Princezna Husopaska

• slovenský

Princezná Husiarka

Rodinný

Východní Německo, 1989, 79 min

Dřív než cokoliv napíšu bych měla oznámit, že už jsem tuhle pohádku neviděla děsivě dlouho. Ale pamatuju si, že se mi líbila, zaujal mě příběh a hlavně Dana Morávková, která je podle mě dobrá herečka (odpusťme jí hříchy primáckých seriálů) a tady si konečně střihla kladnou roli, narozdíl od Míši Kuklový, kterou zrovna moc nemusím - i když jako potvora je rozhodně lepší, než ta věčně uřvaná naivku z Troškových filmů...(26.12.2008)

• SOLOM.

Už je to nějaký ten pátek, co jsem se díval na pohádky, ale ani v dětství jsem z nich nebyl nikterak „odvařený“ a dával přednost čtení knížek. Přece jenom musím uznat, že tahle patří mezi ty slabší, ale zas na druhou stranu je mnohem snesitelnější než ty novodobé kraviny. Triky na tehdejší dobu s trochou fantasie ušli, herecké výkony západních herců prachbídné a tak jediné co stojí za pozornost je lehce morbidní příběh a pak výkon + vzhled dua Morávková – Kuklová. Zvláště druhou jmenovanou mám rád hlavně v záporných rolích.(20.9.2015)

Klasická pohádka od Grimmů. Jako dítěti se mi velmi líbila, dnes už tak nadšená nejsem. Ačkoliv filmové zpracování je celkem slušné, psaná předloha mi připadá dost zlomyslná (zejména u pasáčka, princ vypadá jako hlupák a jde pást husy). Sedmnáctiletá Dana Morávková dobře zahrála "pravou" princeznu, zatímco Michaela Kuklová výborně ztvárnila potvoru. Ještě bych to chtěla vidět v originále.(8.12.2009)

• misulka03

Trochu překvapivé prohození rolí mezi Kuklovou a Morávkovou. dalo by se čekat, že dana Morávková po svých nesčetných záporných rolí se nebude do role favoritky hodit, ale to si já rozhodně nemyslím, je to dobrá a zkušená herečka a ví co jak zahrát. Bohužel, pohádka postrádá šmrnc a dobrý scénář. Dělá to na mě dojem na rychlo natočené pohádky......málo propracované. Bohužel :((26.5.2008)

• JARDAHONDA

Filmová představitelka Princezny Husopasky, herečka Dana Morávková, která se jako vypravěčka vrací k této klasické pohádce a v plné kráse se, také představí Michaela Kukulová. Dílo je ovšem nemastné - neslané. I když je z díla bratří Grimmů. Takže trošinku slabota, ovšem jsou horší pohádkové braky..(3.2.2013)

• - Natáčení probíhalo na hradech Falkenstein a Schönfels. (Janek2002)

• - Jedná se o první filmové setkání Michaely Kuklové a Dany Morávkové. Zde hraje Michaela Kuklová zápornou postavu a Dana Morávková kladnou, zatímco v dalších filmech Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí 2 (2001) a Andělská tvář (2001) si pozice vyměnili. Kuklová v záporné roli a Morávková v kladné se pak bok po boku objevily ještě v seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (fiLLthe3DD)

• - Německý název filmu je Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, což lze přeložit jako "Příběh o husách, princezně a koni Faladovi". (Janek2002)