poster

Báječná sedmička (TV film)

 • Velká Británie

  Magnificent 7

Drama

Velká Británie, 2005, 85 min

Režie:

Kenneth Glenaan
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (24)

 • Streeper
  ****

  Na tenhle film jsem se moc těšila už kvůli milované Heleně Bonham Carter a nakonec jsem vůbec nevěděla, co si mám o tom filmu myslet. Přišlo mi to jako filmový dokument a Helena mi přišla opravdová, jakoby to vůbec nebyla herečka, ale vážně máma sedmi dětí, z toho tří chlapců, kteří byli jedineční. Byl to odraz reálného světa a režisér se s tím vypořádal skvěle.(29.9.2017)

 • Radek99
  ****

  V konečném vyznění tak trochu ploše působící televizní sonda do skutečně svízelného osudu matky - samoživitelky a jejího až příliš širokého spektra potomků. Mírně načrtnutý romantický oblouk se v průběhu děje dostává čím dál více do popředí a zastiňuje původní sociální a etický rozměr. Snímku by rozhodně prospělo zdramatizování a prohloubení scénáře. Toto nosné téma bylo totiž již filmově zpracováno a zdramatizováno mnohokrát a často tedy výrazně lépe a silněji, co se týče celkového vyznění. Uvážíme-li ovšem, že tohle dílo je koncipováno coby televizní film, pak v kontextu televizní tvorby jde o snímek vysoce nadprůměrný... Podobné filmy: Bílá vrána, Benny a Joon, Co žere Gilberta Grapea, Malaton(11.8.2010)

 • gilmore_girl
  ***

  Skvely Christopher (Christopher Parkinson) a jeho hlasky, ale jinak nic vyjimecneho.(29.1.2011)

 • PetrPan
  *

  Pořádné šlápnutí vedle. Příběh matky věčné oběti zcela deklasuje odbornou pomoc lidem stiženým pervazivní vývojovou poruchou a na piedestal staví pochybné guru mateřství, navíc totálně ignorantským způsobem bez kouska tvůrčího ducha. Děti představující nemocné chlapce toto postižení asi neviděly ani na obrázcích, jinak si nedovedu vysvětlit tu strašlivou bídu s jakou se svých rolí zhostily. Plochý příběh téhle guru matky má asi vyznívat optimisticky a nadějně, nu na mě působil spíš jako pár epizod ze života jedné hloupé životem s odlišnými dětmi unavené nány, což asi nebyl záměr tvůrců tohoto snímku, protože skutečný život Jacqui Jacksonové možná je o něčem jiném, budu se muset podívat na onen dokument uvedený v obsahu. Můj čtvrtý film v řadě o této problematice šel zcela mimo mě, a to jsem od něj čekal hodně, protože řekněme vícenásobný autismus pro mne není jen něco, co znám z doslechu.(4.9.2014)

 • triatlet
  ***

  Na televizní film pěkná podívaná, ale je škoda, že tvůrci nevyužili víc um dětských herců (zvládnutí role Christophera nebo Davea bylo bravurní). Tvůrci zbytečně odbočovali k love story.(12.8.2010)

 • Katullka
  **

  Udělali z celého docela pěkné pitomou frašku. Znám horší případy autistů a upřímně tohle vážně bylo jak po másle. Od výkonu Helen jsem taky čekala více. Docela zklamaná..(13.8.2010)

 • Handle
  ****

  Děj není nijak složitý, ale výsledek přesto velmi milý. Nevěděl jsem do čeho jdu, avšak je to vážně moc příjemný Tv film, který je prostě ''opravdový''. Nenajdete v něm předramatizované, nucené či sentimentální scény. Prostě Vám ukáže, jak netradiční život u někoho může vypadat a za to mu i v hodnocení přilepším! Protože jinak film své chyby má - uživatel boombang to přesně vystihl.. Nedozvíme se zde o zázemí rodiny, u filmu jsem si neustále říkal, kde berou peníze, co se stalo s manželem atd. Takže film spíše kolísá mezi 3 a 4*, přesto dávám lepší hodnocení.(11.8.2010)

 • ..Lucas..
  ****

  Báječná sedmička, báječná Helena. Mám ji čím dál radši, umí zahrát opravdu všechno. Rád jsem ji zas viděl v trochu jiné než bláznivé roli. A celý film je velice příjemný s dobrým příběhem.(30.11.2012)

 • pakobylka
  ***

  Jsou chvíle, kdy snímek působí přece jenom maličko křečovitě - možná proto, že jednotlivé dojemné, dramatické i úsměvné epizody jsou poskládané jedna za druhou bez hlubšího pohledu do života jedné neobyčejné rodiny. Ale to je asi tak jediný závažnější nedostatek. Osamělá matka Maggi Jacksonová to vůbec nemá jednoduché - tím spíš, že narozdíl od děvčat její chlapci nejsou po mentální stránce úplně v normě. Přesto nebere svůj (ani jejich) osud tragicky. Helena Bonham Carter v hlavní roli je kouzelně bezprostřední a i ostatní herci - včetně těch dětských (!) - jsou naprosto přirození. Velice dobře funguje i rozdělení snímku do čtyř ročních období, které nenápadně upozorňuje jak na plynutí času, tak na proměny, kterými rodina během jednoho roku prochází. Takže jednoznačně převažuje pozitivní dojem … 3,5*(12.8.2010)

 • laik_60
  ***

  Čakal som predsa len troška dramatičnosti, takto to bol taky odľahčený pohľad na každodennú "lopotu" matky starajúcej sa o šesť detí. hmm, lepšia trojka.(8.11.2018)

 • R´Hell
  ***

  Velmi milý a veskrze optimistický snímek o matce samoživitelce. Snad jen, jak už tu někdo psal, postrádá nějakou hloubku, je to jen vyprávění o určitém období velké a trochu jiné rodiny a nic víc se nedozvíme. Ale co, depresivních filmů už bylo taky dost. Palec nahoru pro Helenu Bonham.(12.8.2010)

 • Ralna
  ****

  Krásný a upřímný snímek s báječnou Helenou Bonham Carter. Nemám co dodat. Snad jen díky za ten milý konec.(11.8.2010)

 • MaMitti
  ***

  Čekala jsem míň plošnosti, víc proniknutí pod kůži...zajímavý námět, ne nezajímavé zpracování, ale očekávání byla prostě větší.(12.8.2010)

 • Yardie
  ***

  Až se mi nechtělo věřit, že je to podle skutečné události, jak to bylo vše v podstatě happy. Nicméně, ten dokument jsem o této rodině neviděl a nikdy jsem o ni ani neslyšel. Co se týká tohodle filmu, byla to taková příjemná podíváná. Pár dobrých hlášek, pozitivní atmosféra a v podstatě i dobrý námět. Nevím, jestli to bylo ve skutečnosti tak "růžové", ale ve filmu vládne optimismus a pohodička. Prostě takové televizní pokoukání, které mě nenadchlo, neurazilo a nezanechalo ve mě nějakou výraznou vzpomínku. Prostě film. Asi by z toho bylo solidní drama. Howgh!(30.1.2011)

 • sona123
  ***

  Ono se stačí mrknout na poster, přečíst si obsah a máme jasno - Helena Bonham Carter jako matka šesti dětí - 3 z dětí s poruchami autistického spektra. Helenka je milá, vlídná, trpělivá, chápavá, prostě úžasná baba a většinou má i takové role. Filmy, kde hraje, jsou výborné. Byť je Báječná sedmička film televizní, není to až tak znát, resp. televizní je to především svojí komorností. Nebylo to nijak srdceryvné a melodramatické, vydírající. Bylo to normální a velmi dobré.(8.5.2011)

 • Savel
  ***

  Skvělé herecké výkony.....ale jinak celkem častokrát zpracované téma.....(11.8.2010)

 • grerar
  ***

  Tak přeci jen to byly pouhé záběry ze života jedné "neobyčejné" rodiny. Téma mohlo být velice solidně rozebráno, kdyby se nejednalo o televizní produkci. Přesto mírný nadprůměr. 3,5*(12.8.2010)

 • dvd-L
  ****

  Přemýšlel jsem, jak by to asi natočil Trier.(11.11.2010)

 • Rochester
  *****

  Co víc napsat ? Jen sdělení o 5 zasloužených hvězdičkách a doporučení k shlédnutí tohoto filmu !(28.12.2012)

 • Lennie
  ****

  Krásně zvláštní film se skvělými výkony herců, obzvláště Heleny Bonham Certer, která mě prostě nkdy nezklame.(11.8.2010)

 • boombang
  ****

  Krásná a okouzlující Helena ve filmu o dětech a lidech, kteří jsou "jiní". Jejich odlišnost je zde předvedena téměř precizně a s laskavým humorem, ale jinak je tento film trošku povrchní. O zázemí rodiny se totiž divák moc nedozví, tj. třeba, zda a kde matka pracuje, kam vlastně zmizel otec atd. Ale to je jen malá vada na kráse tohoto filmíku.(11.8.2010)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace