hvězdičky ( asi jsem se dobře vyspal... ). Člověk místy ani neví o co tady jde, ale alespoň to odsýpá a pořád se je na co koukat. Tedy když pomineme toho nesympatického dřeváka v hlavní roli. Dokonce jsem rád, že při mém pročítání zdejších komentářů tento pocit nesdílím jen já sám, ale i mnozí z vás tady. Chvílemi fakt stačilo málo a jen na základě toho to obsazení jsem film prostě vypnul. Naštěstí se to vykompenzovalo Lily Collins, na kterou se minimálně kouká vždy hezky. Silně pochybuji, že se na tento film ještě někdy v budoucnu z vlastní vůle podívám, ale pokud jste nenáročný teenager, tak se vám tato jednohubka může líbit. Jediné co je potřeba je u toho moc nepřemýšlet, protože pak jen uvidíte jaká pitomost tento film obecně v jádru je...(26.9.2014)

• MartinezZ

Ne-u-vě-ři-tel-né ~~~ Takový soubor pitomostí, chyb, nedomyšleností a ještě mnohem víc se hned tak nevidí. Chování postav amatérské u "profesionálů", supermanovské u amatérů. Blivajz, který bych chápal u některé ze společností, natáčející cílená béčka, ale tohle někdo myslel vážně a je skutečně zvláštní, že to nešlo rovnou na DVD, ideálně sám distributor to měl hodit na torrent. A znovu, je mi líto Nyqvista, tady sice dostal asi tak milionkrát větší prostor než v MI:4, ale zase v takovéhle pitomosti. To si snad nezaslouží. Taylor by toho měl nechat v čas! A scénárista taky.(18.12.2011)

• teutates

Když si někdo opravdu zaslouží zlatou malinku, tak právě mladík Cha-Taylor Lautner, syn velké vlčice a ještě většího vlka. Taky si budu pamatovat, že něj. Vlkodlačí fundru (ehm, Lily) člověk pozná podle velikosti a koncentrace obočí, coš mladý Nathan podle čichu bezesporu rozezná. No pojďme k ději, mladý Chautner cítí, že je iný, jak jinak přece, pokaždé je něco víc, namyšlenec jeden. Ve škole dostanou bojový úkol a Mission Lautneriom se může začít. Se svým ksichtem maurského bojovníka běhá Nathan sem a tam, odhaluje různě tajemství (určo četl Browna) a když si myslíte, že de Harper zastavit, tak nejde! Jeho "tatík" ho naučil na 15-let to co v CIA zvládnou za celou karieru a to nemluvím o jakýchsi s 5.stupnem integrace, tzv. milostiví. Celé je to zabalené v rúšku tajemna a jak už název prozrazuje, místy se člověku zastaví dech, hu. Já viděl poslední snímek od Singletona a taková hrůza to nebyla, 4bratri byli oproti tomu popi*ovka. Chautner odpad/10(25.12.2011)