Teror

Trespass

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 91 min

• tron

Spoilery. Oni vs. Úkryt. Viac klišé to už asi ani byť nemalo a od mien ako Cage, Schumacher a Kidman divák už nečaká v podstate nič, aspoň teda určite nič dobré. A dočká sa (resp. nedočká, chápeme sa). Škody nevyčísliteľných rozmerov páchajú nové a nové „šokujúce zvraty“, ktoré stavajú niektoré udalosti/postavy do iného svetla. To, čo v očiach scenáristu ale zrejme malo byť rafinované a strhujúce, je vo výsledku (podporené nezáživnou „televíznou“ réžiou a hercami sympatickými ako hnilé pečené kura na hnoji) proste len útrpné, nezmyselné, blbé a paradoxne nudné. Krásnu bodku tomu dáva Cageova nesmrteľnosť - chlap už 30 minút pred koncom vyzerá byť tesne pred smrťou a nakoniec pravdaže prežije. Vďakabohu to má len hodinu a pol aj s titulkami, ale už po 50. minútach mi nervózne bzučalo v hlave a po hodine som mal chuť prevrhnúť stoličku, vytrhnúť jej jednu nohu, zaostriť ju nožom a prebodnúť si tým srdce.(24.12.2016)

Tento film musím pochválit. Čekal jsem něco opravdu podprůměrného a dostal atmosférický thriller s fungujícím příběhem a docela slušnými hereckými výkony. Ano, opravdu i Nicolas Cage se mi zde po věru dlouhé době líbil. Nebyla minuta, kdy bych nebyl přikovaný k obrazovce. Hlavním hrdinům jsem fandil, padouchy nenáviděl, ale zároveň jejich motivy chápal. Epické zakončení v ohni sice již zavánělo až moc patosem, ale i tak výsledný dojem zůstal stejný. Za mě rozhodně pochvala. 75%(6.4.2014)

• verbal

Pan režisér by měl zvážit, neusednout li raději znovu do kokpitu Formule 1. Španělská sračka totiž zůstane španělskou sračkou, i když ji osadíte Klecí a Děckomužem! Ale jinak tomu není téměř co vytknout. Retardovaní banditi, kteří mají pod čepicí kdoví co, slizký Mikuláš, jenž si splnil kvótu dva filmy měsíčně, ať už stojí za hovno nebo jsou jen špatné a Nikol jako občerstvení pro gerontofily s příšerným vkusem na babičky. Prostě svěží, letní komedie.(27.10.2011)

Zase Nicolas Cage, ale tak co. Nicméně tentokrát ve filmu, který je remakem ani ne rok starého originálu, což jsem se dozvěděl tady až po filmu a dost mě to naštvalo. Nápad by to špatný nebyl, ale všichni se tam chovají jak debilové. Tři to nakonec ale získá, protože tu hodinu a půl mě to drželo v docela solidním napětí. A to se počítá.(8.1.2012)

• Real Tom Hardy

"I'M IMPRESSED WITH YOU. YOU HAVE A BENELLI POINTED AT YOUR FOREHEAD AND YOU STILL HAVE THE AUDACITY TO CONDESCEND TO ME." --------------- Joel už nie je tým dobrým milovaným Joelom, akým bol v 90. rokoch, keď točil filmy s tak dusnou a špinavou atmosférou, ktorá ťa jednoducho pohltila, kde sa krížila tak čistá a precízna filmárčina. Schumacher upadol, točí už len haraburdy a inak tomu nie je ani v jeho poslednom (a zrejme skutočne poslednom) filme, kde mi stupídna zápletka začala liezť na nervy v rekordnom čase, kde bol už aj Nicky pred odbitím prvej hodiny nesmierne otravný (a to už keď ja hovorím, čo som jeho fanboy ako nejaká neplnoletá teenka Justina Biebera), celá tá priblblá lovestory, uvrieskané postavy, no nie je možné... Veľká bieda na to, že sa jednalo o thriller s dobrým potenciálom od bývalého majstra temných thrillerov. Trespass nebol ani temný, ani drsný a špinavý, len chcel byť. Aspoňže tam nohy boli, často.(9.11.2019)

• - Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)

• - Nicole Kidman (Sarah Miller) má ve filmu zrzavou paruku, přestože ve skutečnosti zrzkou je. (Dixieboy)

• - V jednom okamžiku se Nicolas Cage rozhodl od projektu odstoupit, důvodem byla jeho nespokojenost s rolí Kylea Millera. Jeho přáním bylo ztvárnit roli únosce. Daná role byla obratem nabídnuta herci Lievu Schreiberovi. Nicméně se herec před kameru nedostal, neboť se následujícího dne produkčnímu štábu z úst Nicolase Cageho dostalo ujištění, že roli manžela Nicole Kidmanové ve filmu ztvární. (Conspi)