Sherlock - Série 1 (série)

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010, 4 h 27 min (Minutáž: 88–90 min)

Komentáře uživatelů k sérii (24)

"Black, two sugar. BTW I'm manipulating you."(18.7.2018)

Až príliš šialené a rýchle, ale nakoniec práve to je najväčšou devízou tohto do súčasnosti preneseného Sherlocka. Cumberbatch s Freemanom si paldi do noty a milujem pochmúrnu britskú atmosféru, ale inak nie som jednak fanúšik postavy ako takej (bavil ma len hororový Pes baskervillský) a jednak ani tohto seriálu. Prvú sériu ešte hodnotím nadpriemerne - predsa len, bolo to nieoč nové, svieže a nečakané. Ale ďalšie série... no, potom ma to už prestávalo baviť.(25.12.2016)

Svižné, chytré, vtipné, atmosférické, nápadité, sexy. Britové oprášili svoje ostrovní zlato tak, že znovu oslnivě září a Sherlock už nezůstává v područí našich maminek a babiček, ale můžou z něj šílet i puberťačky. Cumberbatch a Freeman jsou trefa do černého.(12.2.2017)

1x01: 90 %, 1x02: 70 %, 1x03: 90 %(10.5.2019)

První série nemá chybu, první s třetím dílem je naprosto bez výhrad a možná druhý je o něco horší. Přesto první série načíná jednu z nejdokonalejších detektivek.......10/10(18.12.2016)

Dlouho jsem se tomuto seriálu bránila kvůli fanouškovské základně, který úplně šílí po hlavních hrdinech. Navíc se mi příčila myšlenka umístění klasického Sherlocka do současnosti. Kupodivu mě zpracování a scénář nesmírně překvapil. Bohužel stala jsem se taktéž fanouškem a třesu se na další díly. Dokonce jsem se koukla i na Pilot, který nebyl oficiálně odvysílán :)(4.11.2017)

Dalo mi to zabrat, ale první sérii Sherlocka mám za sebou. Pravdou je, že novodobé zpracování Doylovské klasiky je dost netradiční, ale pro mě, překvapivě, trefné a solidní. Cumberbatch je jako Holmes perfektní a Freeman mu jako Watson výborně sekunduje. Kvalita pravda trochu haprovala, ale to je u rozjezdu seriálu běžné. Po první sérii převládá relativní spokojenost. Cumberbatche jsem si zamiloval, jeho Holmes je perfektní. Jsem zvědavý na další sérii. Líbí se mi popichování mezi postavami a zároveň souznění tak těžce rozdílných charakterů (Holmes/Watson). I trochu jiné pojetí Doylova detektiva mi vcelku sedlo, takže proč ne? P.S. I když se mi druhý díl nepozdával, tak s kvalitou bych to viděl asi takhle - Velká Hra 9/10, Studie v růžové 9/10, Slepý Bankéř 6/10. První série 80%(12.9.2016)

Neobyčejně sympaticky ujeté. Ve své podstatě nanejvýš pozoruhodná, nečekaně výbušná a po všech stránkách okouzlující záležitost, v níž pospolu v dokonalé symbióze vegetují zavedených pravidel dbalá, přísně pragmatická logika a veškerá pravidla ignorující, lehce frivolní absurdita. Výsledek jejich obětavé spolupráce je stoprocentně nezničitelný ... a vpravdě nezapomenutelný.(6.2.2017)

Zrození jednoho z nejgeniálnějších seriálů, co jsem kdy viděla. (A také jednoho z mých nejoblíbenějších homosexuálních shipů. :D) Tempo začíná velice slušně, dalším dílem se trochu uklidní a v tom třetím graduje na maximum. Doslova, hlavně konec epizody The Great Game je odzbrojující. Což ostatně je každý poslední díl tohoto seriálu. Za zmínku stojí i postupné odhalování Jima Moriartyho, o kterým zpočátku nic moc nevíme, užíváme si to zahalení tajemna a na konci se ukáže v celé své potrhlé kráse. Zaručeně jeden z nejlepších záporáků. Hlavně seriál je plný ikonických hlášek, obzvlášť hned v prvním díle. Jo, takhle se vybudovává závislost.. I’m not a psychopath, Anderson. I’m a high-functioning sociopath. Do your research.(10.1.2018)

První série mě i na druhý pohled velmi bavila. Jasně se v ní ukázalo, že Sherlock není James Bond, ve chvíli, kdy se ve druhé epizodě tvůrci uchýlili ke spíše akčnímu pojetí, přestalo kouzlo působit a kvalita šla dolů, aby hned následující díl, jehož děj probíhal v mnohem klidnějším tempu, fungoval jako ten nejlepší z první řady. Pořádná porce dedukce a suchého humoru na mě platila mnohem víc než divoce vykopávající členové čínské mafie.(9.4.2019)

Skvělý rozjezd a provedení Sherlocka do 21. století. Neskutečný Benedict Cumberbatch (Sherlock), skvělý Martin Freeman (Dr. Watson) - tito dva pošuci se hledali až se nakonec našli. První série ale byla jen takovou malou předehrou na kurevskou nářezovou jízdu napříč druhou sérií. Prostě paráda.(15.12.2016)

Super rozjezd, sympatičtí herci, zajímavá zápletka a zřejmě silný protihráč - co víc si přát? :)(22.4.2016)

1.díl 5,5*, 2.díl 4* a 3.díl rovných 5* - dohromady tedy suterénní hodnocení a sám sobě se divím,že jsem s k tomu seriálu nedostal již dříve, já hloupý - vzhůru na druhou sérii!!..................moje hodnocení = 10 z 10.(15.1.2017)

Má to všechno! Napětí, skvělé grafické zpracování dedukce, úžasný příběh... dosledoval jsem první sérii a zatím se to jeví, jako parádní věc!(13.7.2017)

Super začátek!!! Bylo třeba ukázat proč na tento seriál koukat a tohle bylo přesně ono!!!(15.6.2016)

Tak ja neviem, mne prišla táto séria miestami dosť nezaujímavá. Prajem si poriadneho záporáka a zaujímavý dej.(14.8.2016)

Je cítit, že první série byla uvažována jako (možná) jediná - celá je postavená jako tribut původnímu Sherlockovi, v druhé řadě pak samozřejmě Watsonovi (zejm. v druhém dílu) a samozřejmě Moriartimu (ve třetím dílu). A funguje to naprosto dokonale (teda, první a třetí díl dokonale, druhý "jen" velmi dobře). Bohužel, zpětně je první série zároveň nejlepší a kvalitou nejvyrovnanější.(7.1.2017)

Rekapitulácia hodnotení znie nasledovne: 5-4-5. Od prvej epizódy nasadzuje Sherlock vražedné tempo a predvádza úplné psycho. V druhej síce predvádza skôr krimikolotoč, ktorý mi šmakoval menej, v tretej to rozbaľuje naplno a súboj o každú sekundu s Moriartym bol famózny a dych berúci. Až na jednu hviezdičku maximum, ktorému v podstate nie je čo vytknúť. Azda len to, že si musíte pretáčať seriál späť, pretože stíhať vstrebávať Sherlockove myšlienky je občas nadľudská úloha.(14.3.2017)

Píše sa rok 2010 a BBC prichádza s projektom Sherlocka Holmesa. Klasických variácií príbehov z pera sira Arthura Conana Doyla do tej doby vzniklo už nespočetne veľa, ale to, s čím prichádzajú tvorcovia v tomto prípade, sa vymyká všetkému, čo tento detektív podľa literárnej predlohy dovtedy predstavoval. Dominantná dvojica hlavných predstaviteľov - Benedict Cumberbatch a Martin Freeman, prezentujú v troch dieloch prvej série akési netradične fungujúce ying a yang v popredí do najmenších detailov premyslených príbehových línií, v pozadí ktorých sa rozbieha ešte väčší príbeh, neskôr naplno prezentovaný v ďalších sériách. Keď sa však zameriame iba na sériu prvú, nemôže na diváka pôsobiť lepším dojmom. Aj keby niekto možno našiel drobnejšie nezrovnalosti v niektorých veciach, všetko ostatné musí každého ohúriť. Kvalitný scenár odrážajúci sa na jednotlivých epizódach vidno nielen na samotnom príbehu, ale ešte väčšmi snáď na postavách. O dokonale prešpekulovanej Sherlockovej dedukcii by sa dal napísať niekoľko stranový elaborát, ale spadnuté sánky miliónov divákov po celom svete sú snáď ešte lepším dôkazom toho, že svojskosť tomuto seriálu rozhodne nemožno uprieť. Pomimo tu baví aj grafická stránka seriálu, zvládnutý vizuál v kombinácii s kamerou, či v neposlednom rade aj londýnska výprava, ponúkajúca viaceré pestré lokácie. Sherlock - Series 1 je iba trojdielnym začiatkom brilantného detektívneho kolotoča, britskej klasiky v modernom a jedinečnom kabáte. S mimoriadne dobre zvládnutým štartom si ľahko získa nejedného diváka, ktorý okamžite skočí na "bandwagon" tohto seriálu. A tí, ktorí ho už videli, sa k nemu po nejakom čase určite radi vrátia. Detektívna záležitosť so všetkým, čo má ponúkať a ešte s poriadnou dávkou niečoho navyše. Premyslenosť do najmenších detailov, dedukcia a charizma. Nuž, so seriálmi to Briti vedia. A v ďalších seriách dokonca ešte lepšie.(25.11.2017)

Sherlock sympatický podivín a Watson realista. Jo, tuhle dvojku jsem milovala odjakživa.(17.7.2016)

Moje hodnocení je přísné, ale jen proto, že hodnotím Sherlocka v Sherlockovi. Seriál jako takový si zalouží vysoké hodnocení, protože má co nabídnout. První série je rozjezd - pro mě - s vzestupnou tendencí. Co díl to o krok výš.(19.10.2017)

<< předchozí 1 2