Velká hra (S01E03) (epizoda)

The Great Game

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010, 1 h 30 min

Jak by řekl Bosák ve Fifě, "chucha !!"...první díl byl skvost, druhý (byť se jedná o žánrový nadstandard) lehce klopýtnul, ale na vše je zapomenuto v díle třetím, to byla zase jízda - nemá smysl rozepisovat, tohle se prostě musí vidět, kdo neviděl, jakoby nebyl.............moje hodnocení = 10 z 10.(15.1.2017)

Třetí epizodu jsem jinak než pěti hvězdičkami ani ohodnotit nemohl, když v ní bylo všechno to, co mi v předchozím dílu chybělo. Tvůrci se naštěstí vykašlali na další popravy s pomocí starověkých nebo středověkých obléhacích strojů a výrazně ubrali na divoké akci,díky čemuž se mohlo mocně dedukovat, suše humorovat a prostor dostal konečně i hlavní záporák.(9.4.2019)

Co může být horšího nežli nudící se geniální detektivní poradce ? Nudící se geniální zločinec ... či zločinecký poradce ? Řešením může být jen HRA - zatím největší a nejdůmyslnější výzva, jaké Sherlock čelí ... se skoro až pohoršující dychtivostí. Jeho zdánlivá citová neprůstřelnost ovšem doznává povážlivých trhlin ... a finále ... finále mě zase dostalo - pochopitelně ... tak jako poprvé, tak jako VŽDYCKY.(6.2.2017)

Na záver série návrat ku krimi-psychu z 1. časti a k tomu ešte niečo navyše. 5 hádaniek, v ktorých je dôležitá každá sekunda, tomu dodávajú neskutočnú akciu a šťavu. To všetko cez obete, ktoré môžu v prípade nerozlúštenia zomrieť. Na konci čerešnička v podaní Moriartyho. Spojenie génia a psychopata podporené parádnym výkonom Andrewa Scotta so strašidelným výrazom a škrekľavým hlasom budí strach a spôsobuje zimomriavky.(14.2.2017)

Jak píše kolega Němi, Moriartyho počínání určitě nejednomu připomene Jokerovy eskapády z Temného rytíře - nádherně inteligentní šílenec, tenhle "profesor". Holmes s Watsonem hrají o čas a životy a jejich mozky si za celých 90 minut prakticky nevydechnou (stejně jako diváci), opravdu podařené finále všemu nasazuje korunu.(30.3.2016)