Slepý bankéř (S01E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Blind Banker

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010, 1 h 29 min

Komentáře uživatelů k epizodě (26)

 • D.Moore
  *****

  Slepý bankéř se mi doopravdy zalíbil až napodruhé, kdy jsem se v něm lépe orientoval a kromě toho, abych se snažil vyznat v ději, jsem se mohl soustředit i na vztah Holmese a Watsona, který se zase trochu posunul. Obzvlášť pěkné je sledovat, jak jde Holmes Watsonovi sice pekelně na nervy, ale zároveň ho i neustále ohromuje.(30.3.2016)

 • cheyene
  *****

  Tato epizoda mě bavila mnohem více než první, byť nemohu říci, že by startovací díl byl nějak špatný. Naopak. Slepý bankéř mě však zaujal zejména řešením šifry a atmosférou kolem čínského cirkusu.(2.2.2017)

 • Anderton
  ****

  Začína to dokonale, vyšetrovanie je taktiež napínavé, aby to ku koncu prešlo k lacným banalitám a zameniteľnej tuctovosti. V druhej časti série však ani nie je ešte priestor na pociťovanie nejakého sklamania, pretože je to stále nové, neohmatané a visíme na každom Sherlockovom slove, geste, pohybe.(3.1.2016)

 • malylada
  ****

  Slepý bankéř nabízí zápletku s čínským gangem pašeráků. Sherlock se dostává díky okolnostem k zločinu vražd se spletitými symboly. Cele to působilo méně geniálně jako v úvodním díle, ale naopak závěr se podařil skvěle vygradovat. Možná tentokrát více o náhodě, ale o to akčnější. Navíc ta mystika kolem Moryartyho strašně funguje......8/10(14.12.2016)

 • movieband
  ***

  Pro mě dost těžce stravitelný díl. Několikrát jsem u něj zaspal a celý jsem ho shlédl snad až na šestý pokus. Téma asijských pašeráků mě nijak nechytá a celkově mě dělalo dost problém, abych se dokázal vžít do děje. Líbilo se mi popichování Sherlocka s Watsonem. Po prvním dílu zklamání.(14.8.2016)

 • pakobylka
  *****

  Je zřejmé, ře i Sherlock je jenom člověk, tudíž i jemu se situace tu a tam lehce vymyká z rukou, což sice může být pro nezúčastněného diváka zábavné ... ovšem pro zainteresované aktéry mohou být následky každého z takových - byť drobných zakolísání nevratné. Nicméně ... "vysoce výkonný sociopat" neobyčejně flexibilně přizpůsobil styl své práce zcela nové - a pro něho osobně až dosud nepoznané situaci, v níž se neočekávaně ocitl už v pilotním díle: Má parťáka, který ho bere takového, jaký je ... parťáka, kterého poznamenala válka - a možná i proto se po svém dokáže vyrovnat se všemi ... řekněme nestandardními způsoby a výstřelky svého spolubydlícího. Krom toho ... zdá se, že na pozici "úhlavního" nepřítele se nenápadně, leč převelice cílevědomě dere úplně jiná persona nežli ta, která tak sama sebe dílem ne(sebe)kriticky a dílem sarkasticky ocejchovala minule.(3.2.2017)

 • Necrotongue
  ****

  I s druhou epizodou první řady jsem byl v podstatě spokojen, přestože k ní mám pár připomínek. Klidně bych se smířil s tím, kdyby tvůrci více šetřili s akcí, některé scény mi totiž přišly úplně zbytečné, oželel bych i příšerně překombinovanou popravu pomocí jakési minibalisty (či obří kuše), ale přidal bych Mycrofta, ten mi tady chyběl.(8.4.2019)

 • Heisenberg_
  *****

  Asi nejslabší epizoda - ale mě se sakra líbila. Znovu pěkně strhující a geniální. Bravisimo!(15.12.2016)

 • Timak
  ***

  No, tohle se mi moc nelíbilo. Ano, je to vtipné, ano ten vztah těch dvou pánů je pěkně vykreslený, ale tenhle díl mě tak trochu i nudil. Nijak mě vlastně neohromil ..(22.4.2016)

 • herr_carter
  ****

  Lehoulince slabší, než-li první díl první série, ale jde spíš i to, že po prvním dílu byl člověk okouzlen vyřídilkou BC a trošku si již zvyknul v případě druhém. I tak, skvělá zápletka, skvělé vyústění.................moje hodnocení = 8 z 10.(15.1.2017)

 • CSSML
  *****

  Povedená a svižná detektivka, spojující do originálního celku Doylovy oblíbené prvky tajné společnosti a kódovaných zpráv (Tančící figurky, Údolí strachu) se šplhajícím vrahem (Podpis čtyř). Lepší než úvodní díl.(27.9.2018)

 • HiddenDragon
  *****

  Tentokrat se vse toci kolem Ciny, coz bylo popularni tema i v klasicke verzi s Brettem - holt kolonialni Anglie. Sherlock je povolan k podivnym vrazdam v zamcenych a zdanlive bezpecnych bytech. Cili vrah bude nejaky akrobat. Jedinou zmenou je absence Lestradea, misto ktereho je tu jakysi zastupce. Vtipnych hlasek je tu sice o neco mene nez v jednicce, ale i tak je to svizny a zajimavy dil drzici svuj standard. A take tu Watson ziskava prvni znamost. Navic mam rad ty perfektni pointy a i zde je natuknuta linka k uhlavnimu Sherlockovu nepriteli...(22.1.2017)

 • filmmovier
  ****

  První důkaz toho, že prostřední epizody Sherlocka jsou slabší, než ty ostatní. Opět se jede divoké tempo nastavené minule, za samostatnou zmínku (jako u každé epizody) stojí i jedinečná kamera a samozřejmě herci. První polovina fantastická, ale finále bylo tentokrát o něco slabší. 85%.(26.12.2015)

 • Se7enteen
  ***

  7/10(26.3.2017)

 • H4ku11
  ***

  Čínski vrahovia na čele s ich maminou mi prišli na smiech, rovnako ako správanie Sherlocka a Watsona v niektorých situáciach. Veď sú inteligentní, či nie?(14.8.2016)

 • Loki_Six
  *****

  "I'm Sherlock Holmes and I always work alone because no one else can compete with my massive intellect!"(30.11.2018)

 • Heroine
  *

  Dialogy dvou hlavních postav jsou občas docela legrační, a to je tak jediné, co mne na tom baví. Jako detektivka je to ubohé, místy trapné, a nestačí to utáhnout tak dlouhou stopáž. Poslední půl hodinka je uspávací.(22.4.2016)

 • sirien
  ****

  Tohle je myslím nejslabší díl první série - celý je takový zmatečně působící a osobně mi přišlo, že ty dvě linie (vyšetřování a Watson/Sherlock) jsou trochu neobratně seskládané, takže místy zapadají trochu křečovitě a v důsledku uspěchaně. Ale celkově to je pořád velmi hezký díl.(7.1.2017)

 • Luk Skywalker
  ****

  Druhý díl je poněkud slabší, ale i tak jsem zasmál a příběh byl propracovaný, ale pár chybek by se našlo (např. v noci nestřežené muzeum?!).(19.7.2016)

 • balcazar
  ****

  Viac krimi ako psycho, vlastne, od psycha z prvej časti seriál dosť upustil, čo je škoda, pretože to bola stránka, ktorá rozbila bank. Tak nejako bolo, samozrejme, jasné, že Watsonova známosť na prvom rande nezomrie smrtiacim šípom, ale tak či tak divák nedýcha a čaká, čo sa stane. Chce to menej bitiek a lepšiu drámu a detail, ktorý bol v prvej časti dokonalý.(14.2.2017)

 • SidneyP

  Po vydařené první epizodě přišel mírný úpadek, ovšem nic tak velkého, abych se na to přestal dívat dál. Konec taky bohužel není žádná "vytřeštil-jsem-oči" podívaná, pro mě tedy 70%.(4.1.2016)

 • Kingjiri
  **

  POZOR SPOILERY Až na pár povedenejch scének humornějšího ražení (Watsonovo rande nebo jeho vandalismus) převážně nuda. Zápletka s čínskou mafií mě moc nebavila a scény spojený s čínskym cirkusem mě už nezaujaly vůbec. Aspoň, že byla vcelku zajímavá pointa a napínavější závěr (eliminace číňanky), dvě silnější hvězdy.(6.7.2016)

 • chrispe
  ***

  O pořádný kus lepší jak Studie v růžovém a přesto ještě ne úplně TOP. Sluneční brýle v temném tunelu (či co to bylo) mě fakt pobavili. Napínavé.(12.10.2017)

 • Amarus
  ***

  *** a půl poníka ------ Naděje v individuální ocenění zmařeny, přidávám se k hromadě sníženého hodnocení. Méně humoru (např. Sherlockovy sociální interakce s jedinci schopnými sarkasmu a respektu zároveň), méně závislostí, více nudy, nepovšimnutá hudba. Hezká kamera. Uvěřitelná přítelkyně. Chybějící Lestrade (Wrong!). Chybí mi atmosféra... jakákoliv. Schází napětí, schází očekávání. Je to Moffatem? U Doctora se cítím podobně, čím dál v sériích, tím silněji. A přitom - těch nápadů, krucifix! Hodlají vyházet všechna tajemství najednou? ------ Zpátky. Přemýšlím, zda k Sherlockovi není třeba průpravy. Mít rozsáhlejší zkušenosti ve čtení anebo sledování detektivek, možná bych jej ocenila spíš. A možná také ne. Neklid přijde, kdykoliv tempo děje zvolní; nikdy jsem nedokázala udržet pozornost u "starých dobrých klasik", s výjimkou Colomba (místy to byla fuška, ještě že Peter Falk nemá chybu). České detektivky leží bez ladu a skladu v paměti sedmiletého dítěte, neviděla jsem drtivou většinu Hitchcockovy práce ani Sherlocka v podání Jeremyho Bretta, Poirot mě - poměrně k jiným nabízeným drogám - k uzoufání nudí. Takže možná jo - možná mi chybí patřičný zápal. (NEBO HUDBA. Kéž by byla hudba lepší.) Downeyho Sherlock je nezastíraná akční komedie, srovnávat jej s tímhle nemá smysl. Co je opravdu zlé: nečetla jsem Doyla. To stoprocentně napravím. ------ Chci se bavit i bez průpravy. Moffata považuji přinejmenším za záruku legrace. Někde. Nějaké. Většinou. Tak kde vězí? Sherlock od BBC sice zatím nestačí k tomu, abych byla unešena, ale epizod je málo a The Great Game slibuje zajímavý děj. Jsem více než ochotna to risknout.(24.4.2016)

 • Tumbik
  *****

  Skvělá zápletka, bohužel to ale nebylo zdaleka tak dobré jako první díl. I přesto se mi tento díl líbil a zatím jsem a doufám že taky ještě budu z tohoto seriálu nadšen :-).(27.1.2016)

 • 0verseer
  ***

  Druhá časť je veľké sklamanie, samotný Sherlock pôsobí ako nepodarená paródia svojho (v skvelom úvode) načrtnutého charakteru. Dôvtip a nápaditosť sa vytratili, miesto nich sa kŕčovito snaží The Blind Banker pretláčať akciu, čo mu však vôbec nepasuje. Dúfam, že sa v ďalšej časti napravia, toto bol čistý priemer.(4.9.2017)