Sherlock Holmes si zoufá. Již dlouho nenarazil na případ hodný jeho intelektu a jestli něco opravdu z duše nenávidí, pak je to nečinnost kriminálních živlů, která jej uvrhává do hlubin stále nesnesitelnější nudy. Netuší, že již brzy stane před dosud největší výzvou svého života. Baker Street otřese výbuch a šílený útočník hrozí dalšími pumovými atentáty, pokud Sherlock nedokáže ve stanoveném časovém limitu vyřešit hádanky, které mu předkládá. Zvrácená hra začíná. A tentokrát je to velmi osobní. (Česká televize)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sherlock sa už naplno rozbehol a tvorcovia usúdili, že je ten pravý čas na vytiahnutie najväčšieho žolíka, Moriartyho. Sme z jeho vizáže prekvapení? Asi všetci áno, ale mne zase Andrew Scott ako dokonalý sliz nesedí. Ale aspoň má Sherlock o jeden dôvod k nenávisti viac. Scott je btw dokonalým dvojníkom Caseyho Afflecka. ()

D.Moore

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jak píše kolega Němi, Moriartyho počínání určitě nejednomu připomene Jokerovy eskapády z Temného rytíře - nádherně inteligentní šílenec, tenhle "profesor". Holmes s Watsonem hrají o čas a životy a jejich mozky si za celých 90 minut prakticky nevydechnou (stejně jako diváci), opravdu podařené finále všemu nasazuje korunu. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Třetí epizodu jsem jinak než pěti hvězdičkami ani ohodnotit nemohl, když v ní bylo všechno to, co mi v předchozím dílu chybělo. Tvůrci se naštěstí vykašlali na další popravy s pomocí starověkých nebo středověkých obléhacích strojů a výrazně ubrali na divoké akci,díky čemuž se mohlo mocně dedukovat, suše humorovat a prostor dostal konečně i hlavní záporák. ()

movieband

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dalo mi to zabrat, ale první sérii Sherlocka mám za sebou. Pravdou je, že novodobé zpracování Doylovské klasiky je dost netradiční, ale pro mě, překvapivě, trefné a solidní. Cumberbatch je jako Holmes perfektní a Freeman mu jako Watson výborně sekunduje. V poslední části, s názvem "Velká hra", dostávají Holmes s Watsonem pořádně zabrat. Neznámý jim solidně zatápí pod kotlem, vrší mrtvoly, hádanky a vždy je o krok napřed až do závěrečného rozuzlení, kdy se ukáže skutečná vrahova identita. Pro někoho překvapivé zjištění, pro některé už míň. Co se poslednímu dílu musí nechat je perfektní atmosféra a spád. Scénáristi nenechali postavy vydechnout a hází jim klacky pod nohy, jak nejlíp můžou. Zápletka dost dobře vymyšlená, popropojovaná a v závěru svázaná do jednoho celku, kde vyznívá genius loci daného záporáka v plné parádě. Spokojenost. P.S. A závěrečných pár sekund? Tvůrci jsou pěkně drsní, že si nechali při první sérii tak krutě otevřená vrátka. Počítám, že zarytí fanouškové Sherlocka si tenkrát při premiéře tohodle dílu museli škubat vlasy. ()

ScarPoul

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Najväčšou devízou Veľkej hry je to, že sa tam neustále niečo deje. A všetko dáva na konci zmysel. Inteligentne poprepájané súvislosti o ktorých by sa to nečakalo, fungujú ako skvelý gradujúci prvok. Zároveň je tu miesto pre vtip aj pre prehlbovanie charakterov. Druhá devíza je predstavenie nemesis v podaní Jima Moriartyho v podaní fantastického Andrew Scotta. Vyvrcholenie ako má byť. A hodne vysoko zdvihnutá latka. Hlavne na prvú sériu. ()

• V tomto díle je párkrát zmíněna Česká republika. (karol_)