I mladí lidé se musí zařadit do pracovního procesu, přechod z bezstarostných studií do zodpovědné praxe, kdy by měli osvědčit, co vše se naučili, pro některé bývá náročný. Dva novopečení stavební inženýři, charakterově rozdílní, záhy zjistí, že o své budoucí práci i lidech, s nimiž se budou shledávat, zdaleka nevědí vše. K nesnázím v zaměstnání se navíc přidržují problémy soukromé. Neobratně natočený snímek patří mezi rádoby angažovaná díla, která vznikala na stranickou objednávku, i když se snaží politické akcenty skrýt; přinášenou výpověď zužuje na moralizátorské kázání o zodpovědnosti - lehkovážnost v milostných vztazích i řízení vozidla v podnapilosti se nutně vymstí. (oficiální text distributora)

David.Darco

Asi najdlhší hodinový (aj kúsok) film, aký som kedy videl. Nevhodne obsadený. S hlúpymi replikami, ktoré sú často úplne odveci. Lacným vizuálom a nelogickým strihom. Tu ma Jaroš ako scenárista silno sklamal. Žiaľ. Navyše som videl verziu snáď s najhorším zvukom na svete. ()

Flego

Scenár Petra Jaroša sleduje osudy štyroch mladých ľudí, ich prvé pracovné problémy a komplikované vzťahy medzi sebou. Do popredia sa dostáva problematika zodpovedného prístupu k riešeniu citových problémov, ale aj medziľudské vzťahy ako také. Snímok je poňatý veľmi intímne, dopomáha mu k tomu kamera, ktorá veľmi dobre pracuje s detailami. Réžia je kompaktná, hudba vhodne zvolená. Prím však hrajú herecké hviezdy tej doby, všetci štyria podali veľmi dobré výkony. Nesúhlasím s označením filmu ako angažovaný, budovateľský či poplatný dobe. Práve naopak, tento snímok je citlivou, skoro komornou, psychologickou drámou o dozrievaní a zodpovednosti. ()

Prubner

Autoři se naštěstí věnují víc soukromým problémům hrdinů než těm pracovním. Ale tak strašné dialogy jsem už ve filmu dlouho neslyšel, chudáci herci si s nimi nemůžou poradit, i když se snaží. Ani v jiných ohledech se scenárista moc nepředvedl, postavy jsou dost jednorozměrné. Z herecké sestavy nakonec nejlépe vychází Kukura, protože jeho role hajzlíka je nejvděčnější. ()

Radko

Citové vzplanutia medzi gigantickou výstavbou. Rozostavaná vodná priehrada Liptovská Mara a moderná Bratislava sú prostredia kde sa odohráva príbeh lásky, nevery, žiarlivosti a zodpovednosti štyroch mladých ľudí, ktorí žiadne iné problémy nemajú. Spoločnosť im zabezpečí vzdelanie, prácu, bývanie - ostáva vyriešiť problémy s láskou. Hviezdy vtedajšieho slovenského herectva: Magda Vášaryová, Juraj Kukura, Zuzka Kocúriková a Emil Horváth sa snažia ostošeť, ale dialógy sú neuveriteľne plytké, prvoplánové a nedomyslené. Ani sa veriť nechce, že predstavujú vysokoškolákov a nie absolventov pomocnej školy. Záverečná nočná naháňačka tatrovky a verejnej bezpečnosti s retrospektívnymi spomienkovými zábermi a následná blesková premena večného zvodcu a ľahtikára na starostlivého a zodpovedného otca rodiny patria k vrcholom nechceného humoru a zároveň k najsrandovnejším momentom slovenského filmu. Socialistický psychologicko-budovateľský brutál art alebo ďalšie z ideologizujúcich diel, ktoré je tak zlé, že je ho dobré vidieť. Vidieť, že pán režisér mal s réžiou problém, no pri diele na spoločenskú objednávku to zjavne nikomu nevadilo. Pozn. Vo filme sa objavuje (pri scénach plaveckých pretekov) aj svojrázny product placement na Matador Bratislava, Gumárne Púchov a ďalšie úspešné fabriky produkujúce moderné priemyselné produkty. ()

anderson

Typicky jalový slovenský normalizačný opus v ktorom sa z arogantného KUKURU stane milujúci nastávajúci otecko. STRATA ČASU. (22.7.2009) ()

• Filmovanie prebiehalo v Bratislave a na Liptovskej Mare. (dyfur)