Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archiv dal (TV pořad)

Hudební

Česko, 1997, 60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (13)

Moc milé vzpomínání na krásná léta humoru.(21.9.2011)

• triatlet

Rozporuplná zábava - x krát viděná. Pátrání v archivu může být zajímavé i zábavné, ale sestříhání a namixování scének, které jsem zrovna viděl, mi přišlo už trošku vyčpělé a ne uležené, jak navnazoval Marek Eben...(9.8.2010)

Staré scénky a písničky, uváděné příjemným Markem Ebenem.(29.7.2010)

ČT má svůj archív jistě velmi bohatý a takovými zábavnými pořady to ráda dokazuje. Některé scénky a písničky určitě stojí za připomenutí a jsou povýšeny na nesmrtelné. Nemyslím si ale, že je tenhle pořad zrovna šťastným řešením. Nemám nic proti Marku Ebenovi jako moderátorovi . Je to velmi kultivovaný člověk, který si ze sebe umí udělat i srandu, ale v tomhle pořadu mi nějak neseděl.(25.7.2011)

Jednotlivé díly měly kolísavou úroveň.(1.6.2014)

Marek Eben uvádí sestřih scének a písniček ze starých dávných dob, kdy humor byl inteligentní a příjemně se poslouchal. Uvidíme třeba scénku Felixe Holzmana a Milana Nedělu o milenci paní Dáši, Miloše Kopeckého a Miroslava Horníčka jak definují co je muž bez ženy a s ženou nebo Vladimíra Menšíka, jak si kupuje u Stely Zázvorkové lístek na vlak.(9.8.2010)

Podle mě se sahá pořád po tom samém...(28.12.2013)

Jedna scenka s Karolinou.(8.4.2014)

• Paity

Narozdíl od ostatních tady nehodnotím kvalitu scének samotných, ale spíše, že nejde o pořad nijak průlomový, spíše naopak. Snaží se vydělat na sentimentu diváků, kteří chtějí hodně moc vidět dřívější legraci a dřívější hudbu.(27.6.2012)

Ty mluvené části jsou většinou opravdu zábavné, jen z těch spojovacích písní občas ta socialistická bída čiší trochu hodně (viz Helenka aj.).(14.9.2010)

jsem člověk, kterému většina vtipů vtipných nepřipadá, ale tyto staré scénky jsou prostě klasika a zasmát se musí snad každý(30.10.2010)

• karlee

Nevím, kdo scénky vybírá, každopádně se mu moc nedaří. Některé scénky samozřejmě za plný počet, ovšem zde hodnotím celkový dojem a ten je notně vyčpělý.(11.2.2013)

Vzpomínka na dobu temna, ale také na zářivou dobu filmu(15.5.2013)