Reklama

Reklama

Na kus řeči se zvířaty

(seriál)
  • Česko Zvířecí legrácky (více)
všechny plakáty
Komedie
Velká Británie, 2009, 25x28 min

Co vše bychom se dozvěděli, pokud by zvířátka myslela a mluvila jako lidé. Tým BBC naučil mluvit zvířátka, která známe z našich dokumentárních cyklů. Vybavil je lidskými vlastnostmi a dal jim do úst naše slova – občas vyslovená i tak, že by se člověk divil, někdy se smál a někdy se rděl. Britský humor je krásný, ale někdy obtížně přeložitelný. I proto jsme se snažili některé situace přesadit do našeho života, který provokaci a satiru zaslouží. (Česká televize)

(více)

Recenze (69)

tron 

všechny recenze uživatele

„Hele, to je Al. Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ale! Ne, to není Al. To bude Steve. Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve! Steve!“ – „Někdo mně volá? Co? Co? Co? Co? Co? Co?“ Nákazlivá, hravo jednoduchá britská sranda z roku 2009, ktorá v siedmych polhodinových cykloch ponúka dokumentárne „tradičné zábery na zvieratá“ všetkého druhu (od medveďov a orlov cez koalu a pandu až po krokodílov a muchy), ktoré sú ale dabované. Behom minúty sa vystriedajú aj dve zvieratká, takže ak sa aj chvíľku „len“ usmievate, v druhej sa chechtáte ako malé deti; mňa si získali prevažne ustráchané bojky surikaty, trasúce sa a padajúce pri najbližšej príležitosti a urevaný svišť, neustále volajúci na suseda Ala. Alebo to bol Steve? ()

mcleod odpad!

všechny recenze uživatele

Nejhorší představitelný výplod masové "kultury". Trapné až to bolí. Krásné záběry zvířat jsou nesmírně znehodnoceny tupými texty, které se zřejmě snaží pobavit nejkýčovitěji zaměřené diváky televize. Nejhorší na tom je, že tohle byla schopná natočit BBC... kam se proboha poděly časy Monty Pythonů??? ()

Reklama

Zbyisek 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý nápad, ale jeho realizace už tolik povedená není. Největším problémem tohoto zvířecího seriálu je to, že vtipy jsou často zbytečně dlouhé a hlavně velmi často opakované. Když v několika dílech sledujete pořád ta stejná zvířata se stejnýma hláškama, začíná to skutečně hodně nudit. Zkrácení stopáže jednotlivých dílů a snížení počtu dílů by tomu vážně prospělo. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Veselé zvířátko na konec" povýšené na samostatný pořad, a k tomu vybavené zvukem z "Neváhej a toč", a prý to má nadšené diváky po celém světě... něco pravdy na tom určitě bude, protože pár dobrých vtipů se najde, a vděčné publikum kácející se u obrazovky smíchy z reklamy s krávou přestrojenou za kachnu má rovněž početné řady, ale ono to má "drobný háček" - 85% stopáže jsou opakované záběry toho samého zvířete s jinou průpovídkou, a z výrazné většiny příspěvků vám ani nezacukají koutky. Vrchol všeho je pak recyklace toho samého záběru, akorát že tentokrát ho dáme španělsky dabovaný, to bude přeci zase bžunda jak blázen, no ne? No to teda rozhodně ne;) Zvlášť když v českém znění zaslechnete Petra Rychlého - to už pak nedovedete přestat myslet na pořád dokola totéž omílající OVRZ a podobná veledíla. Od toho už je potom jenom krůček k názoru, že někdo dostal nápad, jak za pár šlupek zabavit lidi, protože něco by se s těmi haldami nepoužitých záběrů ze skutečných dokumentů (které BBC umí) mělo dělat, i když už točíme na digitál a ne na drahý film, a to už je pomalu na Řád Impéria, zvlášť když vám do toho zažblebtají velcí herci (myslel jsem v původním znění;)), sami namnoze nositelé různých titulů a vyznamenání. Zkrátka promiňte, ale upoutávkové spoty na dokumenty, OK, propagace divoké přírody, OK, ale tohle už opravdu ne. Tlačením na pilu a louhováním téhož sám sebe zabíjející formát, ve stávající podobě spíš otravující než bavící. A to samozřejmě radši nezmiňuji nevyhnutelně marné úsilí chudáků překladatelů - respekt za se ctí vybojovanou prohranou bitvu, ale pro pořad jako takový prostě 40%. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, zda jsem nekoukal na jiný pořad... Uniká mi ta všeobecná fascinace. Je to kvůli tomu, že to natočilo BBC? A kde je onen avizovaný britský humor, neřku-li přímo montypythonovský? Vždyť jsou to jen záběry zvířat (zručně natočené, o tom žádná...), kterým jsou "do úst" vloženy natolik infantilní hlášky, až je mi z toho zle. Kvality dokumentů od BBC jsou nesporné, ale tohle je pro mě na stejné úrovni, jako rádoby vtipné komentáře u homevideo pořadů typu Natočto apod... ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama