Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

Animovaný / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2010, 70 min

Martyn Pick

Dan Abnett

O Warhammer som už niečo počul, ale stále viem velmi málo.S toho vyplýva, že asi nebudem fanúšikom sveta Warhammer ako väčšina čo to už videla, ale mám rád tento typ animákov.Čo sa týka Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie, tak môžem len odporučiť.Rozhodne je to dobrý sci-fi masaker.Prekvapila ma celkom slušná atmosféra a taktiež hudba, dabing hercov či animácia, len je škoda, že sa to asi nikdy nedostane na veľké plátna a že to ma len 70 min.Chcelo by to ešte vylepšiť a hlbšie prepracovať charaktery postáv, ale v tom animáku na to nieje čas.Hneď zo začiatku odlietame v sprievode Mariňakov na planétu, kde je čoraz viac a viac hustejšie a zaujímavejšie a potom koniec.Takže tempo filmu je rozhodne našlapané, ale ako som spomínal chcelo by to ešte vylepšiť/obohatiť.Škoda, mohla by to byť ešte väčšia pecka ako to je. 70% - 3*(13.2.2011)

• Losik

Pro fandy a znalce světa Warhammeru je tohle heresy, příběh úplně pitomý, postavy nezapamatování hodné. Autorům filmu se vůbec nepovedlo zachytit atmosféru, základ tohoto temného světa. Navíc chování bratrů k sobě, nerespektování apothecary, vůbec všechno, ten kdo tento film vyrobil vůbec nezná background. Bitvy jsou velkým zklamáním, taktika nulová, ikdyž mariňáci jsou vycvičení, dokonce mají všechno taktiku a znaosti rovnou předávanou přístroji. Po jedné bitvě se stane z nováčka hned kapitán? Panebože i seržantem se stanete teprve po stovkách bitev. Ruce pryč, celý film jsem jen hledal chyby a když přivřu oči nad znehodnocením předlohy, tak je to taky nic moc.(23.4.2011)

Atmosférou hutný animák, ktorý mohol mať ešte väčšie grády keby mal trochu lepšie vizuálne spracovanie. Keďže som mal pocit, že práve z tejto dominanty akou je atmosféra chcel film ťažiť (keďže warhammer má skvelý svet). Byť lepšieho spracovania, bolo by to ešte lepšie,. V podstate som dostal čo som čakal a dokonca aj o niečo viac. Príjemne vykreslenie sveta warhammeru.(27.4.2013)

Bežný deň člena Ultramarines: Ráno vstane, naleští zbroj, požehná munícii, a s ochranou od samotného cisára ide rúbať bezvercov. K tomu mu dopomáhaj poriadny kvér v jednej ruke a motorová píla v druhej. Animácia nie je nijak prepychová a aj tá fyzika pohybu je miestami mimo, ale stále by to šlo na štyri. No keď na konci do démona nasypú tri zásobníky a jeho to decentne "pošimrá", ale rana hrdzavou helmou ho skolí na zem(!!!), tak za to chlapi, za to štyri nebudú!(6.2.2011)

• Fionor

Nevadil by ani tak dětinsky prostý a předvídatelný děj, ale čeho je moc, toho je příliš. Prakticky všichni hrdinové vypadají identicky, bez ohledu na drobné rozdíly ve zdobení zbroje (teprve ke konci jsem je začal rozlišovat alespoň po hlase a to jen díky tomu, že většina těch, kteří se mi pletli, rychle zemřela), animace je zastaralá a střihová skladba mě opakovaně uváděla do katalepsie (proč animátoři nevyužili toho, že nejsou omezení standardními úhly kamery a mohou střihnou opravdu cool akci?). Zkrátka, po filmařské stránce propadák, který si rozhodně nezasloužil takovou stopáž... Ale rozhodně bych byl rád za profesionálnější pokračování s větším rozpočtem a silnějším scénářem - W40k si to zaslouží.(30.1.2011)

• - Autorem scénáře je spisovatel Dan Abnett, který napsal více než 25 románů ze světa Warhammer a Warhammer 40 000. Příběh ve filmu je ale originální a není adaptací žádné z knih z tohoto prostředí. Naopak po premiéře snímku byla vydána kniha, která události ve filmu zachycuje. (.Zmolda.)