Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Sherlocka se obrátí známý ze studií s žádostí o pomoc. V jedné z velkých londýnských bank došlo k vloupání, aniž by bezpečnostní systém cokoliv zaznamenal. Pachatel nic neodnesl, ale zanechal po sobě záhadný nápis na zdi. Sherlock na základě indicií na místě činu vydedukuje, že nápis byl ve skutečnosti šifrovaným vzkazem, určeným jednomu ze špičkových zaměstnanců banky. Toho však objeví zastřeleného v jeho zamčeném bytě. Policie by případ ráda uzavřela jako sebevraždu, Sherlock Holmes je ale opačného mínění. A jako vždy má pravdu. Během vyšetřování, které vystaví přátelství obou hrdinů nejedné zkoušce, se doktor Watson zamiluje a je dokonce obviněn z vandalismu. (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrat se vse toci kolem Ciny, coz bylo popularni tema i v klasicke verzi s Brettem - holt kolonialni Anglie. Sherlock je povolan k podivnym vrazdam v zamcenych a zdanlive bezpecnych bytech. Cili vrah bude nejaky akrobat. Jedinou zmenou je absence Lestradea, misto ktereho je tu jakysi zastupce. Vtipnych hlasek je tu sice o neco mene nez v jednicce, ale i tak je to svizny a zajimavy dil drzici svuj standard. A take tu Watson ziskava prvni znamost. Navic mam rad ty perfektni pointy a i zde je natuknuta linka k uhlavnimu Sherlockovu nepriteli... ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je zřejmé, ře i Sherlock je jenom člověk, tudíž i jemu se situace tu a tam lehce vymyká z rukou, což sice může být pro nezúčastněného diváka zábavné ... ovšem pro zainteresované aktéry mohou být následky každého z takových - byť drobných zakolísání nevratné. Nicméně ... "vysoce výkonný sociopat" neobyčejně flexibilně přizpůsobil styl své práce zcela nové - a pro něho osobně až dosud nepoznané situaci, v níž se neočekávaně ocitl už v pilotním díle: Má parťáka, který ho bere takového, jaký je ... parťáka, kterého poznamenala válka - a možná i proto se po svém dokáže vyrovnat se všemi ... řekněme nestandardními způsoby a výstřelky svého spolubydlícího. Krom toho ... zdá se, že na pozici "úhlavního" nepřítele se nenápadně, leč převelice cílevědomě dere úplně jiná persona nežli ta, která tak sama sebe dílem ne(sebe)kriticky a dílem sarkasticky ocejchovala minule. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slepý bankéř se mi doopravdy zalíbil až napodruhé, kdy jsem se v něm lépe orientoval a kromě toho, abych se snažil vyznat v ději, jsem se mohl soustředit i na vztah Holmese a Watsona, který se zase trochu posunul. Obzvlášť pěkné je sledovat, jak jde Holmes Watsonovi sice pekelně na nervy, ale zároveň ho i neustále ohromuje. ()

Amarus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

*** a půl poníka ------ Naděje v individuální ocenění zmařeny, přidávám se k hromadě sníženého hodnocení. Méně humoru (např. Sherlockovy sociální interakce s jedinci schopnými sarkasmu a respektu zároveň), méně závislostí, více nudy, nepovšimnutá hudba. Hezká kamera. Uvěřitelná přítelkyně. Chybějící Lestrade (Wrong!). Chybí mi atmosféra... jakákoliv. Schází napětí, schází očekávání. Je to Moffatem? U Doctora se cítím podobně, čím dál v sériích, tím silněji. A přitom - těch nápadů, krucifix! Hodlají vyházet všechna tajemství najednou? ------ Zpátky. Přemýšlím, zda k Sherlockovi není třeba průpravy. Mít rozsáhlejší zkušenosti ve čtení anebo sledování detektivek, možná bych jej ocenila spíš. A možná také ne. Neklid přijde, kdykoliv tempo děje zvolní; nikdy jsem nedokázala udržet pozornost u "starých dobrých klasik", s výjimkou Colomba (místy to byla fuška, ještě že Peter Falk nemá chybu). České detektivky leží bez ladu a skladu v paměti sedmiletého dítěte, neviděla jsem drtivou většinu Hitchcockovy práce ani Sherlocka v podání Jeremyho Bretta, Poirot mě - poměrně k jiným nabízeným drogám - k uzoufání nudí. Takže možná jo - možná mi chybí patřičný zápal. (NEBO HUDBA. Kéž by byla hudba lepší.) Downeyho Sherlock je nezastíraná akční komedie, srovnávat jej s tímhle nemá smysl. Co je opravdu zlé: nečetla jsem Doyla. To stoprocentně napravím. ------ Chci se bavit i bez průpravy. Moffata považuji přinejmenším za záruku legrace. Někde. Nějaké. Většinou. Tak kde vězí? Sherlock od BBC sice zatím nestačí k tomu, abych byla unešena, ale epizod je málo a The Great Game slibuje zajímavý děj. Jsem více než ochotna to risknout. ()

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá časť je veľké sklamanie, samotný Sherlock pôsobí ako nepodarená paródia svojho (v skvelom úvode) načrtnutého charakteru. Dôvtip a nápaditosť sa vytratili, miesto nich sa kŕčovito snaží The Blind Banker pretláčať akciu, čo mu však vôbec nepasuje. Dúfam, že sa v ďalšej časti napravia, toto bol čistý priemer. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • V tejto epizóde bola slávna scéna s perom, ktoré Sherlock (Benedict Cumberbatch) zachytí bez pohľadu naň, natočená na prvýkrát, avšak musela byť opakovaná kvôli problémom s kamerou. Trvalo ďalšie tri klapky, kým scéna dopadla opäť úspešne. Trik spočíval v tom, že Benedict sa pozerá do zrkadla, a preto vie, kedy pero zachytiť. (JOZZZKO)
  • Když Sherlock (Benedict Cumberbatch) najde mrtvého bankéře na posteli, je zřetelně vidět, že jeho mrtvola dýchá. (Will_X)
  • Když Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) utíká před střelcem v muzeu a sklouzne se po zemi, tak přitom posune dosti velkou sochu vojevůdce i s podstavcem. (Malory)

Reklama

Reklama