poster

Germáni (TV seriál)

 • český

  Germánské kmeny

 • Německo

  Die Germanen - Meilensteine der Frühgeschichte Europas

 • anglický

  Germanic Tribes, The

Dokumentární

Německo, 2007, 4x53 min

Kamera:

Ralf Grabowski

Producenti:

Christian Feyerabend
(další profese)
 • Jean_Calid
  ****

  Člověk se kouká na hraný dokument o Germánech a ke svému překvapení zjistí, že Arminius vypadá jako Matěj Hádek a v jedné scéně křičí na adresu Římanů "ať chcípnou" :). Povedený dokument s určitými odchylkami v podobě česky hovořících Germánů. Člověk by byl býval řekl, že Němci poznají, když někdo nemluví německy...(6.3.2016)

 • salahadin
  *****

  Poměrně zdařilý dokument k mé nejoblíbenější tematice - Germánům v prvních stoletích našeho letopočtu. Místy bych uvítal méně "dokumentárních" frází a více přehledných informací (rozuměj - více do hloubky), ale i tak jsem rád za každý kvalitnější počin z této oblasti, protože jich skutečně není tolik... Mini role Matěje Hádka alias Arminia vcelku potěšila:-)(21.3.2011)

 • Marek1991
  ***

  Nič prevratné, iba rekapitulácia ľahko dohľadateľných informácií, možno s pár menej dohľadateľnými a možno aj pár legendami. Opäť ma udivuje koľko životov stáli výboje, či kresťanské pozadie aký malo na to vplyv. Tento polohraný štýl s rozprávačom nie je podľa mňa úplne šťastný štýl kvôli pestrosti, ale som rád aspoň za nejaké mapky.(9.4.2014)

 • Fíma
  *****

  Dobře zpracovaný populárně naučný dokument o historii germánských kmenů, která vzhledem k nedostatku pramenů musí vycházet hlavně z archeologických poznatků, které jsou podány srozumitelně a poutavě. Historické události jsou přiblíženy pomocí sčásti fiktivních postav a příběhů kombinovaných se skutečnými historickými hybateli a událostmi. Potěší i přítomnost českých herců v roli česky mluvících Germánů.(15.12.2013)

 • Arsenal83
  *****

  Veľmi si cením takéto historické dokumenty. V našich končinách sa na hodinách dejepisu o Germánoch moc nedozvedáme, resp. okrajovo. Platí to dokonca aj pre univerzity (hovorím z vlastnej skúsenosti), pokiaľ sa nezameráte sám na Germánov. Tí sú totiž braní len v rámci Rímskej ríše, alebo pri vytváraní ranostredovekých štátov, no nikdy nie podrobne. Dokumentárne filmy tohto typu sú preto v mojich očiach veľmi vítané.(9.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace