Princezna Husopaska

• Východní Německo Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada (více)

Pohádkový příběh o zradě a velké lásce. Cesta princezny za jejím vyvoleným je dlouhá a plná zklamání. Komorná, které princezna důvěřovala ji zradí a z princezny se stane husopaska. Věrná láska nakonec překoná všechny nástrahy, princ najde skutečnou princeznu a zlá komorná je potrestána. (oficiální text distributora)

sportovec

Pozoruhodným rysem této výpravou přespříliš šetrné pohádky je citlivé zachycení předkřesťanských prvků v jejím příběhu. Jinak spíše toporný příběh nabývá prvků pohádkovosti v míře, která může zaujmout i českého filmového diváka. ()

NinadeL

Morávková ještě jako hodná princezna a Kuklová jako ta zlá. Když byly ještě neokoukané, mělo to své kouzlo. A koprodukční řešení může mít i svá plus. ()

Jezinka.Jezinka

Ach Falado, Falado ... morbidní motivy v pohádkách se prý pro děti nehodí, protože je děsí. Podle mě jsou děti rády morbidně fascinovány. Princ v téhle pohádce je směšný, ale princezna je krásná, její zlá komorná taky a Falada opravdu mluví, protože je opravdu kouzelný. Nejenom na princeznách se dá sledovat změna vkusu, i na princích se dají sledovat proměny. Tenhle princ je ostříhaný na ježka. Kam se poděly romantické kadeře dřívějších princů? EDIT 17. 8. 2014: Viděno po letech znovu a docházím k tomu, že ta pohádka má přesahy, které jsem dřív plně nedocenila. Zlá služebná je totiž sama dcerou královskou, jako jediný potomek poraženého krále. Její snaha dopracovat se na nějaký trůn, byť za cenu toho, že odstrčí jinou princeznu, a to tu, s níž byla vychovávána, se náhle jeví v jiném světle. Ale i po těch letech, ten princ za tu snahu nestál. Když už, jela bych po králi. ()

paascha

Debilní nová pohádka s trapnými ojetinami českého filmu z doby, kdy Danuš nebyla tlustá a Míša projetá Bleskem. Snad za tu svěžest, dnes nevídanou, jedna hvězda ()

Peytl

Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, je teda neskutečná jebka s nádherným libozvučným názvem a mluvící kokoňskou hlavou. Hvězdu dávám pouze za šukatelnou husoségru . Heil Honecker !!! ()

Mia...

Neobjektivní hodnocení, ale já ji prostě miluji ... "Věj větříčku věj, kloubouček mu z hlavy vem, ať ho honí třeba v trní, než své vlasy dopletu." ()

Campbell

Jako malej se mi to celkem líbilo, dnes již to hodně zestárlo. Ale kouzlo zůstalo. Morávková i s Kuklovou jsou sympatické. Příběh osobně bohužel moc neznám takže jsem si ho užíval. Jen ta režie byla poněkud adekvátní. Dost zmatečná a hlavně špatná. Dnes dávám 2* ale za nostalgii 3*. ()

Crocuta

Ty dvě buchty v hlavních rolích se mi náhodou líbily, proti sračkám co točí teď je tohle ještě veledílo! ()

SOLOM.

Už je to nějaký ten pátek, co jsem se díval na pohádky, ale ani v dětství jsem z nich nebyl nikterak „odvařený“ a dával přednost čtení knížek. Přece jenom musím uznat, že tahle patří mezi ty slabší, ale zas na druhou stranu je mnohem snesitelnější než ty novodobé kraviny. Triky na tehdejší dobu s trochou fantasie ušli, herecké výkony západních herců prachbídné a tak jediné co stojí za pozornost je lehce morbidní příběh a pak výkon + vzhled dua Morávková – Kuklová. Zvláště druhou jmenovanou mám rád hlavně v záporných rolích. ()

Ilicka

Dana Morávková si prohodila roli s Michaelou Kuklovou. To je vlastně nejzajímavější. Ale jsou i mnohem horší pohádky. ()

Kryton

Východoněmecké soft-porno, které jsem nevydržel dokoukat. Počkat ono to není soft-porno? Tak to jsem to měl vypnout hned! ()

ivishka

Naivní, předvídatelné, mnohdy nehezké a málo noblesní na pohádku...Nemám ráda Michaelu Kuklovou a díky tomuto filmu se mi to ještě více potvrzuje. ()

Sandiego

Jako malý dítě jsem na tomhle ulítával, ve scénách s Faladou jsem měl vždycky na krajíčku. Raději se ale filmu budu vyhýbat, aby nostalgické kouzlo, jak už to bývá, nevyprchalo. ()

01Zuzana10

Koľká škoda! Poriadny scenár a lepšieho princa! Začiatok sľuboval krásnu mierne smutnú rozprávku. Jak som sa tešila! Nádherná hudba, samozrejme harfa a flauta, dokonale rozprávková kombinácia. Pokiaľ neprišli na zámok to bolo ešte zaujímavé. No princ nenadchýna, celkovo predniesol max. 10 viet a s Husopaskou hádam ani neprehovoril poriadne pokým si neboli sľúbení. Ako nepríjemne naivné. Lísa zobrazená ako čisté zlo.. príliš čiernobiele. "Pomstychtivá" Husopaska? Chýbalo mi väčšie zapojenie o to hlavné - princa a Husopasky, prejaviť ich vzťah, nie len nejaké pohľady. Veď i paholok či kráľ toho povie viac než "hl. hrdina". Škoda princa a jeho postavy v scenári. A pritom Grimmovci spísali originálny námet! Vysoko hodnotím hudbu a nejaká polhviezdička za môj detský sentiment a predstavy o rozprávke, kt. som kedysi mala. ()