Laskavý dotek (TV film)

The Client List

Hriešny zoznam

USA, 2010, 85 min

Další film o lidských tragédiích zapříčiněných hospodářskou krizí začátku tohoto století. Film nám dává otázku, zda máme soudit ženu za to, že vydělává peníze profesí, kterou se člověk nemůže chlubit, proto, aby udržela svou rodinu existenčně nad vodou. Já osobně bych dočasnou roli prostitutky své ženě nikdy neodpustil. Zlomem v jejím příběhu je, že i když vydělala pro svou rodinu dost peněz, ve své profesi nadále pokračovala, protože chuť peněz je velice mocná. Nejsem žádný puritán, ale když už přistoupila na takovou práci – v důsledku vážné rodinné finanční situace -, měla vědět a uvědomit si, proč všechnu tu nečistotu absolvuje a najít si potom normální slušnou práci. Ale jak říkám, je to otázka veskrze individuální.(13.1.2014)

• spygirl

"Hezká holka nemůže být chudá!!!" :D :D :D S takovým přístupem k životu může být žena akorát děvka anebo zlatokopka... To zase byla blbost... Nechápu, proč tady každý píše, jak je J.L. Hewitt krááásnááá, co je na ní tak krásného? Ta přifouklá silikonová ňadra? Ta ještě z nikoho krásnou ženu neudělala. A co ten obličej? Vždyť vypadala jako zmalovaný zombík. A spát v té tlusté vrstvě make-upu? Trapné... Celý film trapný a hloupý.(5.7.2014)

Nečekala jsem, že mě The client list natolik upoutá. Za mým zájmem zhlédnout tenhle neznámý film stojí hlavně úžasná Jennifer Love Hewitt. Pořád se na ni nemůžu vynadívat, takže jsem ráda za každou její roli. Scénář, který byl vytvořen na základě skutečné události, mě zaujmul. Větší část filmu působí přesvědčivě. Ikdyž pochybuji, že by manželky zareagovaly na nevěru jejich manželů takhle..Hezké a lehce stravitelné..4*(20.8.2011)

Tak jistě, tohle drama s prvky komedie má jeden velký problém, a to je občasná naivita. Pak záleží na divákovi, jak moc ji je ochoten tolerovat nebo věří/nevěří tvrzení tvůrců o inspiraci skutečnou událostí (mně víc vadil jen fakt, že vydělávala přece jenom moc peněz a taky ten konec, přestože nebyl tak moc drastický, jak by jistě být mohl). A když jsem u reálnosti, musím (alespoň v případě tohoto filmu!) oponovat kolegovi dopitakovi; v The Client List mi J.L.H. přijde uvěřitelná, protože ona hraje bývalou královnu krásy (tj. je navyklá na komplimenty a pozornost; ostatně sama v jedné scéně vysvětluje, jak se při "práci" cítila), která je zvyklá žít v přepychu, neumí normálně pracovat a je nepraktická. Navíc, modelky a jim podobné dokáží i po několika dětech vypadat stále ukázkově, jelikož byly od určitého věku vedeny k tomu, aby o sebe pečovaly a způsoby, jak se dostat zpátky do formy a získat původní figuru, dobře znají. Kdyby byla role Jennifer napsaná jinak, pak bych s kritikou možná souhlasil, v tomto případě však ne. Takže s čistým svědomím hodnotím slabšími 4*, ale samozřejmě uznávám, že z průměru film vyzvedává jenom moje oblíbenkyně (jinak rozsahově podobných rolí bych uvítal v její filmografii určitě víc).(11.3.2012)

Abych pravdu řekla nečekala jsem nic světoborného. Ne proto,že bych nevěřila v herecké schopnosti Jennifer ale hlavně proto, že by mě to téma s jakoukoliv jinou herečkou až tak nezaujalo. Celý film jsem byla unešena z půvabů Jennifer a k tak vysokému hodnocení mě přimělo také to jak krásný konec to mělo a také skutečnost, že ráda "objevuji" filmy, které nejsou až tak známé. Mě se to hodně líbilo takže palec nahoru a to dokonce pětkrát :-).(27.8.2011)

• - Ve filmu si chtěla zahrát i Eliza Dushku. (RosieMcgowa)

• - Jennifer Love Hewitt byla za svou roli nominovana na Zlatý Glóbus. Ocenění ji však "vyfoukla" Claire Danes. (René.girl)

• - „Všetky intímne scény sme natočili za dva dni. Absolvovala som výmenu nohavičiek celkom dvadsaťšesťkrát a mala som aj rovnaký počet klientov,“ prezradila herečka Jennifer Love Hewitt a ďalej dodala: „Bolo to prinajmenšom čudné. Bola som zakaždým v miestnosti len s jedným chlapom a kopou ľudí zo štábu. Pustili sme sa „do toho“ a onedlho nasledovala výmena spodnej bielizne a úprava mejkapu“. (Sufferer)