poster

Kulečníková škola (TV seriál)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 1997, 11x15 min

Režie:

Jan Matiášek

Hrají:

Jiří Korn

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

 • MM_Ramone
  **

  Gulečník a podobné hry ma vôbec nebavia. Nerád držím tágo v ruke. Takže televízna "Gulečníková škola" ma nezaujala. Naozaj ma tento druh zábavy neoslovuje. Relácia je spracovaná dobre. Pre ľudí, čo s týmto pseudošportom začínajú je to výborná pomôcka a skúsených hráčov to iste tiež poteší. Extravagantný spevák Jiří Korn prepadol gulečníkovým hrám naplno a zrejme aj preto sa stal sprievodcom touto reláciou. **(7.12.2010)

 • Aky
  ****

  Tohle je opravdu pohodičková škola. I kdyby člověka kulečník nebavil, a i kdyby se nechtěl nic učit, je radost se na ty desetiminutovky dívat.(30.5.2011)

 • packa
  ****

  Chtěli byste se něco dozvědět o pravidlech kulečníku a nechce se vám šprtat příručky? Právě pro vás je určen jedenáctidílný cyklus České televize, kterým vás s noblesou sobě vlastní provede zpěvák Jiří Korn. A nejedná se jen o suché lekce z pravidel, cyklus je natočen příjemně odlehčenou formou, aby nenudil ani úplné laiky. A rozhodně shlédnutí doporučím všem hospodským hráčům poolu, kteří o skutečných pravidlech nemají ani potuchy a hrají dle českých "hospodských zvyklostí". Jen pro příklad - pokud váš soupeř zahraje faul, můžete si dát bílou kouli na libovolné místo na stole. Čili nikdo vás nenutí, abyste v případě kdy váš soupeř třeba potopí bílou kouli, rozehrávali z mnohdy nevýhodné pozice na rozstřelovacím bodě. Bílou kouli si prostě MŮŽETE DÁT KAMKOLIV! Podobné zhůvěřilosti "českých hospodských pravidel" seriál uvádí na pravou míru, v tom je jeho největší přínos. PS., celý cyklus lze shlédnout na YT, odkaz na jednotlivé díly najdete zde.(29.12.2012)

 • Sfinkter
  ****

  V devadesátých letech běžely i zajímavé Tv pořady - důkaz máte v kulečníkové škole. Z mého pohledu by byla dokonalá, kdyby se věnovala pouze karambolu. Ale to je samozřejmě do televize extrémní požadavek.(21.1.2012)

 • Paity
  ***

  Jiří Korn rozhodně kulečník umí, tedy alespoň podle mě, super amatéra. Minimálně se tedy umí tváři tak, jako by to ovládal. Seriál je ale málo interaktivní a zábavný už není vůbec. Prostě suchota.(27.7.2012)

 • lubospoti
  ***

  Slušně udělaný pořad. Ale samozřejmě, že spíš pro ty, které kulečník baví a zajímají se o něj. Já zase takový nadšenec nejsem, občas si zahraju, ale příliš to nevyhledávám. A stejně tak to bylo s tímto pořadem. Podíval jsem se občas a příliš mi to nenadchlo.I když uznávám, že tento pořad svou kvalitu má.(15.6.2013)

 • Mikakel
  *****

  Vždy krátké a výstižné. Jiří Korn je v tomto sportu velice šikovný a způsob vysvětlování poolu,karambolu,15ky a snookeru, je hodně srozumitelný z jeho úst. *****(5.1.2013)

 • Danulinda
  *****

  Přesně takto má vypadat výuka jakéhokoliv sportu (nejen) pro začínající či méně pokročilé - úsměvnou a přitom zároveň poučnou formou. Musím přiznat, že i já jako středně pokročilý hráč jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací, ale především jsem se také s úsměvem na rtech pobavil parádním šoumenstvím pohodového Jirky Korna a jeho legračního kolegy.(24.11.2010)