Klietka (TV film)

Slovensko, 1999, 88 min

• jhrasko

Upravujem Almásyho komentár na: NEBYŤ EMÍLIE VÁŠÁRYOVEJ, TAK TO JE VEĽKÝ PRŮSER (akurát ja teda dopĺňam interpunkciu, nemám slovenský ekvivalent slova průser a cielene používam CAPS LOCK). Asynchrónny zvuk, zbytočne makrodetailná kamera, ktorá jednoducho do podobne koncipovaného (a zamýšľaného) filmu nepatrí, herecky preexponovaná a chvíľami až bezradná Naďa Kotršová (a to pristupujem k slovenským hercom s veľkou pokorou) - suma sumárum: pretrpených, režijne absolútne nezvládnutých 86minút. Emília Vášaryová - 5 * * * * *, celok bez nej - jedna hviezdička.(14.1.2010)

nebyt dua Vasaryova-Kotrsova tak to je velky pruser.(14.8.2009)

• Autogram

Ani prítomnosť Vášáryovej nič nezachránila a z inscenácie neurobila pozerateľnú záležitosť. Ponorková atmosféra s jedným odhalením vážneho kostlivca v skrini je dávkovaná nevhodným spôsobom. Naviac je hrozné počúvať, ak herec dabuje samého seba a nevystihne tempo alebo náladu predneseného textu.(1.11.2014)

Aj by to bolo za štyri* keby nieto tej rozpačitej, niekedy príliš akčnej kamery, ktorá zostala nepochopená.. Podobne aj parochňa Szidi Tobias sa neteší veľkej uveriteľnosti.. Ale príbeh dobrý, retrospektívne scény, Trenčianske Teplice a samozrejme obe herečky sú skvelé.(4.8.2016)

• - Hlavné predstaviteľky v minulosti žili v Trenčianskych Tepliciach. Ich spomienkové flashbacky, ktoré sa prelínajú celým filmom, sa aj reálne v tomto kúpeľnom mestečku nakrúcali. Vidieť sa dá Kúpeľná dvorana, Kursalon a park. (fugyx)