poster

Amish Grace (TV film)

Drama

USA, 2010, 88 min

 • majo25
  ***

  Z filmu veľmi cítiť televízne spracovanie a mám taký tušák, že sa na ňom podielali sami Amišovia. Pretože vyznievajú až príliš osvietene, príliš pokorne. Príbeh o odspustení je fajn, síce jednoduchý, ale fajn. Nad niektorými vecami som sa sám musel pozastaviť, pretože mali niečo do seba, napr. pri odpustení vinníkovi a neodpustení odpadlíkovi alebo o požičaní života našich blízkych. Škoda, že herecké výkony sú z kategórie tých slabších a celkové spracovanie pôsobí, ako by bol film o 15 rokov starší, ako v skutočnosti je.(15.5.2016)

 • togaf
  ****

  Z Amišů šla hrůza, to odpuštění bylo tak neuvěřitelné, až mě vyděsilo. Jediná Ida reagovala tak, jsem zvyklá. Film byl místy příliš patetický (holčička v nemocnici vypráví, co se dělo ve škole), ale na druhé straně i mírně kritický k Amišům (odpustí vrahovi, ale ne ženě, které odešla). Silný film o odpouštění, já bych neodpustila - ani Bohu ani Charliemu.(5.1.2012)

 • KrestanFilms
  *****

  Dvěma slovy - prezentace amišů. Souhlasím s tím, že pokud člověk žije jednoduchým nepokrokovým životem, opravdu je uchráněn mnohých svodů moderní doby. Pokud takto někde lidé dokážou žít, opravdu je obdivuji. Jen si myslím, že ten pokrok zastavili až příliš brzy. Elektřina, pračka, traktor, telefon... A také s některými rozpory nemohu souhlasit. Mou myšlenku trefně formulovala Ida na setkání s poradkyní: Musíme odpustit muži, který zabil naše děti, ale nesmíme odpustit těm, kteří odpadli od víry? TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.8.2012)

 • laik_60
  ****

  film určite nie určený ortodoxným ateistom, ktorým sa môže film zdať ako reklama na Amišskú cirkev. Napriek tomu, kto nevie kto sú Amiši, (takí zvláštni ľudkovia, kde ženy a deti nosia čepce, nemajú gombíky, nepoznajú traktory - iba kone a koče, nekukajú telku a nemajú mobily ... chlapi nosia klobúky a brady ...ale žijú svojim životom podopretým vierou v Boha) .. a je zvedavý, nech si to kľudne pozrie. Nie je to iba o Amišoch ale najmä o tom ako odpustiť a prečo odpustiť, a ako znášať ťažkú rodinnú traumu. Je to kresťanský film hovoriaci o tom, že ak chceš, aby Ti raz Boh odpustil, musíš aj ty ... v zmysle A ODPUSŤ NÁM NAŠE VINY, AKO AJ MY ODPÚŠŤAME SVOJIM VINNÍKOM, nájsť silu na odpustenie, inak ti nenávisť bude požierať tvoje srdce a nebude v ňom miesta na lásku(25.7.2015)

 • Skuby47
  ****

  Na televizní film velmi nevšední a působivý příběh, který kolem jen tak neprofrčí, ale zabrnká na city a nutí k přemýšlení a k vyjádření názoru. Herecky byl slušně zvládnutý, technické věci jsou v tomto případě nepodstatné. Ukazuje hierarchii náboženské komunity, kde starší příliš lpí na tradicích, což chápu, protože volný pohyb mezi nimi a civilizací by zničil jejich identitu a postupně vedl k jejich zániku. Nevěřím ale, že by ženy těšilo prát na valše a že by děti netoužily po televizi, mobilu či počítači, pokud by věděly, že něco takového existuje. V určitém směru je obdivuji, ale s jejich postoji k vině a odpuštění nesouhlasím. Z druhé strany zde není komu odpouštět. Viník byl potrestán světsky, a jeho rodině, která o přípravě jeho činu nevěděla a nijak se na něm nepodílela, není co odpouštět. Věřící muž vyjádřil zločinem své zklamání z pomyslného podílu Boha na smrti svého dítěte, ale ublížil lidem, kteří s tím neměli nic společného. Odpustit neznamená nepotrestat, protože beztrestnost by pro mnohé byla motivací k dalším zločinům.(22.8.2012)