Chtělo by se napsat troškovská komedie (specifičtěji z Troškova ranného období), ale hrozně nerad bych Kołysance ublížil, takže to zmíním jen letmo. Kołysanka je totiž docela zábavná a zasypávat nudou a přešlapováním na místě začne vlastně až u samotného konce. Hlavní aktéři hlavní rodinky jsou skvěle povahově rozdílní a stejně skvěle zahraní, humor tady funguje a není ani moc (často) trapný nebo infantilní (Troška by se mohl poučit). Docela jsem se pobavil. 3.5*(30.10.2015)

• Rockerman

Poláci by napsali "Niewykorzystana szansa", tedy nevyužitá šance. Režisér Machulski je autorem Sexmise a dalších výborných komedií (Kiler, Vinci atd.), ale tady se mu to moc nepovedlo. Upíří rodinka odchytává všechny lidi, kteří přijdou k nim na návštěvu a vězní je pak ve sklepě stodoly. Když pak dostanou hlad, mohou si zajít "pojíst" nebo spíš popít krve z uvězněných lidí. Nápad jistě dobrý, ale tento televizní film bohužel moc vtipný není. Chybí zde takový ten specifický polský humor a také tempo filmu je dost pomalé a mdlé. Takže škoda, ale moc jsem se nebavil.(27.11.2012)