Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• castor

Chtěl bych slyšet vyhýbavé odpovědi Jasona Isaacsa, Sigourney Weaver nebo třeba Alfreda Moliny na jízlivé dotazy novinářů při premiérovém večeru. „Těšil jsem se,“ protože přesně takové odpočinkové žánrovky v poslední době vyhledávám. Dostalo se mi ale prazvláštního paskvilu, jehož herci otráví hned na začátku jízdou na kapotě auta (wtf?) nebo při úvodní dementparty u bazénu a tvůrci vzápětí u souboje otec versus syn. Pak následuje už jen zářivý chrup vlkodlaka ze Stmívání, rádoby velké zauzlení, u kterého není vhodné se příliš zamýšlet, trocha té dosti dietní akce a opět vybělené zoubky idolu náctiletých. Mezitím vším scény, situace a hlavně gesta, která na sebe vůbec nenavazují a zejména scénář, u kterého musí všichni soudní skřípat zuby. Divák pak už jen vybírá, která scéna je výživnější. Jestli ta, kdy hlavní hrdina hltá s kočkou s nepěkně hustým obočím hamburgery koupené federálem a před okny fastfoodu čekají další agenti na kulku, nebo všechny ty s gangstery, kteří dělají všechno proto, aby to uprchlíkům co nejvíc usnadnili nebo snad opět hladová scéna, ve které se mladá dvojice ojíždí ve vlaku a najednou si vzpomene, že má prostě hlad. Možná úplně nejlepší je pak telefonát se skutečným otcem a neuvěřitelnou hláškou: „Znám agenty, kteří by si s tím, čím sis za poslední den prošel, neporadili..“ Chce se mi brečet.. No, aspoň, že to docela odsýpalo..(11.11.2011)

Poté, co jsem viděla složení publika, bylo mi hned jasné, proč má film tak nízké hodnocení. Tohle opravdu není pro muže nad 30. Je to film pro odrostlejší mládež. Je tu akce, láska i problémy ze střední. Už sice nejsem v náctiletém věku, ale nějak si stále podobné filmy dokážu užít. Výborná zábava pro partu holek, co nešetří potrhlými komentáři a ztichnout jedině, když Taylor odhodí tričko či předvede něco ze své mrštnosti při nějaké té rvačce. A ano, rvačky jsou to, co na filmu hodnotím nejlépe a co na tom, že po takových ranách by se kde kdo už dávno složil. Nevadí, lítají střepy, padají drsná slova a teče krev. Supr. Příběh trochu nedomyšlený, ale ok. A dá se u tak jednoduchého filmu vůbec mluvit o hereckých výkonech? Mno....Jason Isaacs je skvělý, jediné, co mu chybělo byla bílá dlouhovlasá paruka.(11.10.2011)

• Kryton

Neskutečná debilita, která smrdí MTV smradem! Jak jinak pochopit, že film nemá žádné(ho) hrdinu, ale jen dva teenagery, kteří pořád někam jdou a neustále brečí a křičí. Do toho je tu samej tablet, iphone a dokonce i ten kluk surfuje po internetu. Samotná myšlenka či zápletka se po pěti minutách odkryje a dál si se scénařem a jakousi špionáží nedělá hlavu. Po konci filmu člověku zůstane jen jedna otázka: Co tam dělala jinak dobrá herecká jména jako Weaver nebo Molina? Lautner není akční hrdina, není ani herec a ba co více nemá charisma, aby utáhl film. Takže u nás se rozkrádají fondy a v USA se rozkrádají rozpočty takto.(5.9.2012)

• Lady Jane

Popravdě, ani nevím,kde začít. Jestli zkritizovat katastrofální scénář nebo neherecké výkony. Celý film mě od začátku nudil a snad třikrát jsem přemýšlela nad tím,jestli ho mám shlédnou až do konce. Nakonec se mi to i přes nesympatického Lautera podařilo a troufám si říci, že i můj herecký výkon v podnapilém stavu by trumfl ten jeho a dokonce by se na mě možná i lépe dívalo. Dále nechápu, jak se v takovém filmu mohla zahazovat chudák Sigourney,? Chápu, že se hypotéka musí z něčeho zaplatit, ale co je moc, to je moc. Proště hrůza....(11.6.2012)

Čekal jsem oddechovou akční podívanou a docela to účel splnilo. Taylor Lautner se pomalu profiluje do nového akčního hrdiny a oproti mnoha jiným v této diskuzi mi v takové roli nevadí a docela mi to k němu sedí. Pořád lepší než Worthington, Cena, Kutcher a další. Dá se předpokládat, že se bude herecky zlepšovat je ještě mladý. Film se mi docela líbil, sice to bylo v mnoha směrech dost ohrané, ještě více neuvěřitelné a moc účelové, přesto mi to slušně ubíhalo. Potěšila mě Sigourney Weaver i Alfred Molina, které mám v oblibě. Zahráli takové typické role k jejich osobám. Film celkově bych viděl vhodný spíše do TV než do kina. Na zabití jednoho večera pohodová podívaná. 6/10(10.4.2012)

• - Hru, kterou Nathan Harper (Taylor Lautner) hraje na své konzoli X-box, je „Call od Duty: Modern Warfare 2“. (dandislav1991)

• - Spoiler: Při Nathanově (Taylor Lautner) konfrontaci s jeho matkou/pěstounkou Mary (Maria Bello) svítí do jeho pokoje denní světlo, když však jeho matka sejde s pláčem dolů po schodech, je náhle venku naprostá tma. (hansel97)

• - Když Nathan (Taylor Lautner) chatuje s Marisou na webové stránce pro pohřešované děti, dopustí se gramatické chyby v anglické verzi slova "zmizel". Napsal totiž "dissapeared" místo "disappeared". (hansel97)