Historie Marihuany

Marijuana Nation

Dokumentární

USA, 2008, 50 min

Původní název má svůj důvod, z historie (která mě zajímala nejvíc), je tam všehovšudy prvních deset minut. Dalších deset minut se probírají fakta o současným rozšíření domácího pěstování a zbylá půlhodina je až na pár zajímavejch informací snůška plků, týkajících se především postoje USA a jejich jednotlivých států.(22.4.2015)

"Keby k vám prišiel cudzinec, do dlane vám vysypal semienka a povedal by: "Zasaď ich a z úrody môžeš vyrobiť povrazy, plátno alebo papier. Táto rastlina dokáže chorým pomôcť a zdravých opojiť." Čo by ste mu povedali?" Táto citácia vystihuje podstatu marihuany a mali by si to uvedomiť hlavne tí ľudia, ktorí ju neprávom zatracujú.(10.10.2010)

Dokument chválím za krásné záběry, jak pěkných kytek, tak i palic, za což dávám pátou hvězdu. Ukazovány jsou obě strany názorů, pozitivní a negativní, ale calkově to působí mírně negativně, což je škoda. Proto sázejte všude a bojujte za legální prodej marihuany v ČR. A těm z Vás, kteří máte z trávy deprese, vzkazuju, že tráva nemůže za Váš posranej život.(9.12.2014)

• whack

Konope by bola skvelou eko-alternatívou veľmi prakticky využiteľnou ako biopalivo, alebo v textilnom priemysle. Dá sa z nej vyrábať papier a všeličo možné. Konopný konzumný olej, či napríklad konopné kozmetické krémy sú veľmi zdravé. Nebyť mladých, ktorí to fajčia ako cigarety x krát denne, nebolo by to ani tak tabuizované. Konope v podstate dopláca na THC – na zložku, kvôli ktorej je taká známa.(11.2.2014)

• Falconica

Dost mi vadí, že tento dokument šíří všeobecné nepravdy o problémech s legalizací marihuany. Povídá o tom, jak černý trh hrozně ničí to či ono a kdesi cosi a nějak zapomíná na ten fakt, že za existenci černého trhu můžou jen represivní zákony. Polovinu dokumentu jen sledujete, jak zfanatizovaní ochránci zákona vytrhávají rostlinky něčeho, co nám věnovala sama Země. To trošku mrzí. Jinak je zajímavý. Ale některé fámy už je vážně na čase rozptýlit a vynechat je z dokumentů National Geographic, které má velká část populace tendenci brát prostě vážně. Tohle je totiž taková ta tichá, nenásilná a nenápadná forma propagace boje proti drogám. Který nikdy nefungoval a nikdy fungovat nezačne.(24.10.2014)