Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

Animovaný / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2010, 70 min

Martyn Pick

Dan Abnett

Takové delší intro k nějakému brutálnímu Warhammeru. Scifi svět velmi temný a bezútěšný, nekonečná pouť pouští spuště. Trochu čitelný děj je hlavní problém, jinak zvláštně stylizovaného filmečku - neobvyklá mluva proti vytříbené brutalitě. Základní motivy vyjmuté z nějakého patetického rytířského příběhu. Velkolepé zbroje a smrt. Další prosím!(27.6.2012)

Dospěle laděný "animák", který nechává stranou všechny roztomilé postavičky a nedostatek krve a jde pomalou cestou budování atmosféry směle ke svému krvavému cíli. Průhledný příběh by snesl lepší propracovanost, ale zase dává průchod všem typickým W40k symbolům, které postupně dostávají v příběhu své slovo. Vysvětlování je málo, ale stačí a dveře pro další podařený kousek jsou otevřená. Budování atmosféry autorům jde, teďka je možná čas na komplexnější pohled na celé universum. Divák si to zaslouží a klidně v téhle "drsňácké" animaci. (alespoň malá znalost W40K vítána, ale podle mě není nutností)(12.2.2011)

Velice dobré. I když se z toho určitě dalo vymáčknout mnohem více, nejsem vůbec zklamaný. To je totiž přesně to, o čem mluvím pokaždé, když dokoukám nějaký animák - co takhle zkusit něco dospělého a ne jen stupidní komedie? A hele, vedle psycho Koralíny je tu i válečný Warhammer! Animace je místy trochu nedokonalá, ale to překvapivě filmu neubírá na kvalitě. Už od začátku jsem byl jaksepatří nervózní z liduprázdné planety, což připisuji velice zdařile vykreslené temné atmosféře. Co mně mrzí, to je relativně malé zabřednutí do W40K světa. Já o něm nevím téměř nic, a tak jsem čekal nějaké vysvětlující scény, ale marně. Do budoucna bych si přál pořádnou Warhammer řežbu, která by byla alespoň tak dynamická, jako hra. Obří tanky s šesti děly, Okrkové v Killa Kanech, Defileři od Chaosu...jo, to bych si nechal tuze líbit. Doufám, že se něco podobného tomuto filmu ještě ukáže na světle světa. :)(16.9.2011)

V dnešní době je to po technické stránce slabota, ale je to WARHAMMER 40K! We march from Macragge! Burn the heretic! - Skoro by to takto stačilo, ale trochu víc. To zpracování je opravdu děsné. Nejde ani tak o samotné postavy, obličeje jsou víceméně statické a jen se zalívají krví, ale hlavně planeta výsadku Mithron byla víc než ubohá. Samozřejmě chrám už byl fajn a všechno kolem taky, mateřská loď, thundehawk, land speeder, prostě vše. Zápletka nijak nepřekvapila, ale tady o to přece nejde. Pěkně se na to kouká a když tedy prominete některé drobnosti a jste dostatečně zapálení pro warhammer, užijete si to!(1.2.2011)

Neskutečně zábavná řezničina s kapitální atmosférou, jejíž hutnosti se nevyrovná celá řada áčkovejch filmů s rozpočtem 70mil. plus, ani rádoby temných "hororů", k té se stylizace hodí perfektně, a ani dvakrát nevadí nízká obeznámenost s Warhammerovskejma reáliema, protože jsem si to užil i tak. Nadávat na špatnou animaci u video filmu (a k tomu navíc z Evropy) je krávovina, navíc třebas prostředí je naanimované skvěle (v rámci možností) a jediné co opravdu drhne je animace hlav a (nulové) mimiky (osobně mi nevadilo, kdyby měli na palicích helmy pořád), to je ovšem u takového filmu věc ne zrovna určující. Pátá hvězdička vysublimovala do neznáma kvůli konci, který je vylisovanou esencí béčkovosti (celý film je v podstatě béčko až na půdu, ale na konci je to už moc) a oproti předcházejícímu ději slabší na všech frontách. Kéž by obdobného bylo víc, obzvlášť v porovnání s nezměrnou hovadinou, jako třeba Dantes Inferno..(31.5.2013)

• - Autorem scénáře je spisovatel Dan Abnett, který napsal více než 25 románů ze světa Warhammer a Warhammer 40 000. Příběh ve filmu je ale originální a není adaptací žádné z knih z tohoto prostředí. Naopak po premiéře snímku byla vydána kniha, která události ve filmu zachycuje. (.Zmolda.)