DC Showcase: Jonah Hex

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 2010, 12 min

S přehledem nejatmosferičtější (ta hudba!) a ostatně i nejlepší western minulé dekády. A že je to krátkometrážní animovaný kraťas dle comicsu na tom nemění ani ň; stejně jako fakt, že konkurence vlastně žádná velká moc nebyla.(17.6.2011)

Jasný důkaz toho, že při troše rozumu mohl být celovečerní Jonah docela dobrý film. V krátké animované formě mu to sice střílí o poznání lépe, ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že comics a western, jakkoli obojí můžu konzumovat v libovolném množství, k sobě v rukou DC ne a ne řádně pasovat.(13.12.2010)

Jonah Hex versus luxusní coura Madame Lorraine. Hex tu vypadá na můj vkus moc mladistvě, ale když ho mluví Thomas Jane... Po všech stránkách pěkný wild west kraťas.(3.10.2010)

Dobrá atmosféra, pekná animácia, spád, charizmatický hrdina, len škoda, že to nemalo lepší príbeh. Inak to však samozrejme absolutne prešťalo hranú verziu s Joshom Brolinom o 100%. Prosím si ďalšiu animovanú porciu Jonaha Hexa.(5.4.2012)

To by byl večerníček. Poučný, vtipný a pěkně nakreslený. Je fajn, že dabing neskončil v rukou nějákých nýmandů, ale to vážně Jonaha Hexe nemohl namluvit Josh Brolin?(24.7.2010)

Pěknoučká storka s ještě pěknější Hexovou tvářičkou.(26.11.2012)

http://www.youtube.com/watch?v=sTlI0xzjYFc 65% - 3*(17.3.2011)

Anime smrad je tu zo všetkých DC showcase animákov najmenší, bohovská je najmä hudba a atmosféra a drsne sa tváriaci Jonah Hex. A koniec je dokonalý! Škoda len tej krátkej minutáže.(29.8.2011)

Madame Lorraine je luxusní kurvička, která když někoho sbalí, tak je to jeho poslední povyražení. A Jonah Hex? To je prostě takový sympaťák, který měl asi špatného zubaře. Přestože nemám rád westernové prostředí, tohle se mi sakra líbilo.(18.1.2011)

Jonah Hex má super atmosféru a sakra jednoduchý westernový príbeh je podaný zaujímavo a drsne. Jednohubka, ktorá poteší práve vďaka nehrdinskému hrdinovi...(16.12.2010)

Další DC kraťas. Tenhle komixový westernový zabiják se teda povedl víc než jeho filmová verze. S ničím se nesere a není žádné ořezávátko. Jeho obličej je poněkud odpuzující. Tady nebyla ukázana jeho schopnost a to oživování mrtvých. Pěkně to té ženské a její bandě nandal. :)(26.5.2014)

Nuda.(6.10.2013)

Povedený kraťas. Těším se na celovečerní hrané zpracování Jonaha.(12.10.2010)

Skvelé intro k postave Jonaha Hexa. A aj keď sa nedočkáme nejakej konverzácie medzi ním a mŕtvolou, ale len pôsobivou - vizuálne a hudobne - podmanivou westernovou poctou, dokážeme pochopiť kto to Johan Hex je a o čo mu vlastne ide. Keby bol s toho seriál, rozhodne by som si to pozrel.(21.9.2011)

Hudba - The Track Team. Natočeno podle stejnojmenného komiksového příběhu Justina Graye, Jimmy Palmiottiho a Phila Nota. CITÁT - Zbavte se ho, ať vás nikdo nevidí............ Jonaha Hexe v kreslené podobě naprosto úžasně namluvil Thomas Jane. V tomto příběhu je lovec lidí Hex Jonah na stopě hledaného zabijáka Reda. Tato stopa ho zavede do jednoho nejmenovaného městečka na Divokém západě. Zde proběhne nutná konfrontace s místní šlapkou Madame Lorraine (Linda Hamilton) Třinácti minutový příběh má povedenou hudbu a je pěkně nakreslenej.(1.4.2013)

Kdo by to byl řekl, že i s rozervanou hubou bude Jonah Hex takový fešák a ultra týpek. =)(24.7.2010)

Výtečné. Hex nebyl nikdy drsnější a to je to pouze Showcase. Za 10 minut vytvořená skvělá atmosféra i děj. Samotný Thomas Jane by si ho mohl klidně zahrát. Bral bych pořádný temný celovečerák. Hvězda navrch i za parádní detaily.(24.1.2013)

Vynikající hudba, skvělý dabing hlavní postavy a výborná atmosféra. Škoda jen, že si tvůrci nevzali na starost celovečerní snímek který dopadl tak bídně. Jediná výtka tak zůstává na adresu zpracování, které má k dokonalosti opravdu daleko. Navíc kombinace klasického kreslení a 3D prvků mi zatím nikde neseděla a Jonah Hex není vyjímkou. I tak ovšem přes krátkou metráž se jedná o velmi slušnou komiksovou záležitost.(12.2.2012)

Tenhle krátkej animák na nás krásne dejchne atmosférou divokýho západu. Jonah Hex se s ničím nemaže a nikdo si na něj nepřijde. Hodně se mi líbila animace, hudební doprovod a povedl se i dabing. Mohl by se někdy v budoucnu objevit třeba i celovečerní animák.(14.9.2010)

Hodně povedený příběh. Dobré grafické zpracování (výborné některé scény).(1.12.2010)

Luxusní animovaná westernovka, která po všech směrech převyšuje hranou verzi. Postavy jsou výborně vybrané, skvělý hudební doprovod, výborná mlátička. Třináct minut uběhlo jako voda, škoda, mohlo to být o něco delší.(27.4.2011)

Poravdě tenhle DC charakter vůbec neznám ale takhle stylovou animovanou dvanáctiminutovku jsem neviděl ani nepamatuju(jestli vůbec někdy)(28.7.2011)

Dobré. Animace příjemná, dabing na úrovni, Hex byl fakt super, závěrečná odplata příjemně odporná. Přesto, Hex má jednu vadu, je to pokaždé na jedno brdo. Škoda, přitom samotný hlavní hrdina má charismatu na rozdávání.(12.2.2011)

• kaylin

Nějak na těchto kraťasech pod označením "DC Showcase" nevidím nic světoborného. Jonah Hex je skvěle navrženou postavou, jejíž příběhy ale nejsou nijak skvělé. Tohle má tu správnou westernovou atmosféru, ale to, co se zde stane, pro mě není nějak zajímavé a příliš mě to nevytrhlo. Ženy kresleny sexy, ale spíš jen z povinnosti, protože to tam prostě musí být.(13.1.2017)

Výborná krátký animovaný film natočený v anime stylu je věrnou adaptací současných komiksů se zjizveným pistolníkem Jonahem Hexem. Drsný, temný a zábavně vypointovaný příběh má svižné tempo a skvěle funguje i díky dunivého hlasu Thomase Janea v hlavní roli. nebezpečnou femme fatale zase namluvila Linda Hamilton známá jako Sarah Connor z prvních dvou Terminátorů.(28.8.2010)

Tak parádně atmosférický film už jsem dlouho neviděl, od začátku do konce jsem jej sledoval se zatajeným dechem. Po všech stránkách perfektní.(22.6.2011)

Samotné představení Jonaha Hexe proběhlo v animované formně mnohem lépe než ve výsledném filmu. Přesto pro mě osobně tenhle hrdina moc atraktivní není.(29.11.2010)

Atmosférické, stylové, fajn. Pořád zvažuju 4*, ale nějak mě to nevzalo za koule.(18.12.2012)

Bezkonkurenčně nejlepší western s nejlepší westernovou hudbou a atmosférou jakou jsem kdy slyšel/viděl. Nemám co vytknout. 5* 95%(26.5.2014)

K videniu na YouTube(27.10.2010)

Vyborny animovany snimek s poradnou atmosferou, dokonalou hudbou. K tomuhle se hodi prislovi: Kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada, myslim ze to je presne trefny :)(12.9.2010)

Krátký, příjemný animák s jednoduchým, ale výstižným příběhem. Povedené představení tohoto DC hrdiny.(2.5.2011)

Animace mě moc nevzala, přišla mi taková moc toporná a jakože japonská. Nicméně atmosféru to má slušnou, za což může hlavně hudba a dabing. Celkově příjemnej kraťas a asi netřeba příliš zdůrazňovat, že je to celé asi o čtyři úrovně výš než hraný celovečerák.(21.5.2011)

Tenhle krátky film má navnadit na celovečerák což semu daří výborně.Těd si zbýva položit otázku jestli to zvládne Jonah i v celovečeráku.(25.9.2010)

Prijemny animovany kratas, nic vic, nic min.(1.12.2013)

Výborné, hlavne hudba a atmosféra. Za krátku dobu trvania sa to našťastie nepodarilo pokaziť.(22.8.2015)

Každý western sníva o tom, byť týmto Jonahom Hexom. Najatmosférickejší short DC Showcase. Navyše ide o atmosféru divokého západu s neustálou možnosťou noža v chrbte podporenou štýlovou ťahavou melódiou ešte väčšmi stupňujúcou jednotlivé scény. Použite slov je úsporné, ale účinné. Dialógy buď obsahujú hlášky alebo sa nimi dá postupovať v deji. "You ain't alone. You got plenty of company. And you know hell everybody here."(31.5.2018)

You ain't alone you´ve got plenty of company. And you know everybody down there.(21.12.2010)

Stokrát lepší než celej film, kde se zkurvilo co se jen dalo... myslím že tu sedí citace z Červeného trpaslíka ("...mě se líbilo to o těch káčátkách, ale pak to bylo černobílý a já jsem usnul...)(2.12.2011)