Inscenácia spracovaná podľa poviedky A.P. Čechova. (oficiální text distributora)

Autogram

Alkoholizmus je metla ľudstva, a v tom ani lekár kapacita nepomôže. Film sa odrazu zvrtne na pytačky, a riešenie sociálnej situácie bohatých, čo sa ocitli v úzkych. Ďalej to nadobúda veľmi absurdné rozmery s nepodareným bratom a zaľúbenou chorľavou sestrou, všetko ako z rýchlika. Žiadny mimoriadny zážitok, skôr pocit strateného času. –––– Vo vašej záhradke vykvitol púčik. A ja som ho prišla presadiť. Vy máte tovar a ja mám kupca. ()

kebom

August/2010 - odvysielala Jednotka v rámci letného "oprašovania" televízneho archívu. Nakrútené pre povestné televízne pondelky z Bratislavsky inscenačným štýlom, pomerne nízkorozpočtovo. Exteriéry mi nápadne pripomínali Košice a niekoľko košických hercov asi moju tézu potvrdzuje. Mimochodom sprievodná hudba je v tejto inscenácii otrasná. ()

retroslovak

Mne sa rozhodne tento film veľmi páčil. Výborné herecké výkony aj hudba sa mi celkom hodila jednoducho u mňa určite plný počet hviezd. Prvý krát som videl Zuzku Dančiakovú celkom kočka a veľmi sa podobá na svojho otca. Oplatí sa rozhodne pozrieť. ()

• Interiéry sa natáčali vo Vlastivednom múzeu v Humennom a v PKO v Prešove. (Autogram)