Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Aby Sherlock vyvázl ze složitých plánů nebezpečné a atraktivní Irene Adler, bude potřebovat všechny své pozoruhodné schopnosti. (Netflix)

Recenze (34)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moja najobľúbenejšia séria z celého Sherlocka. Tvorcovia sa rozbehli a najmä ponúkli ten najznámejší prípad, a to Psa Baskervilleského. Tentokrát šlo o psi, ale modernizácia v tomto prípade bola dokonalá. No a ostatné dva diely taktiež výraznejšie nezaostávajú, čo vo výsledku znamená, že sériu číslo dva som videl trikrát, pričom tie ostatné "iba" dvakrát. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od Sherlocka Holmesa mám najradšej Psa baskervillského a práve aj jeho adaptácie sme sa dočkali v druhej sérii. Avšak vzhľadom na to, že scenáre tohto seriálu sú aktualizované do súčasnosti, nakoniec je to s tým psom trocha inak, než by ste mohli čakať a za seba dodávam, že "horšie". Takisto od atmosféry som čakal viac pochmúrnosti a hmly. Škandál v Belgravii taká sherlockovská "klasika" a posledná časť... čo dodať, smrť. Ale nebojte sa, je to ako ten vtip z Doby ľadovej. "Zomrel som... Ale prežil som to." ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Definitivně, všichni fandové Sherlocka se jednoznačně shodnou, že 2. série je z celého seriálu ta nejlepší. Tolik nečekaných zvratů a momentů nikdo nečekal. Moriarty v podání Andrewa Scotta si právem zasloužil místo Nejlepšího televizního záporáka. Série také končí jednou z nejlepších epizod na poli seriálů... jedním slovem: awesome. ()

movieband 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední část první série si brutálně našlápla, skončila v té nejvyhrocenější situaci a druhá série pokračuje přesně tam, kde ta první skončila a na tempu rozhodně neubírá. Z adrenalinového tempa Velké hry se celková atmosféra přehoupla ve Skandálu v Belgravii do nebezpečného thrilleru plného výborných scénáristických kliček. Cumberbatchův Sherlock neubral na svém šarmu a Freemanův Watson je víc uštěpačnější oproti první sérii. I šperkování mezi hlavními protagonisty seriálu se vyhouplo na další úroveň. Druhá série Sherlocka je výborným scénáristickým dílem, plným perfektních hereckých výkonů, plným chytrých a inteligentních zápletek a hlavně přeplněný Sherlockovým kouzlem a humorem. Posledních pár minut druhé série (stejně jako celý Reichenbach je jedno z nejlepších děl na poli seriálové tvorby. Doyle vytahuje ruce z hrobu a tleská Cumberbatchovu Sherlockovi. 100% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už jsem to psal v komentářích k jednotlivým epizodám, ale musím se k tomu znovu vrátit. Druhá epizoda druhé řady se vyjímala mezi oběma skvělými díly jako exkrement v kredenci. Tedy poněkud nepatřičně. Nějak jsem to celé nepobral, mám z toho pocit, jako by se tvůrci taky něčeho nadýchali, a úplně proto vypadli z rytmu. Úvodní ani závěrečné epizodě jsem naštěstí neměl, co vytknout, na ty byla radost se dívat, a celá druhá řada tak u mě dopadla velmi dobře (ale mohlo to být lepší...). ()

Galerie (58)

Zajímavosti (18)

  • Herec Russell Tovey, jehož postava Henryho Knighta je pronásledována přízrakem obrovského vražedného psa, se zapsal do širšího diváckého povědomí rolí vlkodlaka v seriálu Cena za lidskost (od r. 2008). (Morien)
  • Major Barrymore (Simon Paisley Day) ironicky prohlásí, že v 60. letech 20. století u nich nouzově přistáli mimozemšťané, jimž říkají Abbott a Costello. Jde o narážku na komediální duo Bud Abbott a Lou Costello. Stejně byli pojmenováni mimozemšťani ve filmu Příchozí (2016). (Chevees)

Reklama

Reklama