Na kus řeči se zvířaty (TV seriál)

• Česko

Zvířecí legrácky

Walk on the Wild Side

Reči, to zvieratám svedčí

Komedie

Velká Británie, 2009, 25x28 min

„Hele, to je Al. Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ne, to není Al. To bude Steve. Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve!“ – „Někdo mně volá? Co? Co? Co? Co? Co? Co?“ Nákazlivá, hravo jednoduchá britská sranda z roku 2009, ktorá v siedmych polhodinových cykloch ponúka dokumentárne „tradičné zábery na zvieratá“ všetkého druhu (od medveďov a orlov cez koalu a pandu až po krokodílov a muchy), ktoré sú ale dabované. Behom minúty sa vystriedajú aj dve zvieratká, takže ak sa aj chvíľku „len“ usmievate, v druhej sa chechtáte ako malé deti; mňa si získali prevažne ustráchané bojky surikaty, trasúce sa a padajúce pri najbližšej príležitosti a urevaný svišť, neustále volajúci na suseda Ala. Alebo to bol Steve?(25.11.2010)

Korbitch má absolutní pravdu. Je mi líto všech, co takovýto druh humoru nedokáží ocenit. Asi mají nějaké životní komplexy, které jim nedovolí vstřebávat vtipné věci. Vraťte se k Felinimu a oddechovky tohoto typu nechte napokoji. Pokud vám takovéto věci nesedí, tak se na ně nedívejte a nezvracejte tady vaše povrchní argumenty. Jsem upřímný a za to se omlouvat nebudu. Pro normální jedince doporučuji.(19.8.2010)

• DJ Obelix

Tak nevím, zda jsem nekoukal na jiný pořad... Uniká mi ta všeobecná fascinace. Je to kvůli tomu, že to natočilo BBC? A kde je onen avizovaný britský humor, neřku-li přímo montypythonovský? Vždyť jsou to jen záběry zvířat (zručně natočené, o tom žádná...), kterým jsou "do úst" vloženy natolik infantilní hlášky, až je mi z toho zle. Kvality dokumentů od BBC jsou nesporné, ale tohle je pro mě na stejné úrovni, jako rádoby vtipné komentáře u homevideo pořadů typu Natočto apod...(19.7.2010)

• Gemini

"Veselé zvířátko na konec" povýšené na samostatný pořad, a k tomu vybavené zvukem z "Neváhej a toč", a prý to má nadšené diváky po celém světě... něco pravdy na tom určitě bude, protože pár dobrých vtipů se najde, a vděčné publikum kácející se u obrazovky smíchy z reklamy s krávou přestrojenou za kachnu má rovněž početné řady, ale ono to má "drobný háček" - 85% stopáže jsou opakované záběry toho samého zvířete s jinou průpovídkou, a z výrazné většiny příspěvků vám ani nezacukají koutky. Vrchol všeho je pak recyklace toho samého záběru, akorát že tentokrát ho dáme španělsky dabovaný, to bude přeci zase bžunda jak blázen, no ne? No to teda rozhodně ne;) Zvlášť když v českém znění zaslechnete Petra Rychlého - to už pak nedovedete přestat myslet na pořád dokola totéž omílající OVRZ a podobná veledíla. Od toho už je potom jenom krůček k názoru, že někdo dostal nápad, jak za pár šlupek zabavit lidi, protože něco by se s těmi haldami nepoužitých záběrů ze skutečných dokumentů (které BBC umí) mělo dělat, i když už točíme na digitál a ne na drahý film, a to už je pomalu na Řád Impéria, zvlášť když vám do toho zažblebtají velcí herci (myslel jsem v původním znění;)), sami namnoze nositelé různých titulů a vyznamenání. Zkrátka promiňte, ale upoutávkové spoty na dokumenty, OK, propagace divoké přírody, OK, ale tohle už opravdu ne. Tlačením na pilu a louhováním téhož sám sebe zabíjející formát, ve stávající podobě spíš otravující než bavící. A to samozřejmě radši nezmiňuji nevyhnutelně marné úsilí chudáků překladatelů - respekt za se ctí vybojovanou prohranou bitvu, ale pro pořad jako takový prostě 40%.(16.3.2011)

Na jednu stranu je to prostě blbost, kde jsou k záběrům zvířat přidány slova a různý hlášky. Na druhou stranu jsem se dobře bavil a smál se, takže to vlastně splnilo svůj účel. Těch 28 minut je naprosto dostačujících, kdyby to bylo delší, už by to nudilo. Aspoň nějaká změna od všech těch seriálů a stokrát omletých filmů.(25.7.2010)