Chema4

Oddychový rodinný pirátsky film, podľa Stevensonovej predlohy, ktorý obsahuje plno pirátskych klišé ako napríklad záhadná mapa, odkazujúci na stratený poklad, na záhadnom ostrove. Pekné lokality a piráti v  pekných autentických kostýmoch, ktorý sa ale správajú až moc komicky a hlúpo. Nesálalo z nich žiadne nebezpečenstvo alebo strach. Nič senzačné teda nečakajte a ak si chcete pozrieť film podľa Stevensonovej predlohy, tak si myslím že Flemingov film, by nebola tá najšťastnejšia voľba. ()

classic

Hm... , tak som prvý človek, ktorý k tomuto tu, napíše komentár, aká to pocta, však ? Pirátsky film, ktorý ma od začiatku, pekelne bavil, má to myšlienku, t.j - tajuplný kapitán Flint, ktorý po sebe, zanechá mapu, ktorá obsahuje informácie o tom, kde je ukrytý - POKLAD, ďalej, sopliak, Jim Hawkins, sa s ním dostane do kontaktu, lebo kapitán, vošiel do ich pubu, kde pomáhal svojej mame, pričom narobil okolo seba, poriadny rozruch ! Ďalší piráti, by sa radi zmocnili tejto mapy, ale duchaprítomný Jim sa s mamou, ukryje na bezpečné miesto, pokiaľ nepríde na pomoc, lekár - Livesey. Dostanú povolenie, aby sa z Bristolu, vyplavili na dobrodružnú cestu za pokladom, ale čo čert nechcel, roztržitý Jim, sa spozná, so zlovestným Johnom Silverom, ktorý už vie, čo má robiť, musí sa dostať na ľoď i s posádkou, podľa svojho gusta ! Potom sa film, debilne zvrtne, k tomu sa pridáva, extrémne rozmaznaný - Jackie Cooper v úlohe, fagana, Jima Hawkinsa, keď Hawkins začuje plány Johna Silvera, tak film ide z kopca, dostanú sa na ostrov s pokladom, pričom pretekajú : Kto z koho ? Obidva tábory, t.j - kapitán lode - Smollett, ktorý má taktiež, niekoľko svojich verných, sa spolieha, na útočisko v chate, kde sa bránia, proti Silverovej bande, a vtedy, ma to už dočista prestalo zaujímať, samé kiksy, nelogičnosť, strata času ! Silver každú chvíľu, strieda misky váh, raz je za zlého, potom zase za dobrého, a takto to pokračuje... Som trochu sklamaný z Victora Fleminga, ktorý sa môže pochváliť tým, že nakrútil, napríklad... Odviate vetrom, či Čarodejníka z krajiny Oz, má k dispozícii, špičkových, oscarových hercov, tej doby, hviezdne esá, t.j - Wallace Beery, či Lionel Barrymore, ale aj tak sa neprenesiem cez to, že to po celý čas pôsobí tak akosi nezáživne, trápne, až odpudivo, to by musel nakrúcať, Michael Curtiz, aby to malo potrebnú šťavu ! Takto, mám rozpačité dojmy, kde si vravím, aká nudná hlúposť ! Každý nejako začíname, Fleming, sa našťastie spamätal, inak, neviem, neviem, či by bol do budúcna, schopný nakrútiť diela, ktoré spomínam vyššie... Film, ktorý funguje do štvrtiny, potom sa to prehupne do blbých a nudných - pasáži... ()

Karmin

Perfektní zpracování, které se modernějším verzím směle vyrovná (1990) nebo překoná (1972). Je to dramatické, zábavné, plné malých filmaři vymyšlených hříček či námořnických písniček, přitom dost přesně ctící předlohu, často do nejmenšího detailu. Piráti jsou patřičně otrhaní a špinaví a šklebí se jak sedm pekel. Jen možná Jim Hawkins je trochu otravný, ale on i v té předloze je dost na přesdržku. ()

majo25

Výborná filmová adaptácia slávneho dobrodružného románu, ktorej sa iba ťažko dá uveriť, že jej už je 82 rokov. Veľmi ma bavili obsadení herci, hlavne John Silver bol perfektný. Je tu minimum spevu, čo oceňujem, dostatok čierneho humoru a tá dobrodružná atmosféra. Aj keď to nie je prvé filmové spracovanie Ostrova, myslím, že tie neskoršie sa odpichovali práve od tohoto spracovania. ()

Flego

Azda prvé filmové spracovanie Stevensonovho slávneho románu má slušný atmosferický začiatok, časom sa však utápa v dlhých dialógoch a začína chýbať ten správny ťah na bránku. Druhý komentár. ()

• Herec Wallace Beery denně létal svým letadlem z Beverly Hills na ostrov St. Catalina, kde se film natáčel (Beery v letech 1925-1941 nalétal kolem 14000 hodin!). (džanik)