poster

Konečne bude mier! (TV film)

Drama / Válečný / Romantický

Československo, 1985, 80 min

Režie:

Franek Chmiel

Předloha:

Andrej Chudoba (povídka)

Scénář:

Irena Dobrovolná

Hudba:

Ada Rehorová
(další profese)
 • agassi68
  ***

  Javorková s Haverlom sú skvelí, Král ťaží len z enej tváričky, zvyšok štandard. Aj tak je to na dnešné pomery nadpriemer..(8.5.2018)

 • mchnk
  ***

  Velmi slušný začátek, slibující psychologické drámo o lidské povinnosti v nelidské době, se naneštěstí změní v tuctovou romanci s klasickým dějem zakázané lásky. Krutost doby nakonec vyznívá jen jako kulisa. Nadprůměrnost slovenského herectví drží hlavně Leopold Haverl - ostatní ho dohánějí, nebo jen hledí zpovzdálí. Potenciál tu rozhodně byl, ale, podle mého, zůstal někde za kamerou.(8.5.2015)

 • anderson
  ****

  Aj v kontexte doby rozhodne zaujímavé dielo. Nejde po ideologicky vyšľapaných chodníčkoch, aj nepriateľ tu má tvár, ktorej nič ľudské nie je cudzie a vojna tu nie je nástrojom politickej propagandy, ale kulisou, v ktorej vznikali aj nehrdinské a prosté ľudské príbehy. Aj preto si myslím, že je tento televízny film absolútne nadčasový. A herecké výkony ? Človek si neustále kladie otázku ako je možné, že kdejaká radová televízna inscenácie spred plyšáku disponuje herectvom tak špičkovým, o akom sa výrobcom dnešných televíznych a filmových zvratkov na Slovensku (ale aj v Česku) môže iba snívať. (8.5.2016)(8.5.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace