Na konci školního dne je škola až na pár studentů zcela opuštěná a právě v této chvíli, v temných chodbách a prázdných učebnách, čeká na studenty neznámé zlo, které se dere na povrch a přináší pouze smrt. Nyní nastává noc, která bude studenty děsit do konce jejich životů... (PetriK12)

J*A*S*M

Po Eden Lake a The Children další britský příspěvek žánru, v němž hrají hlavní zápornou roli nezletilí (nejspíš...). První jmenovaný film byl v podstatě exploitation, druhý pak čistý mrazivý horor, tohle je víceméně slasher, v němž se roztroušená skupina kladných postav potlouká po budově školy a postupně se ... zmenšuje. Sice mám pocit, že by Britové měli se svou nezbednou mládeží dělat jiné věci než o ní točit filmy, ale z pozice nezainteresovaného diváka si nestěžuju. "F" je solidně napínavý hororový thriller a docela mě mrzí, že nemá štědřejší stopáž. Rázné zakončení je pak docela příjemné a nečekané, pokud tedy nebylo myšleno pouze jako otevřená vrátka k druhému dílu. Silnější tři hvězdy. ()

Fr

Oblast ,,F“ – umělecké studio.... Na začátku nám chtějí tvůrci ukázat hluboký psychologický rozpor osobnosti chudáka učitele Roberta, který si nerozumí s dcerou, s kolegy, s ředitelkou ani s bejvalkou. Nezdá se to až tak nesmyslný, protože každej jsme chodili (někdy) do školy. Rodiče nepřekvapí, že hrůzné okamžiky nerozpoutá zjištění, že dcera nechodí už rok do knihovny, ale to, že se ve škole objevili děti. Překvapivé, to víte, Británie! Zajímavý nápad vytvořit uzavřenou ,,společnost“ se zaměstnanců školy. Úspěch může mít i pár scén s dobrou atmosférou (hlavně díky zajímavé hudbě). Škoda, že to není ve dne: víc lidí, víc krve! Jinak je to samozřejmě debilovina, která má nesmyslnej název, děj i postavy a nabízí maximálně solidní napětí ve scénách, kdy je každýmu jedno, kdo umře! A že to trvá hodinu a 12 minut? I to je moc! Ils je stále nedostižitelný. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Začínám na sobě pozorovat následky reformy školství 2.) Zjistím, že upálení na Husův způsob už dneska nefrčí. 3.) Hledám důvod, proč nezůstat po škole. 4.) Stále tvrdím, že dobrá ředitelka je jako steak – krvavá! 5.) Miluji lidi co se chovají jako kreténi! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Bloody13

A pak že děcka nejsou rádi po škole... jsou a baví je to! Když jim strčíte do rukou tyče nebo nože, dokážou si ten čas s kantory pěkně zpříjemnit. Už se ani nedivim, že jim to zabíjení jde pěkně od ruky, tamnímu personálu totiž chybí koule na to, aby se zmohl na sebemenší odpor. S tim násilím to neni až tak horké, všechno jde bohužel mimo kameru, snad jen ve dvou případech mi maskéři udělali radost. Nepočítejte s tim, že jim nahlédnete do tváře, tady by nepomohly ani halogeny. Smradi v kapucích jsou totiž tajemnější než hrad v Karpatech a ty jejich lezoucí a skákací "opičárny" slouží jenom pro efekt. Naštěstí nuda nehrozí, má to slušné napětí a ořízlou stopáž. Takže pro mě za tři, nebo spíš v tomto případě za C. ()

ricci.s

No konečne. Po dlhej predlhej dobe vyšiel slasher, ktorý je zaujímavý a napínavý. A to som si už myslel, že tento žáner vyhynul. Čo na tom, že je to klišé, keď je to dobre natočené? Hlavnými prednosťami hororu je vzhľad mŕtvol a perfektná hudba vo vypätých scénkach. Záver je však dosť na prd a strháva úroveň filmu o latku nižšie... ()

tron

Drsná noc na škole, v ktorej dochádza k stretu žiakov a učiteľov s tajomnými, zamaskovanými psychopatmi, ktorí všetkých vyvražďujú. Príjemne nepríjemne strašidelná záležitosť. Režisér to bohužiaľ v budúcnosti moc nezvládol a následne prišiel so snaživými, ale v konečnom efekte (pod)priemernými hororovými béčkami (napr. Storage 24, 47 metrov, Temná strana dvier). Mierne nadpriemerné F (viac takých názvov!) si však pozrite. A to aj v prípade, že ste učitelia. ()

• Týden před zahájením natáčení si první asistent režiséra všiml jak místní děti cvičí parkour. Okamžitě je najali do filmu. (hladass)
  • Film se natáčel během letních nocí, takže natáčení začínalo až v deset večer a končilo kolem třetí nebo čtvrté ráno. (hladass)
  • Film měl být původně v koprodukci USA a Velké Británie a mít tak podstatně vyšší rozpočet. Nicméně režisér Johannes Roberts americké peníze odmítl, aby si nad svým projektem udržel osobní kontrolu. (hladass)