Teror

Trespass

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 91 min

• Flego

Kdeže sú tie časy Joela Schumachera ( Hráči so smrťou, Voľný pád, 8 mm, Telefónna búdka, Fantom opery ) keď držal opraty vo svojich rukách. Problém snímku je v scenári a vo všetkých, čo mu uverili. Bezpochyby sa dá pozerať na túto prapodivnú konštrukciu, kde akčnosť prevláda nad logikou, a všetko sa deje v neuveritelnej rýchlosti. Technicky je film v poriadku, ale nič ostatné nefunguje.(25.10.2011)

• WoWoW

Já snad ani nedokážu říct, teda napsat, co je na tom filmu to nejhorší. Celý film pořád někdo řve, ale to bych v situaci v jaké se ti (předem se omlouvám za tenhle výraz) debilní hovada ocitnou ještě dokázal přejít. To, že zločinci jsou parta opravdu strašidelně hloupých lidí už je větší problém. Ale ze všeho největší problém jsou všechna ta debilní rozhodnutí, kopance a kraviny, co ty postavy vytváří. Vlastně jediné, co mi přišlo celkem inteligentní, byla scéna v devětsetjedenácce. Schumacher by se měl jít zahrabat, než svou další tvorbou zničí vzpomínky, že uměl dělat filmy. Což už Nicolas Cage asi bohužel nestihne. Poslední hřebíček do rakve je pro mě to, že je to remake. WHAT THE FUCK!!!(22.9.2012)

• D.Moore

Když se dívám na film s otřepaným námětem (a námět Teroru je otřepaný asi jako předvolební sliby), čekám, co se v něm stane „jinak“, čím se odliší od těch tuctů starších sourozenců. Pokud se neodliší ničím, jsem většinou zklamaný. Přesně to se stalo i teď. Teror je klišé od začátku do konce, navíc nezábavné. Zvratů je v něm sice nepočítaně, ovšem buď jsou předvídatelné nebo zbytečné, jeden střídá druhý až s kulometnou kadencí… A divák z toho má guláš. Joel Schumacher očividně napětí stále umí a Nicolas Cage s Nicole Kidman jsou jako zazobaný pár dobří, jenže když jim všechno ostatní podráží nohy… Je to špatně.(25.6.2012)

• J*A*S*M

Zoufalá americká nápodoba jednoho z nejlepších žánrových filmů letošního roku Secuestrados. Jeden rozlehlý dům, jedna rodinka, skupinka rozhádaných únosců. Vážně by mě zajímalo, jestli mezi Secuestrados a Trespass nějaká inspirační/vykrádací jiskra přeskočila, protože se ty filmy na první pohled podobaj až neskutečně. Na druhý pohled pak člověk už nějaké rozdíly uvidí - hlavně v tom, že Joel Schumacher už se asi nikdy nezmůže na víc, než na obyčejnou rutinu. Krom nenápaditého zpracování pak zaujme už jen všudypřítomná nablblost všech (postav určitě, tvůrců možná), která nakonec zabije naději na alespoň průměrnou zábavu. Konec už jsem odzíval.(24.10.2011)

• Hoyt

Začátek nevypadal vůbec špatně ale v půlce se to obrátí k horšímu a konec je velmi slabý. Špatně napsané postavy a každou chvilku nové zvraty dojmu vůbec nepomáhají. Herci jsou celkem slušní jen se divím Nicole Kidman, že se upsala této roli, protože ona má navíc a nabídek nebude mít zrovna málo. Doufám, že si začne už vybírat pořádný role jako v dřívějších letech.(27.6.2012)

• - Film u diváků naprosto propadl a z kin byl stažen již po 10 dnech od premiéry. S rozpočtem 35 milionů amerických dolarů stihl vydělat pouhých 24 094. (Avalon820)

• - Nicole Kidman (Sarah Miller) má ve filmu zrzavou paruku, přestože ve skutečnosti zrzkou je. (Dixieboy)

• - Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)