Bez dechu

Únos

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

Překvapivě zábavná a napínavá záležitost. A jen proto, že tam hraje Taylor Lautner, nebudu snižovat hodnocení. Je pravda, že byste našli tucet dalších herců jeho generace, kteří mají přirozenější herecký projev, ale tady to nepůsobí nijak zvlášť rušivě. Lily Collins je pohledným doplňkem hlavního hrdiny a to vlastně stačí. Akcí se nešetří a všichni zúčastnění působí tak, že prošli alespoň základním kurzem rozdávaní pěstních úderů. Před projekcí bych to nečekal, ale opět musím zopakovat, že Abduction je zábavnou jednohubkou s parádním hereckým obsazením. Tečka. 70%(7.11.2014)

Zaujatost uživatelů čsfd proti Lautneroj zahnala Abduction na hranici 48%,přitom Lautner je na filmu ten nejmenší problém.WTF scénář,který je plytký a bezduchý,navíc vykrádající akční pecku Wanted,Bourna a bůch ví co ještě.Ale minimálně prvních 40 minut dokonale baví.Začátek má dobrý spád a počáteční atmosféra i akce je opravdu zdařilá,Lautner si roli puberťáckého kill bitche vyloženě užívá a vedle naschvál nastrčené,nevýrazné Lily Collins je navíc o to výraznější a nehraje vůbec špatně,chtěl bych vidět machry VERBALA,TEUTATESE a další neochvějné hvězdy z čsfd,jak by si poradili s touhle rolí,když by měli dělat otočky a nakopávat bad-assům prdel nebo hrát emočně náročnější scény....nebo dokonce ty romantické..panečku,to bysme se všichni dokonale zasmáli ;) Lautnerovi roli prostě v pohodě věříte a při emočně náročnější scéně ve vlaku si vede opravdu výborně.Problém ovšem nastává ve chvílích,kdy minutové ticho mezi akcí vyplňuje impotetní romantické žvatlání dvou pubertálních dětiček,pomalu ale jistě si vyznávajíc lásku ( z některých dialogů se mi smíchem zcvrkl šourek ) a ke konci už je akce čím dál fádnější a atmosféra mizí odhalením tuctové pointy a Singleton už si posledních 45 minut chce jen v klidu dojet k nápisu The End.Ale jako průměrný akční thriller funguje tahle jednohubka dobře,hlavně v první půli a hodně tomu pomáhají herecká esa Maria Bello a Jason Isaacs.Na nedělní večer film zabavil a i když je průměrný ve všecjh ohledech,jeho podrůměrné hodnocení místních nadřazených elit nemůžete brát absolutně vážně.55%.(29.1.2012)

• CBD

Sečteno, podtrženo, Bez dechu je o něco lepší, než takové Jsem číslo čtyři s Alexem Peyttyrem, ale te to pořád na teenagery zaměřená slátanina v přijatelném ragingu PG-13, koncipovaná tak, aby zaujala jak dívky dychtící po troše té romantiky a nebezpečí, tak mladíky vrnící blahem při divokých automobilových honičkách a adrenalinových rvačkách. Občas je film proložen nějakou hláškou, nebo odkazem, který má připomenout, že tvůrci moc dobře vědí, pro koho točí („Zabiju každého z tvých přátel na Facebooku!“) a sem tam nám režisér servíruje rádoby překvapivý, zvrat, který by měl diváka šokovat. Nic víc asi opravdu nečekejte. Bez dechu je zkrátka takový neškodný teenagerovský unisex akčňák, který neobtěžuje, ovšem ani nenadchne a za rok si ho už jen těžko vybavíte.(15.1.2012)

I když jsem se při sledování toho to filmu nejednou hlasitě zasmál, protože tak hloupý a hlavně laciný scénář plný nelogičností se vidí málokdy, tak v konečném verdiktu naděluji slabší tři hvězdičky ( asi jsem se dobře vyspal... ). Člověk místy ani neví o co tady jde, ale alespoň to odsýpá a pořád se je na co koukat. Tedy když pomineme toho nesympatického dřeváka v hlavní roli. Dokonce jsem rád, že při mém pročítání zdejších komentářů tento pocit nesdílím jen já sám, ale i mnozí z vás tady. Chvílemi fakt stačilo málo a jen na základě toho to obsazení jsem film prostě vypnul. Naštěstí se to vykompenzovalo Lily Collins, na kterou se minimálně kouká vždy hezky. Silně pochybuji, že se na tento film ještě někdy v budoucnu z vlastní vůle podívám, ale pokud jste nenáročný teenager, tak se vám tato jednohubka může líbit. Jediné co je potřeba je u toho moc nepřemýšlet, protože pak jen uvidíte jaká pitomost tento film obecně v jádru je...(26.9.2014)

Prvních dvanáct minut jsem byl bez dechu. Tupí dialog a nejedno nesmyslné tlachání. CITÁT - Když jsem adoptovanej, tak proč je moje fotka na webu zmizelejch dětí ?........ Na scénu přijdou výbuchy, honičky, spousta otázek, ale žádné odpovědi. Na mě je to trochu moc špionážní, ikdyž to má své napětí. Vydržel jsem to do konce, ale jen tak tak. Nějak jsem třeba nepochopil scénu okolo 66 minuty. Mezi Nathanem (Taylor Lautner) a Karen (Lily Collins) se rozjede erotická scéna a chtíč zde cloumá obouma aktérama. Najednou však Karen dostane hlad, tedy chce se jít najíst. Tady mi to hlava nějak nebrala. To co následovalo, po tak zcela nelogickém rozhodnutí, už mě tak moc nebavilo. Strašně totiž miluju tyhle uměle vyvolané situace. Když však opomenu tuhle pitomou scénu i z důsledky, je to celkem slušný akční thriller.(8.5.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. sprna 2011 v Sydney. (BMW12)

• - Nathan (Taylor Lautner) nosí hodinky značky Hamilton. (dyfur)

• - Snímek Bez dechu vychází ze stejné příběhové premisy jako televizní film The Face on the Milk Carton z roku 1995. Ten vypráví o patnáctileté dívce, která uvidí svojí tvář na krabici mléka (jedno z míst, kam se v USA tisknou fotky pohřešovaných dětí) a začne si skládat dohromady svojí skutečnou minulost. (POMO)