• anderson

Podľa popisu deja to mohla byť skvelá dráma. Alebo rodinný film. Alebo aj ten avizovaný psychologický. Lenže aj keď mal FILAN k dispozícii vtedajšie dve najsexi československé herečky (VANČUROVÁ-KOCÚRIKOVÁ), nedokázal z imbecilného scenára vydolovať zmysluplné dielo. Mal to radšej dostať do rúk HERZ. Tú jednu hviezdičku ale udeľujem za záverečnú scénu s dyňami, ktorá by za iných okolností a s inými tvorcami mohla byť základom pre slušný slasher / horor. (22.7.2009)(22.7.2009)

• Big Bear

Podivná záležitost. Marta Vančurová byla v roce 1974 fakt roštěnka, o tom žádná. Ale film jako celek mi nějak nesedl a ani to téma mi nebylo nijak blízké. A do toho všeho hudební i herecký doprovod Pavola Hammela (kterého nemusím) a jeho beat bandu... Dvě vydlabané tykvové hlavy. * *(27.11.2013)

• Flego

Mladá žena utrpí pri pretekoch úraz s trvalými následkami a snaží sa silou vôle a s pomocou kamarátov prekonať svoje ťažkosti. Námet je slušný, ak k tomu pridáme atraktívne prostredie vodných športov, mohlo to mať úroveň. Filmové spracovanie je však chabé, rozbité a nesúrodé. Škoda, lebo herecky to bolo zaujímavé. Vančurovú nahovorila Ida Rapaičová.(29.9.2018)

• argenson

Marta Vančurová je nepochybně výbornou herečkou schopnou zahrát cokoliv, tenhle film ale ukazuje, že úplně všechno by hrát nemusela. Její postava namíchaná z emancipované kajakářky a odborově angažované soustružnice mě prostě nepřesvědčila. Narvaná navíc do nijakého příběhu se snahou dramaticky řešit citové problémy, ovšem neděje se tu celkem nic. To všechno doplněné o únavné drobnosti socialistické reality jako je rozdávání povadlých karafiátů s naprosto nesmyslným podtextem a obligátní využití atraktivního prostředí hospody na vrcholu mostu SNP.(4.9.2010)

Film, ktery ukazuje stredni vrstvu v lepsim blahobytu, nez byla skutecnost:-). No, podle nametu jsem cekal daleko lepsi psychologicke drama, kterak se mlada sportovkyne vyrovnava se svym zranenim a prelozenim na jine pracoviste. Prestoze se Marta Vancurova ve sve roli snazila, scenar ji nikam moc nepustil. Dalsi z rady Filanovych nevyraznych filmu.(23.7.2013)

Hlavní postava Marty Vančurové je opravdu hodně sympatická a když se snaží připevnit nádrž na motorku divák ji prostě pomáhá očima. Ostatní postavy jsou ale taky až příliš škatulkované a rozbíjejí tak možný dobrý dojem z (možná i dnes) zajímavého námětu.(6.2.2007)

• sator

Na tomhle filmu je patrné, jak dlouho se už táhne krize slovenského filmu ?:-)(10.3.2010)

Jo pani Marta, to byla tehdy kocka... :-) Docela uchazejici drama z prostredi motocyklove tovarny, a zavodu na vodnich kluzacich...(24.1.2012)

Horší trojka. Na svou dobu velmi atraktivní námět, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Film plyne tak od ničeho k ničemu. Za zmínku stojí ale pár věcí: Především něžně krásná a sympatická Marta Vančurová hraje velmi přirozeně a věřím ji jak tu soustružnici tak i tu závodnici. Sexy dračice Zuzana Kocúriková upoutává pozornost především dokonalou postavou a tehdejšími výstřelky módy. Martin Huba mě nezaujal ničím, ale jeho váhání mezi "vrabcem v hrsti a holubem na střeše" se dá pochopit. Pavol Hammel pořád hraje a zpívá a já ho moc nemusím, tak mě docela sral. Potěšil Karol Polák s typickým hlasem a tehdy ještě havraní kšticí.(30.6.2010)

• Prubner

Asi nejlepší film Ľudovíta Filana, což je ovšem zásluha nikoli režiséra, ale výborného výkonu Marty Vančurové.(26.2.2007)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 26.6.1975 (Praha)(7.3.2013)