Bez dechu

Únos

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

Výborná akční oddychovka pro náctileté. Zpočátku mě trochu děsilo obsazení Lautnera, ale nakonec se docela dobře probojoval. Na Lily Collins se dobře koukalo a doufám, že se tato sympatická slečna prosadí a zahraje si v dalších filmech, protože talent má... a navíc to její atypické obočí je děsně sexy. Rovněž potěšilo obsazení Sigourney Weaver, jen škoda, že neměla více prostoru. Scénář mi přišel nedotažený - po skvělém a pomalu budovaném rozjezdu nabere film až moc velký spád a z původně mysteriozního snímku se stává jednoduchá akční řežba, jejíž vyvrcholení působilo až moc happy-endovsky. Film ale rozhodně zábavný je a pokud od toho nebudete čekat dalšího Bourna, budete spokojení.(16.9.2012)

Nechtěl jsem to vidět, ale jako superamatérský kritik a v duši profesionální milovník filmů jsem musel. Tohle natočit Caruso, je to mazec, ale některé scény byli opravdu špatně natočené (to sklo ve vlaku prasklo velice okatě), což škodilo těm dobrým scénám (výbuch se mi teda líbil). Ačkoli režisér se odčividně velice snažil, tak děravý scénář, směšné dialogy a i samotné herectví Lautnera film celkově podtrhává (Lautner nebyl špatný, ale na své starší kolegy nikdy mít nebude). Takže LaBeouf, Bale, Craig, Reynolds, Gyllenhaal, McAvoy, Tatum, Butler a samozřejmě i hvězdy starších filmů budou vždy mít přednost. Protože zvládnou i role dramatické a nemají k dispozici jen pět výrazů tváře. Film se celkově tváří moc vážně a chybí mu to Carusovské odlehčení, které akčním a napínavým teenage filmům umí právě Caruso dát. Takže? Radši Oko dravce desetkrát, než Bez dechu dvakrát.(28.6.2012)

Poté, co jsem viděla složení publika, bylo mi hned jasné, proč má film tak nízké hodnocení. Tohle opravdu není pro muže nad 30. Je to film pro odrostlejší mládež. Je tu akce, láska i problémy ze střední. Už sice nejsem v náctiletém věku, ale nějak si stále podobné filmy dokážu užít. Výborná zábava pro partu holek, co nešetří potrhlými komentáři a ztichnout jedině, když Taylor odhodí tričko či předvede něco ze své mrštnosti při nějaké té rvačce. A ano, rvačky jsou to, co na filmu hodnotím nejlépe a co na tom, že po takových ranách by se kde kdo už dávno složil. Nevadí, lítají střepy, padají drsná slova a teče krev. Supr. Příběh trochu nedomyšlený, ale ok. A dá se u tak jednoduchého filmu vůbec mluvit o hereckých výkonech? Mno....Jason Isaacs je skvělý, jediné, co mu chybělo byla bílá dlouhovlasá paruka.(11.10.2011)

• Kryton

Neskutečná debilita, která smrdí MTV smradem! Jak jinak pochopit, že film nemá žádné(ho) hrdinu, ale jen dva teenagery, kteří pořád někam jdou a neustále brečí a křičí. Do toho je tu samej tablet, iphone a dokonce i ten kluk surfuje po internetu. Samotná myšlenka či zápletka se po pěti minutách odkryje a dál si se scénařem a jakousi špionáží nedělá hlavu. Po konci filmu člověku zůstane jen jedna otázka: Co tam dělala jinak dobrá herecká jména jako Weaver nebo Molina? Lautner není akční hrdina, není ani herec a ba co více nemá charisma, aby utáhl film. Takže u nás se rozkrádají fondy a v USA se rozkrádají rozpočty takto.(5.9.2012)

• Lady Jane

Popravdě, ani nevím,kde začít. Jestli zkritizovat katastrofální scénář nebo neherecké výkony. Celý film mě od začátku nudil a snad třikrát jsem přemýšlela nad tím,jestli ho mám shlédnou až do konce. Nakonec se mi to i přes nesympatického Lautera podařilo a troufám si říci, že i můj herecký výkon v podnapilém stavu by trumfl ten jeho a dokonce by se na mě možná i lépe dívalo. Dále nechápu, jak se v takovém filmu mohla zahazovat chudák Sigourney,? Chápu, že se hypotéka musí z něčeho zaplatit, ale co je moc, to je moc. Proště hrůza....(11.6.2012)

• - Když Nathana (Taylor Lautner) při zápasu jeho otec kopne do hrudi, můžete si všimnout, že má pod tričkem ochrannou vrstvu. (hansel97)

• - Hru, kterou Nathan Harper (Taylor Lautner) hraje na své konzoli X-box, je „Call od Duty: Modern Warfare 2“. (dandislav1991)

• - Karen (Lily Collins) byla hospitalizována kvůli zranění paže, které jí doktoři museli zašít. O 24 hodin později však sedí a sleduje zápas baseballu bez jakýchkoliv známek poranění na rukou. (hansel97)