poster

Princezna Husopaska

 • Východní Německo

  Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, Die

 • slovenský

  Princezná Husiarka

Rodinný

Východní Německo, 1989, 79 min

 • haWranka
  ***

  Dřív než cokoliv napíšu bych měla oznámit, že už jsem tuhle pohádku neviděla děsivě dlouho. Ale pamatuju si, že se mi líbila, zaujal mě příběh a hlavně Dana Morávková, která je podle mě dobrá herečka (odpusťme jí hříchy primáckých seriálů) a tady si konečně střihla kladnou roli, narozdíl od Míši Kuklový, kterou zrovna moc nemusím - i když jako potvora je rozhodně lepší, než ta věčně uřvaná naivku z Troškových filmů...(26.12.2008)

 • SOLOM.
  **

  Už je to nějaký ten pátek, co jsem se díval na pohádky, ale ani v dětství jsem z nich nebyl nikterak „odvařený“ a dával přednost čtení knížek. Přece jenom musím uznat, že tahle patří mezi ty slabší, ale zas na druhou stranu je mnohem snesitelnější než ty novodobé kraviny. Triky na tehdejší dobu s trochou fantasie ušli, herecké výkony západních herců prachbídné a tak jediné co stojí za pozornost je lehce morbidní příběh a pak výkon + vzhled dua Morávková – Kuklová. Zvláště druhou jmenovanou mám rád hlavně v záporných rolích.(20.9.2015)

 • bosquete
  ***

  Klasická pohádka od Grimmů. Jako dítěti se mi velmi líbila, dnes už tak nadšená nejsem. Ačkoliv filmové zpracování je celkem slušné, psaná předloha mi připadá dost zlomyslná (zejména u pasáčka, princ vypadá jako hlupák a jde pást husy). Sedmnáctiletá Dana Morávková dobře zahrála "pravou" princeznu, zatímco Michaela Kuklová výborně ztvárnila potvoru. Ještě bych to chtěla vidět v originále.(8.12.2009)

 • misulka03
  **

  Trochu překvapivé prohození rolí mezi Kuklovou a Morávkovou. dalo by se čekat, že dana Morávková po svých nesčetných záporných rolí se nebude do role favoritky hodit, ale to si já rozhodně nemyslím, je to dobrá a zkušená herečka a ví co jak zahrát. Bohužel, pohádka postrádá šmrnc a dobrý scénář. Dělá to na mě dojem na rychlo natočené pohádky......málo propracované. Bohužel :((26.5.2008)

 • JARDAHONDA
  **

  Filmová představitelka Princezny Husopasky, herečka Dana Morávková, která se jako vypravěčka vrací k této klasické pohádce a v plné kráse se, také představí Michaela Kukulová. Dílo je ovšem nemastné - neslané. I když je z díla bratří Grimmů. Takže trošinku slabota, ovšem jsou horší pohádkové braky..(3.2.2013)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Falkenstein a Schönfels. (Janek2002)

 • - Jedná se o první filmové setkání Michaely Kuklové a Dany Morávkové. Zde hraje Michaela Kuklová zápornou postavu a Dana Morávková kladnou, zatímco v dalších filmech Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí 2 (2001) a Andělská tvář (2001) si pozice vyměnili. Kuklová v záporné roli a Morávková v kladné se pak bok po boku objevily ještě v seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (fiLLthe3DD)

 • - Německý název filmu je Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, což lze přeložit jako "Příběh o husách, princezně a koni Faladovi". (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace