Auto je zbraň

Česko, 2003

Mirjam Landa

Mirjam Landa

Tomáš Kobolka

Nevím, jestli pořady tohoto typu přispějí k celkovému snížení nehodovosti. Podle mě tedy určitě ne. Zhlédnout se to však dalo. Rozhodně jsem postrádal větší propracovanost, pestřejší výběr situací, po kterých je rizikem sednout za volant a kvalitnější režii. Nápad však hodnotím kladně, a u některých modelových situací, jsem se i pobavil nad jejich hereckým ztvárněním.(13.11.2010)

1017. hodnocení: Dan Landa jako novodobý mecenáš už vystupoval několikrát a někdy je jeho role příjemná, ne však moc v tomto případě, kdy působí jako rádce bezpečné jízdy spolu s Romanem Krestou, který je jinak namachrovaný až na půdu, protože je to přece několikanásobný mistr ČR v rallye. Už jsem ale i viděl horší pokusy a konečně mohou tak diváci vidět v roli školitelů lidi, kteří to s volantem skutečně umí. 3*, protože jen těžko tohle může aspirovat na nějaký hit. Určitě ale dobrý počin. 3*(14.4.2011)

Zajímavý a poučný český dokument s dobrým hereckým obsazením který jsem asi jako většina z vás viděl při teorii v autoškole, takže i tak trochu vzpomínka.(4.5.2012)

Tohle autoškolové školení nabylo své pravé síly až po Landově nehodě. Roman Kresta je další postavou, krterou je nutno respektovat, takže video úkol plní. Krom toho je i trochu zábavné a někdy i úsměvné, ale hlavně poučné a důležité. 70% = 3+/5(26.11.2010)

Provedení dokumentu je trošku amatérské, nicméně bych doporučil každému (ať řidiči nebo neřidiči) dokument zhlédnout a hlavně se nad ním ZAMYSLET! Obsah perfektní!(13.11.2010)

Tak co kringo? :) Škoda, že není tento film víc známý. Možná by bylo na silnici o pár mrtvých míň. V rámci žánru skvělá práce.(18.12.2010)

Jeden z instruktážních filmů pro řidiče vydaných nadací automobilového závodníka Romana Kresty a zpěváka Daniela Landy "Malina". ***** Na zhliadnutie: http://www.youtube.com/watch?v=3HCP3vIFrPU(29.10.2012)

• Smerfetka88

Trochu mě odradil dramatický úvod ve stylu Al Capona, ale vydržela jsem. Musím říct, že záměr byl chválihodný, ale provedení už mě nadchlo méně. Herecké vsuvky mě spíše rušily a taky mi zde chyběly podstatné příklady a okamžiky týkající se provozu. Myslím, že se ta hodina a něco dala v rámci dokumentu využít líp.(29.10.2012)

Nápad dobrý, zpracování ucházející, úmysl chválihodný, efekt spekulativní.(30.11.2010)

Veľmi zaujímavý nápad a aj celkom dobre spracovaný...určite sa oplatí pozrieť hlavne začiatočníkom, v dokumente je niekoľko veľmi užitočných rád. Pre toho, kto si práve robí vodičák je to veľmi zaujímavý pohľad na vec.(10.3.2012)

Jedenáct let starý dokument a člověk si musí všímat, jak se ta doba mění. Auta jiná, mobily se také změnily. Pravidla silničního provozu však zůstala téměř stejná. Jako letitého řidiče mě moc věcí nepřekvapilo, přesto jsem se však lecčemu přiučil. Skouknutím neprohloupíte.(30.3.2015)

"Je vždycky lepší přehnaná opatrnost než pozdní lítost." Tohle motto mám v hlavě dodnes, kdykoli sednu za volant. Asi trochu klišé, ale je to pravda. Byl to náš "dárek" k převzetí řidičáku, tehdy ještě jako VHSka. Není to nudný dokument, ale to, že je to prošpikované příběhem, který je dosti scénáristicky podprůměrný, celou zhruba hodinovou podívanou trochu vylepšuje. Člověk se dozví základní věci o údržbě auta i o tom, jak se zachovat v určitých situacích, ale pokud řidič-nováček neprošel zrovna dvoutýdenním rychlokurzem, je to v podstatě jen shrnutí toho, co se naučil v autoškole. Nicméně doporučuji.(8.4.2017)