Teror

• Nizozemsko

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 91 min

• Xmilden

Dá se i s poměrně slušnou hereckou sestavou z let minulých vytvořit špatný film? Jednoznačně ano, když se na režisérské stoličce vrtí Schumacher. Čert ví, kam se poděl jeho um. Tentokrát natočil takového nevěrohodného kříženečka mezi Willisovým Rukojmím a Mother's Day. Příběh je strašný a počínání postav krajně nevěrohodné. Dokonce i Nicole Kidman jakoby zapomněla hrát. Nechápu proč do toho šla, že si Cage nečte scénáře chápu, každá role dobrá, ale ty Nicole tohle nemáš přece zapotřebí. Taky nevím co si mám myslet o scénaristovi, který má asi moc rád Terminátora (hlavní postavy se jmenují Kyle a Sarah). PS: Kdyby mi do baráku nalezli tak neschopní zloději, vymlátil bych je i holýma rukama.(7.11.2011)

Nicolas Cage se poslední roky s filmovou kvalitou bohužel míjí. Joel Schumacher to má podobné. I to je možná znovu svedlo dohromady. Rád je mám oba. A zejména Cageovi přeju za všechna ta výborná herecká zastavení (Zběsilost v srdci, 8 mm, Leaving Las Vegas, Adaptace, akční výlety pod dohledem Jerryho Bruckheimera) návrat do sedla. Příběhu chybí originalita. Hrdinům chybí sympatie, lžou si navzájem, každý má kostlivce ve skříni, až je to takové nemile přeplácané. Pár momentů to ale mělo. Ve výsledku ale škoda.(15.12.2015)

Nečekaně dobrý a výborně zahraný thriller s dynamickou hudbou a postupně se odhalující zápletkou. Cage kupodivu používá i jiný výraz než je u něj normální, Nicole Kidman výborně vřeští a Liana Liberato by už si taky měla střihnout nějakou pořádnou roli, protože je sakra na co koukat a co se hraní týče, tak rovněž není úplně nepoužitelná. Filmy s únosovou tématikou mám rád a i když to nedosahuje kvalit třeba takového Cellularu, musím říci, že jsem spokojen.(3.11.2012)

• MartinezZ

Standardní akční thriller s Cageem. Nijak zajímavé, nic, co by dokázalo zaujmout, snad jen pár ne úplně běžných nápadů, ale to je vše. Zlodějům se akce vymkne z rukou a rodinka následně objevuje své kostlivce v trezoru. Plno postav zbytečných, děj na plátně a konání herců nevěrohodné. Bez jiskry, podle šablony, zřejmě nějaký generátor scénářů.(25.10.2011)

Kejdžák konečně dostal celkem normální roli, kde nemusí hrát akčního hrdinu. Tatíci od rodiny by mu šli dobře. S Kidmankou si sedli perfektně. Chtěla bych je společně vidět i v nějakém jiném filmu. Ale není mi úplně jasné, proč šla Nicol Kidman zrovna do tohoto filmu. Ze začátku je tenhle film děsná nuda. S nástupem zlodějů se to všechno změní, ale člověk si musí počkat na okamžik, kdy jim začne z toho všeho už pořádně hrabat a začnou se projevovat jako banda psychopatů.(3.11.2011)

• - Film u diváků naprosto propadl a z kin byl stažen již po 10 dnech od premiéry. S rozpočtem 35 milionů amerických dolarů stihl vydělat pouhých 24 094. (Avalon820)

• - V jednom okamžiku se Nicolas Cage rozhodl od projektu odstoupit, důvodem byla jeho nespokojenost s rolí Kylea Millera. Jeho přáním bylo ztvárnit roli únosce. Daná role byla obratem nabídnuta herci Lievu Schreiberovi. Nicméně se herec před kameru nedostal, neboť se následujícího dne produkčnímu štábu z úst Nicolase Cageho dostalo ujištění, že roli manžela Nicole Kidmanové ve filmu ztvární. (Conspi)

• - Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)