Bez dechu

Únos

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

Zaujatost uživatelů čsfd proti Lautneroj zahnala Abduction na hranici 48%,přitom Lautner je na filmu ten nejmenší problém.WTF scénář,který je plytký a bezduchý,navíc vykrádající akční pecku Wanted,Bourna a bůch ví co ještě.Ale minimálně prvních 40 minut dokonale baví.Začátek má dobrý spád a počáteční atmosféra i akce je opravdu zdařilá,Lautner si roli puberťáckého kill bitche vyloženě užívá a vedle naschvál nastrčené,nevýrazné Lily Collins je navíc o to výraznější a nehraje vůbec špatně,chtěl bych vidět machry VERBALA,TEUTATESE a další neochvějné hvězdy z čsfd,jak by si poradili s touhle rolí,když by měli dělat otočky a nakopávat bad-assům prdel nebo hrát emočně náročnější scény....nebo dokonce ty romantické..panečku,to bysme se všichni dokonale zasmáli ;) Lautnerovi roli prostě v pohodě věříte a při emočně náročnější scéně ve vlaku si vede opravdu výborně.Problém ovšem nastává ve chvílích,kdy minutové ticho mezi akcí vyplňuje impotetní romantické žvatlání dvou pubertálních dětiček,pomalu ale jistě si vyznávajíc lásku ( z některých dialogů se mi smíchem zcvrkl šourek ) a ke konci už je akce čím dál fádnější a atmosféra mizí odhalením tuctové pointy a Singleton už si posledních 45 minut chce jen v klidu dojet k nápisu The End.Ale jako průměrný akční thriller funguje tahle jednohubka dobře,hlavně v první půli a hodně tomu pomáhají herecká esa Maria Bello a Jason Isaacs.Na nedělní večer film zabavil a i když je průměrný ve všecjh ohledech,jeho podrůměrné hodnocení místních nadřazených elit nemůžete brát absolutně vážně.55%.(29.1.2012)

Abduction je lepší spolužiak Jumpera, ktorý vyskočil zo školskej lavice, aby tiež predviedol svoje prednosti a s plným nasadením v každej akcii ukázal svoje vyšportované telo. Taylor Lautner a Lily Collins patria k teenegerským hercom, na ktorých vidno nedostatočnú hereckú vybrúsenosť, ale obsadenie Marie Bello či Sigourney Weaver mi bolo ozaj sympatické, len škoda, že ich čas účinkovania uplynul tak rýchlo. Film sprevádzali kolísavé momenty, ako keď sa hojdáte na detskej hojdačke pre dvoch a raz ste hore a raz dole. 50%(27.3.2012)

Poměrně dobrá akční věc. Když pominu všechny WTF momenty, tak se bylo na co dívat. Lautneráče sice nesnáším, ale tady mi nevadil a byl celkem koukatelný. Pohodovka na dlouhé zimní večery, kdy chcete vypnout. No, dobře…i na dlouhé letní večery.(22.6.2013)

Nejnesympatičtější akční hrdina v nejsympatičtějším napínavém thrilleru několika posledních měsíců.(14.1.2012)

• verbal

Ten Lautnerův fotr musí být nějaký vysoce postavený hollywoodský žid. Aby se totiž takový prasečí xicht s hereckým nadáním špatně vydlabané tykve dostal před kameru, kde by se po jeho boku zaponižovala dokonce i samotná Ripleyová, to už chce mít v zádech pořádného potentátu! A tak slavný homodlak z Tvajlajtu i k hlavní roli přišel! No a film je to samozřejmě výborný, takový barevný, obsahující snad vše, co Rodriguez vystříhal ze Spy kids pro nadměrnou debilitu. To ovšem bohužel nevylučuje, že se u toho opět pár třináctek řádně vyprstí a ten nehezký hoch s tolik inteligentním obličejem se v nějaké žumpě objeví znovu!(6.11.2011)

• - Spoiler: Při Nathanově (Taylor Lautner) konfrontaci s jeho matkou/pěstounkou Mary (Maria Bello) svítí do jeho pokoje denní světlo, když však jeho matka sejde s pláčem dolů po schodech, je náhle venku naprostá tma. (hansel97)

• - Karen (Lily Collins) byla hospitalizována kvůli zranění paže, které jí doktoři museli zašít. O 24 hodin později však sedí a sleduje zápas baseballu bez jakýchkoliv známek poranění na rukou. (hansel97)

• - Když Nathan (Taylor Lautner) volá záchrannou službu 911, nadiktuje svou adresu jako 2009 Clearwater Drive. To je odkaz na film Twilight sága: Nový měsíc (2009), ve kterém Lautner hrál. Ten měl totiž premiéru v roce 2009 a objevují se v něm tři postavy s příjmením Clearwater, a to Harry, Seth a Leah. (hansel97)