Reklama

Reklama

Hua pi 2

  • Čína 画皮2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Před 500 lety liščí démon v podobě ženy zachránil život smrtelníkovi, čímž porušil zákony světa démonů. Za to byla žena uvězněna v ledové propasti a dnem i nocí mučena extrémním chladem. Pomocí mladého ptačího démona utekla z ledového vězení. Ví, že při zatmění Slunce se stírá hranice mezi dnem a nocí. Jen v tuto dobu si lidé a démoni mohou vyměnit svá místa. Liščí žena se stane člověkem, když jí někdo dobrovolně nabídne své lidské srdce... (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Po stránce vizuální pěkné, kostýmně též, ale prostě nekonečné a stále se opakující láskování ve formě keců. Akce jen okrajová a mytologie stupidní. Chápu to jako pokračování, ale sakra nezáživné a protažené. Čínští démoni jsou pro Evropana prostě neděsiví, ať se snaží jakkoli, vrchol představuje jen modlitba diváka, aby se už konečně dohodli, kdo s kým a kde. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Super ženské osazení, díky mým oblíbených Zhou Xun a Zhao Wei, které byly úžasné ve scénách spolu (hlavně o předávaní srdce), také se mi líbily ty poetické songy, dobrá filmová hudba a příběh taky ušel. Problém jsem měl jen se spoustou CGI efektům, které byly hodně nekvalitní pro mé oko, zvláště ten medvěd. No a pak ta brutální délka, tím se hodně srazila kvalita filmu, která mohla být tímto o dost lepší, ale s touto délkou ten film působí jak tělo bez srdce, škoda. Chtěl jsem dát o něco horší, ale film nebyl zas tak špatný, ale ta nuda prvních 40 minut byla příšerná. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný romantický fantasy film, ktorý je pokračovaním zaujímavej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o démonke v ženskej podobe, ktorá unikne z dlhoročného ľadového uväznenia a aby si zachovala svoju silu a podobu, musí jesť ľudské srdcia a okrem priateľky démonky, ktorá sa zoznámi s nemotorným lovcom démonov sa ešte spriatelí s princeznou s čiastočne znetvorenou tvárou, ktorá miluje svojho generála, ale kvôli vzhľadu sa vzťahu s ním obáva. A tak obe túžia po tom, čo má tá druhá, ale to im môže priviesť aj množstvo problémov a navyše majú problémy aj s nepriateľskou armádou, ktorá má svoje vlastné plány. Spracovanie je celkom slušné, počiatočná trištvrtehodina ideálne zoznámi so všetkými dôležitými postavami, ich motiváciami, vzťahmi medzi nimi a samozrejme aj s celkovou mytológiou filmu, ktorá je už síce z predchádzajúceho filmu z väčšej časti známa, ale aj tak som spokojný, potom zaujímavosť filmu na dlhší čas čiastočne upadne, film sa venuje hlavne dvom hlavným hrdinkám a ich túžbam, čo je síce tiež celkom zaujímavé, ale prišlo mi to zbytočne naťahované, dej sa za túto časť moc neposunie, ale zase to vynahradzuje záverečná polhodina, ktorá mi už výborne sadla a pár scén z nej sa mi veľmi páči. Akcie tu moc nie je, ale vo svojej kategórii je pomerne vydarená. V tomto filme ide v prvom rade o príbeh a postavy, akcia nie je moc dôležitá, takže jej menšie množstvo mi ani neprekáža, občas sa objaví nejaký fantasy súboj proti skupine protivníkov, ale prišli mi dosť nadpriemerné, teda aspoň v tomto žánri, nie sú zbytočne prehnané, väčšinou len postavy vyskočia o niečo viac, prípadne súper sa po údere odrazí ďalej, než je reálne, takže žiadne extrémy, akcia je dobre natočená, vizuálne nápaditá s kvalitnými spomaľovačkami a aj celkom krvavá. Najviac sa mi páči celé finále, alebo aj úvodná akcia proti protivníkom na koňoch. Herecké obsadenie sa mi páči, ale mohlo byť aj lepšie. Vo filme je väčšinu času päť dôležitých postáv, tri ženské a dve mužské a práve tie mužské výrazne zaostávajú, síce ani jeden nie je zlý, ale hlavne pre postavu generála by to chcelo niekoho výrazne charizmatickejšieho. Oproti tomu s ženským obsadením som veľmi spokojný, moja obľúbená Wei Zhao v úlohe princeznej, o nič nezaostáva ani Xun Zhou a bavila ma aj príjemná Mini Yang. Ani záporáci nie sú moc výrazní, ale tí dostanú väčší priestor až v záverečnej fázi, takže to ani vôbec neprekáža. Réžia a technická stránka sú výborné, zaujímavá temná atmosféra, skvelá kamera, perfektná vizuálna stránka, pôsobivé efekty a k tomu aj zaujímavé prostredie, tu nemám čo vytknúť. A spokojný som aj s hudbou, síce väčšinou je taká nevýrazná, ale tá najhlavnejšia, ktorá sprevádza najzásadnejšie scény sa mi veľmi páči. Som dosť spokojný, v rámci fantasy žánru veľmi výrazný nadpriemer, kde by som jedine skrátil strednú časť a vymenil hlavnú mužskú postavu, inak ani nemám čo vytknúť. Na podobnej úrovni ako jednotka. 77% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PORUŠILA JSEM ZÁKONY DÉMONŮ A BYLA UVĚZNĚNA V LEDU 500 LET. UTEKLA JSEM, ALE KDYKOLI MĚ MŮŽOU ZAS CHYTIT. A VY MĚ MŮŽETE ZACHRÁNIT“..... /// Ledová slečna s ptákem lačnící po srdci (ale fuj, ten chudáček – pták debile! – je taky démon…), ženský intriky a čáry máry, jak ulovit chlapa (co já vám už potkal démonů!). Vizuál nádhernej! Fantasy jak vyšitá! Démoni, kouzla, frajer co trefí minci za letu (vím, vím, jenže tenhle měl zavázaný voči!), láska a zase láska, voda je kurevsky modrá a zlato se blejská, jak psí koule. Pohádkově a romanticky založený děvčata zavrněj blahem, milovníci bojovýho umění budou lačně čekat na každou malou předváděčku. Jo, slušná pohádka, ve který se těla měněj jak ponožky (u čistotnejch lidí Dežo…) a která, kdyby ubrala tak čtyřicet minut + 60% vysilující romantiky, klidně mohla dostat i 4*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Svojí tváří okouzlím nejednoho ptáka. Jsem snad Démon? 2.) Zjistím, kdy si s Démonem nemám měnit srdce. 3.) Thx za titule ,,LANGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $18miliónovTržby USA $50,425Tržby Celosvetovo $116,400,000▐ V prvom rade to je strašne zdĺhavé na to aby to mohlo strhnúť, upútať, akcia v minimálnom rozsahu, dejovo miestami dosť miš maš, niekedy je fakt ťažké sa vyznať v postavách ktorá je ktorá, vizuál slušný ale zas niektoré triky ako medveď dosť odbité. /40%/ ()

Galerie (207)

Reklama

Reklama