• dyfur

moja zaujímavosť: Filmovanie snímky prebiehalo v Bratislave a okolí. (dyfur)(30.10.2014)

Slobodné matky a navyše študentky to iste nemajú ľahké. Spracovanie ale zodpovedá dobám najtvrdšej normalizácie. Navyše z filmu dýcha "depka" nechutne betónovej Bratislavy a sivého totalitarizmu. (5.9.2008)(5.9.2008)

• rigby

Psychologický film na vážné téma. Bohužel výchovný aspekt převažuje, a tak situace působí nevěrohodně. Ale jinak to nedopadlo ještě tak špatně.(5.8.2018)

Socialistická štúdia o živote mladých ľudí, ktorí dospievajú akosi rýchlejšie. A že to nie je med lízať, bolo známe vtedy aj dnes. Čo sa týka posolstva, nie je filmu čo vyčítať. Hlavné postavy boli obsadené sympatickými a v podstate aj zdatnými hercami. Hlavne mladá Skopálová je ako lusk. Ako športového fanúšika ma potešila jedna z vedľajších línií príbehu - športová dráha jedenj z hl. postáv v nie práve filmom vyhľadávanom športe - rýchlostnej kanoistike.(3.1.2016)

• Prubner

Ten film je zvláštní. Tak třeba v prvních patnácti minutách nám tvůrci představí spoustu nedůležitých vedlejších postav, zatímco na hlavní hrdinku se zaměří až později. Samotný příběh je hodně idealizovaný, v normálním životě by to těžko mohlo dopadnout takovým všeobecným happy endem. Postavy se chovají někdy normálně, ale většinou spíš divně (viz třeba postavu mladé učitelky) a nepřesvědčivě. Nejlépe tak z filmu vychází postava matky, která se chová nejnormálněji.(20.1.2009)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Bratislave a okolí. (dyfur)