Laskavý dotek (TV film)

The Client List

Hriešny zoznam

USA, 2010, 85 min

Abych pravdu řekla nečekala jsem nic světoborného. Ne proto,že bych nevěřila v herecké schopnosti Jennifer ale hlavně proto, že by mě to téma s jakoukoliv jinou herečkou až tak nezaujalo. Celý film jsem byla unešena z půvabů Jennifer a k tak vysokému hodnocení mě přimělo také to jak krásný konec to mělo a také skutečnost, že ráda "objevuji" filmy, které nejsou až tak známé. Mě se to hodně líbilo takže palec nahoru a to dokonce pětkrát :-).(27.8.2011)

Moc zajímavý film o zajímavém tématu, dobře natočený, postavený na výborném herectví, především překrásné JLH. Pojetím příběhu o zoufalé rodině na pokraji propasti a způsobu vypořádání se s problémem jsem byla moc mile překvapená a nemůžu nikoho odsuzovat, naopak musím s každou postavou sympatizovat. Ač jde o TV drama, všichni hráli naplno a každý dialog měl svůj smysl, půvab a myšlenku. Téma víc než aktuální nejen v Americe má své poslání i poučení. A finální nálet podváděných manželek jsem čekala takový, jaký byl, ale bála jsem se klišovitého vyznění. Zbytečně. Bravo.☺(28.9.2012)

• Autogram

Takýto kravinoidný príbeh som aj očakával, ale najhoršie bolo, že sa film berie celkom vážne ako dráma!? Nová americká životná filozofia honby za majetkom a tým boja proti kríze neváha servírovať a schvaľovať myšlienku, že na zabezpečenie veľkého domu s dvojitou garážou, nákladného pickupu, ktorý sa do tej garáže nezmestí, nepracujúceho manžela a kŕdľa detí s najrôznejšími požiadavkami, je celkom fajn a príjemné stať sa kurvičkou. Naviac celkom slobodne v nejakom malom meste, kde každý každého pozná. Zvyšok filmu nie je podstatný, asi len ako príprava na seriál. Nebyť sexi Jennifer, asi by sa to nedalo pozerať, akurát ma mrzí, že vlastne nič neukázala. Aj tak by som film neoznačil ako mládeží prístupný, hlavne pre to zvrátené posolstvo.(18.6.2014)

Obsahuje spoilery. Celkem podceněný film,což je škoda. Nejkrásnější holku z maloměsta a její rodinu stíhají finanční problémy. Ač se snaží jak se snaží,jsou švorc a tak se hlavní hrdinka Samantha rozhodne pracovat jako prostitutka. O její služby je velký zájem nejen kvůli její kráse,ale i vstřícnosti a inteligenci-jak to bývá,zezačátku jde tedy všechno hladce. Nakonec však dojde k odhalení a média to tak rozpitvají,že je z toho velké drama. Sam se začne rozpadat rodina a navíc ji nejspíš čeká vězení nejen za prodávání se,ale i za užívání drog,které začala brát kvůli dlouhodobé únavě .Samomluvou trpící Sam v podání krásky Jennifer Love Hewitt je sympatická,do její role manželky ve finanční tísni se člověk snadno vcítí a tak nějak jí ten přešlap i odpustí .Celkově na mě film zapůsobil dost silně,a mezi snímky s podobnými tématy je rozhodně nadprůměrný. Každopádně konec byl na můj vkus přespříliš hollywoodský a především uspěchaný a místy matoucí .Poté,co Sam vyjde po měsíci z vězení žije v domě sama a najednou má promoci,když musela studovat jen chvíli? A kde po celou dobu byly děti s jejím manželem? Každopádně i tak to na těch pět hvězdiček má a já jsem ráda,že jsem The Client List shlédla.(20.3.2011)

Další film o lidských tragédiích zapříčiněných hospodářskou krizí začátku tohoto století. Film nám dává otázku, zda máme soudit ženu za to, že vydělává peníze profesí, kterou se člověk nemůže chlubit, proto, aby udržela svou rodinu existenčně nad vodou. Já osobně bych dočasnou roli prostitutky své ženě nikdy neodpustil. Zlomem v jejím příběhu je, že i když vydělala pro svou rodinu dost peněz, ve své profesi nadále pokračovala, protože chuť peněz je velice mocná. Nejsem žádný puritán, ale když už přistoupila na takovou práci – v důsledku vážné rodinné finanční situace -, měla vědět a uvědomit si, proč všechnu tu nečistotu absolvuje a najít si potom normální slušnou práci. Ale jak říkám, je to otázka veskrze individuální.(13.1.2014)