poster

Zrazený Tchaj-wan

 • USA

  Formosa Betrayed

Thriller

USA, 2009, 103 min

Režie:

Adam Kane

Hudba:

Jeff Danna

Producenti:

Adam Kane

Střih:

Howard E. Smith

Scénografie:

Anthony Stabley

Kostýmy:

Karyn Wagner
(další profese)
 • Sysel_CZ
  ****

  Člověk z toho cítí, že je to mířené na americké publikum (skrz hlavní postavu agenta bojujícího za lidská práva bezhlavým způsobem) a že pro nás ze zbytku světa se to trošku mine účinkem, ale jinak je to docela dobrá míchanice postavená na převařených novodobých taiwanských dějinách. Filmek drží pozornost, je zajímavý v mnoha směrech, občas kroutíte hlavou nad bezhlavostí hrdiny a občas vás zamrazí při zobrazování některých praktik. Není to dokument, není to zobrazení skutečných událostí - je to srozumitelná zpráva o historii pro americké publikum, a záživná (a nelze ani říci, že nepravdivá).(15.7.2010)

 • slunicko2
  **

  Nepodařený pokus o politický thriller. Klasický americký ignorat, agent FBI (!), jede pracovně na Tchaj-wan, aniž zná slovo čínsky. Ohání se služebním průkazem FBI a na lokály pokřikuje anglicky jako kdyby byl někde v Chicagu, odkud i pochází.(1.1.2019)

 • PetrC.
  **

  Docela pěkný a zajímavý exkurs do moderní taiwanské historie, ale jinak spíše podprůměrný snímek. Na druhou stranu co bychom za 6 miliónů chtěli. Každopádně propadák to není a zhlédnutí tohoto filmu určitě mnoha lidem pomůže rozšířit obzory. 46 %(26.12.2010)

 • Maki89
  ***

  bezhlavé hrdinské počínanie hlavnej postavy po chvíli prestane baviť, otázky ľudskosti sa dali položiť aj inak a to, že film je asi z 20. cenovej skupiny je proste vidno... inak to ale nie je zlé... len mierne nezáživné... dejiny Taiwanu sa určite dajú podať aj zaujímavejšie... 5/10(24.7.2011)