poster

Zrození Planety opic

 • USA

  Rise of the Planet of the Apes

 • Slovensko

  Zrodenie Planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Externí recenze k filmu (20)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ****

  "Film je zjevně pouze prvním dílem chystané trilogie, což může řadu diváků rozladit, nebo naopak vyvolat až příliš silnou touhu vidět pokračování. To sice s nejvyšší pravděpodobností vznikne, ale budeme si na ně muset nějakou dobu počkat." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Caesarův vývoj podtrhuje hudba Patricka Doylea, která nám věrohodně evokuje, že namísto popcornového sci-fi sledujeme psychologické drama někoho, kdo volí ze špatných řešení to nejlepší pro zachování důstojnosti svého druhu." (více)

 • BestFilm.cz (David Krabec) *****

  "Co říci závěrem, snad jen to, že se film dá bez jakýchkoli okolků zařadit mezi ty nejlepší letošní počiny a návštěvou kina rozhodně nic nepokazíte. Pro fanoušky původní Planety opic je návštěva kina téměř nutností, protože hned při několika momentech jim bude běhat doslova mráz po zádech a dozvědět…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) *****

  "Zrození planety opic v letošním filmovém roce působí tak trošku jako zjevení: je to tradiční sci-fi se vším tím patosem, otázkami a filozofií. Přesně takové, které máme tak rádi a dnes už se bohužel tak často nevidí." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Zrození Planety opic je obrovským překvapením, které si úspěch zaslouží. Chybiček na kráse se tu najde jen pár, celek však šlape jako hodinky. Snímek je to po celou dobu zábavný a napínavý, i když už dopředu víte, jak to musí nevyhnutelně skončit." (více)

 • FantasyPlanet.cz (Josef Horký) ****

  "Čekají vás nejnovější opičárny, po neúspěšném remaku Tima Burtona, od něhož je zcela upuštěno, tentokrát znovu na plný kotel. Takový je nový příspěvek do univerza Planety opic, příběh jejího Zrození. Přečtěte si jednu z nejpozitivnějších recenzí roku." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) *****

  "Planéta opíc nadobúda nové rozmery filmových „rising“ pokračovaní. Po mnohých nevydarených filmových začiatkoch je tu opäť film, ktorý vtiahne diváka do kín uprostred leta. Aj keď Rupert Wyatt nemá na konte filmy, ktoré by sa hrubou čiarou zapísali do podvedomia diváka, práve risingovým sci-fi,…" (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) *****

  "Zrození planety opic je jedno z nejmilejších filmových překvapení letošní letní sezóny. Již z traileru vypadal tento snímek působivě, ale atmosféra, která se studiu Weta Digital podařila vytvořit je ještě úchvatnější, než jsme předpokládali a doufali. Tvůrčí záměr byl vyprávět příběh více z pohledu…" (více)

 • Filmpress.sk (Miloš Ščepka)

  "Semienko, ktoré pred pol storočím zasiali Pierre Boulle a Franklin J. Schaffner, vyklíčilo, vyrástlo a prinieslo plod v podobe prekvapivo príjemnej, kvalitnej letnej zábavy. Z Planéty opíc sa stal nečakaný vládca letných kín." (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Zrození Planety opic určitě není žádný přelomový nebo revoluční film. Vzhledem ke svému jménu je ale hodně příjemným a do značné míry nečekaným překvapením, které by se v nabité letní sezoně nemělo ztratit. Zasloužilo by si totiž hodně velkou pozornost." (více)

 • Filmweb.cz (Filip Šára) ****

  "Snímek je jakousi hypotézou, jak by mohlo lidstvo začít ztrácet svou „nadvládu“. Filmaři nezapomínají na znalce a fanoušky původního Schaffnerova filmu – další pokračování vesměs za mnoho nestála, tím spíše je třeba ocenit kvality tohoto díla. Námět je samozřejmě podobný, tvůrci však směřují jinou…" (více)

 • Houser.cz (Jan Molina) *****

  "Výsledek je rozhodně výborný. Serkisova mimika a opičí pohyby spolu s praci Weta animátorů dala vzniknout příběhu o citech a vnímání mladého šimpanze, který povstal proti lidské nadvládě a shromáždil vlastní vojsko pomsty. No a já teď konečně chápu jak to máma myslela, když mi říkala, že jsem…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Ano, James Franco má pravdu, když říká, že je Planeta opic hloupá a nelogická. To jí ale ubírá překvapivě málo. Už jen kvůli emocím, které se jí daří vyvolat." (více)

 • Koule.cz (Marek Bartoš) ****

  "V tomto případě ale přirovnání k prvímu dílu ani není na místě. Smyslem nového filmu bylo přinést divákovi další dávku emocí, možná i něco z poučných motivů bajek. Nic složitého. S pěkně natočenou akcí, napětím, které by se dalo chvílemi krájet, a jedním sympatickým opičákem to všechno funguje…" (více)

 • Kultura21.cz (Vratislav Šálek)

  "Zrození Planety opic určitě není žádný přelomový nebo revoluční film. Vzhledem ke svému jménu je ale hodně příjemným a do značné míry nečekaným překvapením, které by se v nabité letní sezóně nemělo ztratit. Zasloužilo by si totiž hodně velkou pozornost." (více)

 • Magazin.Libimseti.cz (Pavel Klimeš) *****

  "Zrození Planety opic je po všech stránkách výborně zvládnutý reboot filmové klasiky, a pokud i další díly nové série budou zpracovány v podobném duchu, máme se určitě nač těšit. V široké nabídce letních blockbusterů tento titul určitě nezapadne a jeho návštěvu v kině mohu vřele doporučit. Možná, že…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Zrození planety opic je zatím asi největší překvapení letošního léta. Zatímco se velké blockbustery řežou mezi sebou, dorazil film, který chce oslovit malinko náročnějšího diváka (pořád samozřejmě mluvíme v mezích letní popcornové zábavy), jenž preferuje zajímavé postavy a dobře odvyprávěný příběh…" (více)

 • RealFilm.cz (David Hecht) ****

  "Zrození planety opic na Schaffnerovu klasiku ze 60. let ani na jiný díl filmové série přímo nenavazuje, funguje jako alternativní prequel. Wyatt film zakončuje poměrně roztomilým koncem, ale divákovi je jasné, že příběh není zdaleka ukončen a tvůrci si tak otevřeli zadní vrátka pro případný restart…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jaroslav Vávra) ****

  "Samozřejmě narazíte na nějaký ten logický lapsus, ale jinak je dějová linka velmi dobrá a postavy nejsou vedeny na loutkových provázcích. K epičnosti příběhu dost přispívá výrazná a výborná hudba Patricka Doylea, která sice v některých momentech připomíná Vangelise, ale berme to v kladném slova…" (více)

 • Topzine.cz (Jiří Tichý) ****

  "Nejen, že mu budete všechny emoce věřit (a zásluhou jak Serkise, tak mužů a žen z Weta Digital vypadá opravdu reálně) ale budete chápat i jeho motivy, dokonce mu budete i fandit." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace