Reklama

Reklama

Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

(více)

Videa (24)

Trailer 3

Recenze (395)

kingik 

všechny recenze uživatele

Thriller, který si bez obav může dát i zarytý antifanoušek Taylora Lautnera. Mladík Nathan jednoho dne z internetové databáze pohřešovaných dětí zjistí, že je podle nezvratných indicií jedním ze ztracených dětí, a až dosud žil v adoptivní rodině. Cítí se podvedený, ale než se stačí dozvědět skutečnou pravdu o sobě, jsou jeho náhradní rodiče zabiti a jemu nezbývá, než se dát se svojí sličnou kamarádkou od naproti, do které je zamilovaný, na útěk. V patách mu budou agenti CIA, ale také agenti určení pro tajné operace vedení zkušeným zabijákem. Nathan se ocitá v nebezpečí, neví komu má věřit a postupně odkrývá záhadu panující kolem jeho záhadné identity. Až do finální scény na baseballovém stadionu, se jedná o dynamický, nepředvídatelný a napínavý akční thriller s malinko romantickou linkou s postupně rodící se láskou mezi ústřední mladou dvojicí. Lautner dostal šanci vymanit se ze škatulky romantického idolu se zasněným pohledem a vypracovaným tělem a dá se napsat, že se mu to až tak nepodařilo, ale jeho výkon byl v daném poměru adekvátní. Nepřehlédnutelná je Lily Collins v roli Nathanovi nové lásky, a i když její role jí nedovolovala předvést víc, než jen vrhat očkem po svém milém, tak jako ozdoba fungovala dokonale. Vedlejší role se mně zdály být takové ploché a zkušení herci, jako Molina, Weaverová nebo Isaacs do nich dali víc, než scenáristé plánovali. Mám rád nepředvídatelné filmy, ve kterých není dopředu jasné, co se odehraje, a tomuto thrilleru to vycházelo, až do nešťastné scény na stadionu, která příznivý dojem vyhrotila zbytečným překombinováním už tak spletité zápletky. A aby to nebylo málo, tak se do toho ještě draly city spojené s dojemnou scénou o nalezení táty ztraceným synem, ale naštěstí se ti dva nesetkali a omezilo se to jen na telefonní hovor, kdy syn svého telefonujícího tátu zahlédne zpovzdálí ukrytého v davu. Jinak většina filmu disponuje solidní akční složkou, nechybí odlehčené ani přepálené pasáže.Taky je zvláštní, že hlavní dvojka je ve skutečnosti starší, než postavy, které hrály. Pro mě film svoji misi splnil na 90%. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zábavná a napínavá záležitost. A jen proto, že tam hraje Taylor Lautner, nebudu snižovat hodnocení. Je pravda, že byste našli tucet dalších herců jeho generace, kteří mají přirozenější herecký projev, ale tady to nepůsobí nijak zvlášť rušivě. Lily Collins je pohledným doplňkem hlavního hrdiny a to vlastně stačí. Akcí se nešetří a všichni zúčastnění působí tak, že prošli alespoň základním kurzem rozdávaní pěstních úderů. Před projekcí bych to nečekal, ale opět musím zopakovat, že Abduction je zábavnou jednohubkou s parádním hereckým obsazením. Tečka. 70% ()

Reklama

Skip 

všechny recenze uživatele

Začalo to jako pitomá teenagerská komedie, ale najednou se to z ničeho nic přehouplo v akční film, který není zrovna perlou žánru, ale koukat se na to dá, i když s pobaveným úsměvem, co si ještě jako vymyslí, aby to nějak aspoň dotáhli do trochu smysluplného konce. To, že v tom hrála Sigourney Weaver, mě docela překvapilo, protože je to herečka úplně jiného formátu a tohle, myslím, nemá moc zapotřebí. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Abduction je lepší spolužiak Jumpera, ktorý vyskočil zo školskej lavice, aby tiež predviedol svoje prednosti a s plným nasadením v každej akcii ukázal svoje vyšportované telo. Taylor Lautner a Lily Collins patria k teenegerským hercom, na ktorých vidno nedostatočnú hereckú vybrúsenosť, ale obsadenie Marie Bello či Sigourney Weaver mi bolo ozaj sympatické, len škoda, že ich čas účinkovania uplynul tak rýchlo. Film sprevádzali kolísavé momenty, ako keď sa hojdáte na detskej hojdačke pre dvoch a raz ste hore a raz dole. 50% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Rebecce Black koupili rodiče videoklip, Lautnerovi rovnou akční celovečerák, který působí úplně stejně vygenerovaně. Nezaujme ani šablonovitý scénář, ani trocha nezajímavé akce a sledování co chvíli brečícího Lautnera, marně se snažícího hrát, přímo bolí. Jak se do filmu nechali uvrtat Isaacs, Molina nebo zestárlá Weaver, to je mi záhadou. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (15)

  • Když Nathan (Taylor Lautner) volá záchrannou službu 911, nadiktuje svou adresu jako 2009 Clearwater Drive. To je odkaz na film Twilight sága: Nový měsíc (2009), ve kterém Lautner hrál. Ten měl totiž premiéru v roce 2009 a objevují se v něm tři postavy s příjmením Clearwater, a to Harry, Seth a Leah. (hansel97)
  • Snímek Bez dechu vychází ze stejné příběhové premisy jako televizní film The Face on the Milk Carton z roku 1995. Ten vypráví o patnáctileté dívce, která uvidí svojí tvář na krabici mléka (jedno z míst, kam se v USA tisknou fotky pohřešovaných dětí) a začne si skládat dohromady svojí skutečnou minulost. (POMO)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. sprna 2011 v Sydney. (BMW12)

Související novinky

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (více)

Reklama

Reklama