Reklama

Reklama

Společně vytrváme - členové Bratrstva neohrožených

(TV film)
  • Česko Skutečné bratrstvo neohrožených (více)
Dokumentární / Válečný
USA, 2001, 74 min

Režie:

Mark Cowen

Kamera:

Steven Wacks

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Jiří Ptáčník (vypravěč), Wilhelm Brückner (a.z.)

Obsahy(1)

V roce 1942 zformovala americká armáda dobrovolnický výsadkový pluk pro boj v týlu nepřítele. V útvaru byla rota vojáků, kteří se ocitli v přední linii války v Evropě. Seskočili v Normandii v den D, bojovali za osvobození Nizozemska, udrželi frontovou linii v bitvě v Ardenách v tzv. Bitvě o výběžek a obsadili Hitlerovo Orlí hnízdo. Tato rota utrpěla jedny z největších válečných ztrát. Byli to muži z Bratrstva neohrožených, 506. výsadkového pluku 101. vzdušné výsadkové divize. Toto je příběh skutečných hrdinů, kteří se stali předobrazem dnes už kultovního seriálu Bratrstvo neohrožených. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

jirijost 

všechny recenze uživatele

Seriál Bratrstvo neohrožených je bezkonkurenční a proto jakmile jsem našel tento dokument ještě ten den jsem se na něj musel podívat. Moc mě zaujal, například když hned na začátku mluví Carwood Lipton o tom jak se dočetl v časopisu LIFE o výsadkářích a díky tomu se jím taky stal, dojde vám že to bylo i v seriálu a že to prostě je fakt reálně a že je to výborně zpracované, tvůrci tenkrát na nic nezapomněli a hlavně díky tomu vznikl legendární seriál o válce. I v černobílém videu poznáváte vojáky, což jen opět dokazuje jak tvůrci udělaly dobře že vybíraly herce podle toho jak byly skutečným vojákům podobní, například Bill Guarnere se dá velmi snadno poznat nebo Dick Winters. Komu se líbí seriál tohle prostě musí vidět, je to neuvěřitelně silný dokument, člověk si pak všechno dává pěkně dohromady jak to vlastně bylo, skvělé! (10/10) ()

P.J.2 

všechny recenze uživatele

Síla tohohle dokumentu spočívá ve faktu že vše vyřčené znáte ze seriálu, to nicméně neubírá na intenzitě prožitku, právě naopak. Nechápu že tenhle dokument není součást celého seriálu jako závěrečný díl. Výpověď hrdinů z roty E je i po letech stále emotivní a silná. Konečná věta nakonec přivodila slzy. Vynikající prace. ()

Reklama

Wishkah 

všechny recenze uživatele

No vzhledem k tomu, že tenhle dokument poskytl rozhovor přímo účastníků roty E, tak mi to přišlo hodně narychlo spíchnuté. Přišlo mi to takové zkratkovité. Myslím si, že tihle pánové měli dostat větší prostor. Mělo to trvat přes dvěhodiny, mělo se víc vzpomínat na průběhy bitvy, mělo se víc vzpomínat na kamarády padlé, zesnulé i ty živoucí. Prostě tomu k dokonalosti něco chybí. Místo dokumentu dopručuju spíš knížku od Stephena E. Ambrose ()

Žralok 

všechny recenze uživatele

,,Dědo, byl jsi válečný hrdina ?" ,,Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů." (Richard "Dick" Winters - Velitel roty E) Vynikající dokument který přináší rozhovory s členy 506. praporu, 101. výsadkové divize, roty E. Známé jako Bratrstvo neohrožených. Pro každého fanouška seriálu prakticky povinnost. Silně emotivní sledování jak veteráni vzpomínají na svoje zážitky ve válce. Jak se denně setkávali se smrtí a denně přicházeli o kamarády. ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Dokumentární nadstavba k seriálu Band of Brothers, ve které můžete vidět některé z aktérů, které jste potkávali na začátcích dílů samotného seriálu. Víceméně se jedná o shrnutí postupu 2. praporu 506. parašutistického pluku 101. vzdušné výsadkové divize Armády Spojených států ode Dne D až po kapitulaci nacistického Německa. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama