Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• choze

Rebecce Black koupili rodiče videoklip, Lautnerovi rovnou akční celovečerák, který působí úplně stejně vygenerovaně. Nezaujme ani šablonovitý scénář, ani trocha nezajímavé akce a sledování co chvíli brečícího Lautnera, marně se snažícího hrát, přímo bolí. Jak se do filmu nechali uvrtat Isaacs, Molina nebo zestárlá Weaver, to je mi záhadou.(27.3.2012)

Poté, co jsem viděla složení publika, bylo mi hned jasné, proč má film tak nízké hodnocení. Tohle opravdu není pro muže nad 30. Je to film pro odrostlejší mládež. Je tu akce, láska i problémy ze střední. Už sice nejsem v náctiletém věku, ale nějak si stále podobné filmy dokážu užít. Výborná zábava pro partu holek, co nešetří potrhlými komentáři a ztichnout jedině, když Taylor odhodí tričko či předvede něco ze své mrštnosti při nějaké té rvačce. A ano, rvačky jsou to, co na filmu hodnotím nejlépe a co na tom, že po takových ranách by se kde kdo už dávno složil. Nevadí, lítají střepy, padají drsná slova a teče krev. Supr. Příběh trochu nedomyšlený, ale ok. A dá se u tak jednoduchého filmu vůbec mluvit o hereckých výkonech? Mno....Jason Isaacs je skvělý, jediné, co mu chybělo byla bílá dlouhovlasá paruka.(11.10.2011)

• corpsy

Akčňák pre Twajlajt generáciu. Priamočiary, nekomplikovaný. A keďže je hlavnou skupinou divákov, právo tento druh obyvateľstva ( prepáčte za výraz ), bolo obsadiť Taylora Lautnera tou správnou voľbou. Pózuje ( nehrá ) o stošesť, sem tam zmláti dlhoročných profesionálov v štýle pána Bournea a stihne zbaliť načačkanú sexy kočku, ktorej ten dočasný život na úteku asi ani veľmi nevadí. Takže milé násťročné školoupovinné diváčky, tu nieje čo riešiť.(19.11.2012)

• Pepinec

Je na světě většího blba, než jakým je holka, která vprostřed předehry prohlásí "musíme se najíst!?" Jo. A jsou hned dva. První větší blb je ten, kterej na tohle řekne "jo, to bychom vážně měli!" a druhej větší blb napsal scénář k tomuhle filmu. Vypadalo to totiž, jako kdyby mezi jednotlivejma postavama koloval kouzelnej prsten Arabely, akorát někdo bohužel vystřihal scény, kdy s nima točej jak šlapky s kabelkou a přejou si třeba "pěkně prosím, ať mám najednou na stadionu pistoli" nebo "jednu bombu v troubě, díky!" Ještě štěstí, že to všechno zachraňovaly vybroušený dialogy, při kterejch jsem samým úžasem tleskal a provolával bravo! Šmankote, co to kecám, vždyť už jsem jak ta hladová kravka...(28.7.2013)

Prvních dvanáct minut jsem byl bez dechu. Tupí dialog a nejedno nesmyslné tlachání. CITÁT - Když jsem adoptovanej, tak proč je moje fotka na webu zmizelejch dětí ?........ Na scénu přijdou výbuchy, honičky, spousta otázek, ale žádné odpovědi. Na mě je to trochu moc špionážní, ikdyž to má své napětí. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak. Nějak jsem třeba nepochopil scénu okolo 66 minuty. Mezi Nathanem (Taylor Lautner) a Karen (Lily Collins) se rozjede erotická scéna a chtíč zde cloumá obouma aktérama. Najednou však Karen dostane hlad, tedy chce se jít najíst. Tady mi to hlava nějak nebrala. To co následovalo, po tak zcela nelogickém rozhodnutí, už mě tak moc nebavilo. Strašně totiž miluju tyhle uměle vyvolané situace. Když však opomenu tuhle pitomou scénu i z důsledky, je to celkem slušný akční thriller.(8.5.2012)

• - Když Nathan (Taylor Lautner) volá záchrannou službu 911, nadiktuje svou adresu jako 2009 Clearwater Drive. To je odkaz na film Twilight sága: Nový měsíc (2009), ve kterém Lautner hrál. Ten měl totiž premiéru v roce 2009 a objevují se v něm tři postavy s příjmením Clearwater, a to Harry, Seth a Leah. (hansel97)

• - Když Nathana (Taylor Lautner) při zápasu jeho otec kopne do hrudi, můžete si všimnout, že má pod tričkem ochrannou vrstvu. (hansel97)

• - Když Nathan (Taylor Lautner) chatuje s Marisou na webové stránce pro pohřešované děti, dopustí se gramatické chyby v anglické verzi slova "zmizel". Napsal totiž "dissapeared" místo "disappeared". (hansel97)