poster

Amish Grace (TV film)

Drama

USA, 2010, 88 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (19)

 • laik_60
  ****

  film určite nie určený ortodoxným ateistom, ktorým sa môže film zdať ako reklama na Amišskú cirkev. Napriek tomu, kto nevie kto sú Amiši, (takí zvláštni ľudkovia, kde ženy a deti nosia čepce, nemajú gombíky, nepoznajú traktory - iba kone a koče, nekukajú telku a nemajú mobily ... chlapi nosia klobúky a brady ...ale žijú svojim životom podopretým vierou v Boha) .. a je zvedavý, nech si to kľudne pozrie. Nie je to iba o Amišoch ale najmä o tom ako odpustiť a prečo odpustiť, a ako znášať ťažkú rodinnú traumu. Je to kresťanský film hovoriaci o tom, že ak chceš, aby Ti raz Boh odpustil, musíš aj ty ... v zmysle A ODPUSŤ NÁM NAŠE VINY, AKO AJ MY ODPÚŠŤAME SVOJIM VINNÍKOM, nájsť silu na odpustenie, inak ti nenávisť bude požierať tvoje srdce a nebude v ňom miesta na lásku(25.7.2015)

 • TheDarKnig
  ****

  Víra v ohni zkoušek, aneb ukázka toho, jak moc hodní lidé amiši jsou, a jak se nakonec dokážou vypořádat i s těmi nejtěžšími zkouškami. Kéž by to tak bylo opravdu a vždy, na druhou stranu nemůžu zcela pochopit, stejně jako hlavní hrdinka, jak mohou být na jednu stranu tak plní odpuštění a lásky, ale na druhou stranu, když se to týká nějakých zcela nesmyslných pravidel, to nedokážou. Ale to bude problém každé sekty, no.. Ale úplně chápu, proč počty amišů tak rostou, pro lidi, kteří jsou unaveni tím konzumním životem bez morálky plným zla tohle musí připadat jako poslední jak říkaj englishmani Sanctuary :) Ale ten příběh mně chytl opravdu za srdce, i když nemám rád dojáky, a nebylo to zcela profesionální, výkony byly vcelku slušné, po technické stránce taky vše fungovalo a příběh byl krásný. 4(30.4.2012)

 • NinadeL
  ****

  Mám docela slabost pro příběhy Amišů. Bavím se narážkami na ně v různých seriálech, počínaje Simpsny a nekonče 2 Broke Girls. Z hraných filmů byl výborný Svědek i komedie Vidláci. A chystám se na reality Breaking Amish. Celé to přitažlivé kolem nich spočívá ve stejném poučení, jaké nám měl předat film Vesnice. Z mnoha těchto a dalších důvodů jsem se tedy nadchla i pro Amish Grace. Vynikající televizní film podle skutečné události.(11.12.2012)

 • cheyene
  ****

  Další ze snímku, který dokáže velice působivě, emotivně a sugestivně vylíčit skutečné události. Příběh tohoto počinu se navíc odehrává ve velice zajímavé komunitě amišů, čímž je Championův počin ještě lákavější.(8.6.2018)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Vémi bolestivá skúsenosť. S hnevom a nenávisťou sa každý vysporiadava po svojom, bez ohľadu nato čomu verí. Všetko však chce svoj čas, ktorý je v mnohých prípadoch dokonalým liekom na boľavú dušu.(14.4.2018)

 • misterz
  ****

  Odpustenie by malo byť vlastné každému. A je jedno, či je niekto veriaci alebo neveriaci. Určite to je lepšie ako živiť vo svojom srdci nenávisť. Výprava síce trocha krívala, ale o to tu ani tak nešlo. Dôležitejšie je to posolstvo a myšlienka na záver. Na televíznu produkciu celkom slušné, silný príbeh. Slabší nadpriemer. 70/100(4.2.2018)

 • AGAMENON
  ***

  Kniha Jób podle skutečné události. Je jednoduché mít víru, když je vše zalité sluncem, ale ta pravá zkouška víry přichází až v mezních situacích lidských. Nadprůměrný televizní snímek se slabým rozpočtem, solidním hereckým obsazením, navíc mírně poukazující na amišskou pokrytctví (hlavní hrdinka má odpustit člověku, který ji zabil dceru, ale se sestrou se vídat nesmí, neboť odešla z komunity).(7.8.2011)

 • KrestanFilms
  *****

  Dvěma slovy - prezentace amišů. Souhlasím s tím, že pokud člověk žije jednoduchým nepokrokovým životem, opravdu je uchráněn mnohých svodů moderní doby. Pokud takto někde lidé dokážou žít, opravdu je obdivuji. Jen si myslím, že ten pokrok zastavili až příliš brzy. Elektřina, pračka, traktor, telefon... A také s některými rozpory nemohu souhlasit. Mou myšlenku trefně formulovala Ida na setkání s poradkyní: Musíme odpustit muži, který zabil naše děti, ale nesmíme odpustit těm, kteří odpadli od víry? TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.8.2012)

 • Ten Druhy
  ****

  Nikdy by som neveril, že Amiši, títo prostí poľnohospodári, mi pomôžu pochopiť hlboký význam milosti. Odpustenie naozaj lieči bolesť, hoci to znie ako fráza. Amish Grace je Alfa Romeo medzi televíznymi filmami.(7.9.2011)

 • togaf
  ****

  Z Amišů šla hrůza, to odpuštění bylo tak neuvěřitelné, až mě vyděsilo. Jediná Ida reagovala tak, jsem zvyklá. Film byl místy příliš patetický (holčička v nemocnici vypráví, co se dělo ve škole), ale na druhé straně i mírně kritický k Amišům (odpustí vrahovi, ale ne ženě, které odešla). Silný film o odpouštění, já bych neodpustila - ani Bohu ani Charliemu.(5.1.2012)

 • Skuby47
  ****

  Na televizní film velmi nevšední a působivý příběh, který kolem jen tak neprofrčí, ale zabrnká na city a nutí k přemýšlení a k vyjádření názoru. Herecky byl slušně zvládnutý, technické věci jsou v tomto případě nepodstatné. Ukazuje hierarchii náboženské komunity, kde starší příliš lpí na tradicích, což chápu, protože volný pohyb mezi nimi a civilizací by zničil jejich identitu a postupně vedl k jejich zániku. Nevěřím ale, že by ženy těšilo prát na valše a že by děti netoužily po televizi, mobilu či počítači, pokud by věděly, že něco takového existuje. V určitém směru je obdivuji, ale s jejich postoji k vině a odpuštění nesouhlasím. Z druhé strany zde není komu odpouštět. Viník byl potrestán světsky, a jeho rodině, která o přípravě jeho činu nevěděla a nijak se na něm nepodílela, není co odpouštět. Věřící muž vyjádřil zločinem své zklamání z pomyslného podílu Boha na smrti svého dítěte, ale ublížil lidem, kteří s tím neměli nic společného. Odpustit neznamená nepotrestat, protože beztrestnost by pro mnohé byla motivací k dalším zločinům.(22.8.2012)

 • majo25
  ***

  Z filmu veľmi cítiť televízne spracovanie a mám taký tušák, že sa na ňom podielali sami Amišovia. Pretože vyznievajú až príliš osvietene, príliš pokorne. Príbeh o odspustení je fajn, síce jednoduchý, ale fajn. Nad niektorými vecami som sa sám musel pozastaviť, pretože mali niečo do seba, napr. pri odpustení vinníkovi a neodpustení odpadlíkovi alebo o požičaní života našich blízkych. Škoda, že herecké výkony sú z kategórie tých slabších a celkové spracovanie pôsobí, ako by bol film o 15 rokov starší, ako v skutočnosti je.(15.5.2016)

 • Lobotommy
  ****

  (A) Být Amish asi musí být paráda. Rozumíš, nemáš současný věci, a tak nemáš současný problémy. Nemáš víc, než potřebuješ, a když náhodou nemáš ani to, tak to někde jinde splašíš, protože nakonec není zas takovej problém to dole ve městě sehnat. (B) To není jak u mě doma, že řeknu: "Jdu do města!" a všichni jen ahoj, ahoj, vrátíš se? Tady řekneš: "JDU DO MĚSTA," a celá ves se může zbláznit. To nemůžeš, není ti ani čtyřicet, co když uslyšíš reprodukovanou hudbu, jestli už teda fakt musíš, jdi spolu Joshuou, Jebedaiahem a Mosesem. (A) Musí to být jízda... Amish paradise, jak by řekl Weird Al. (B) No tenhle film to všechno ukáže a vysvětlí. Je to přesně o tom, jak je člověk v týhle komunitě šťastnej, protože mu nic jinýho nezbývá. (A) Máme to podobně, ale oni mají aspoň jeden druhýho. (B) Všude to je jak jízda na kole v kačírku...(14.9.2012)

 • Sophia
  *****

  Nádherný snímek o tom, jak důležité může být odpuštění v lidských životech..... Velmi dojemný film, řadící se do mých srdcových... Rozhodně doporučuji nejen lidem věřícím, ale i těm, kteří o své víře pochybují....(1.11.2012)

 • kosma
  *****

  Tenhle film se mi líbil, nenásilně a hlavně nesentimentáýlně popisuje pocity a smíření se s tragédií, která se stala, ale ne jen na povrchní úrovni typu: bůh to tak chtěl, musíme se s tím smířit a jít dál, ale ukazuje i jak je to těžké i když člověk je věřící.(14.7.2011)

 • HrudkaJ
  ****

  Silný film. I když dost patetický (trochu připomínal Dr. Quinnovou). Ale to nakonec nevadí. Svým důrazem na odpuštění člověku, který při školním vyučování zastřelil pět dívek (i s jejich pomocnicí a budoucí učitelkou - skrytou hlavní hrdinkou celého příběhu) se řadí mezi svým způsobem nadčasové a stále aktuální snímky o tom, že nenávist není řešení. Navíc s velmi dobře vyřešenou rolí médií (spolu s hodně sympatickou reportérkou) a skvělým výkonem matky hlavní hrdinky s neméně přesvědčivou manželkou onoho vraha. Ano, jistému pokrytectví se ten film nevyhýbá, ale aspoň není motivováno sexuálně, jak tomu bývá v jiných (ne nepodobně laděných) filmech. Naopak velmi citlivě rozehrává především postoj k životu, který opravdu není jednoduchý a o některé hodnoty stojí za to se poctivě poprat. Zkrátka a dobře, velmi zajímavý film s natolik silným námětem a tématem, že mu lze i leccos odpustit. A zvláštní pozornost si jistě zaslouží skvělé teologické úvahy, které přesahují rámec běžného uvažování a celý příběh bezvadně zasazují i do širších souvislostí.(16.12.2015)

 • ivanlaris
  *****

  Neskutočne silný film...(14.8.2013)

 • Jurcekk
  *****

  Film stojí za hovno. Mám podozrenie, že ho Amiši produkovali. Ale ten PRÍBEH!!!(14.9.2011)

 • Drahocam
  *****

   Amishove jsou v USA často straněni od klasického světa, kde žijí bez zbytečných výdobytků dnešní doby. Ve filmu nám ukazují, že odpustit má mnohem větší význam a že nenávist může člověka uvnitř roztříštit na mnoho kusů. Film jsem po shlédnutí doporučila svým přátelům a rodině, protože film, který mě dokáže rozplakat stojí za vidění. (8.3.2017)