Sherlock - Série 3 (série)

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 4 h 30 min

Komentáře uživatelů k sérii (17)

„Nemáš na niečo chuť? Majiteľ mi dáva porciu zadarmo.“ – „Prečo? Vysekal si ho z vraždy?“ – „Pomáhal som mu vešať obrazy.“ Treťou sériou sa vinie príbeh s mediálnym magnátom Magnussenom (Madsov starší brat Lars). Mne osobne vyhovoval oveľa viac, ako nudný Moriarty, pripadal mi hrozivejší. Už sa ale začína na môj vkus až príliš hrať na efekt. načo sú dobré bleskové dialógy, keď polovicu z nich nemáte šancu registrovať? Načo sú pôsobivé scény, keď cesta k nim vedie cez nelogické veci (prečo vagón nikto nestrážil?). Atď.(20.1.2017)

Třetí série je slabší díky prvním dvou dílům, naštěstí ten poslední se opět vrací v tempu prvních dvou sérií (komentáře pod jednotlivými díly)......8/10(26.12.2016)

Svatba Sherlockova přítele se záhadnou ženou, slizký záporák a všechno, co tam má být, tam bylo. Spokojená su.(4.11.2017)

Třetí série se od prvních dvou odlišuje v určitých směrech (přišlo mi, že chování Sherlocka se (místy) trochu vymklo konceptu prvních dvou sérií, a celkově konec nebyl taková facka, jak v dřívějších případech. Pravda, u "Znamení tří" jsem se nasmál asi nejvíc, ze všech dosavadních dílů, ale i tak, to z třetí série nedělá kvalitně něco na vyšší úrovni. Dvojku už tvůrci asi nepřekonají. Uvidíme, co čtvrtá série. P.S. Dovětek v podobě Přízračné nevěsty byl geniální, ale rozuzlením (jak už sem psal) nijak zvlášť fackoidní. Bohužel. Třetí sérii vidím jako mírné zklamání, ale jako stále kvalitní podívanou.(5.11.2016)

Třetí série kromě očekávaného Sherlockova návratu vnáší do děje nový prvek, který propůjčuje jednotlivým příběhům maličko odlišnou atmosféru, neboť jim umožňuje nenápadnou, leč ještě o něco důkladnější a hlubší analýzu detektivova nitra. S trochou nadsázky by se dalo použít i okřídlené rčení o vychytralém zplozenci pekla, který občas používá k dosažení svých cílů ženský element ... v tomhle konkrétním případě nastrčil namísto sebe Mary Morstanovou. Nicméně ... prozatím nic nenarušuje celkovou koncepci seriálu - jen finále "Poslední přísahy" jakoby neprozřetelně (leč podle plánu) probudilo prozatím nerozpoznaný Východní vítr, který si pro čtvrtou sérii nachystali Sherlockovi duchovní otcové. Patrně si chtěli zahrát na sudičky - a žádný z nich přitom nehodlal dobrovolně převzít nudnou úlohu té "hodné", která na poslední chvíli zachraňuje situaci, když eliminuje škody napáchané svými zlomyslnými kolegyněmi.(22.3.2017)

3. pokračování nebylo vůbec špatné a navíc speciální díl byl taky super :)...(15.6.2016)

7/10(12.4.2017)

Jen 1 věc.Tato sezóna,jinak bezmála geniální série,je absolutně zbytečná a až na 3.díl,neměla vůbec vzniknout. Ještě,že se tvůrci pochlapili 4.řadou a speciálem v 19.st.(24.6.2017)

Tahle série je sice kvalitou vyrovnanější než ta předchozí, ale bohužel nedosahuje kvalit té první. A s přihlédnutím k s02e01 vlastně ani té druhé. Celý seriál se začíná vydávat směrem dolu, kam ho táhne Moffatovo rostoucí ego a pocit vlastní geniality, které způsobují, že se všechno začíná točit kolem postav, které existují ve vakuu - není kolem nich žádný zajímavý příběh, případ, drama. Ze seriálu se tak začíná pomalu stávat tak trochu masturbace postavami - hele, tady je Sherlock, hraje ho Cumberbatch, to máte rádi, ne? A Watson v podání Freemana, koukejte, slintejte, koukejte... nehledejte žádnej příběh, o detektivování tu přece vůbec nejde, hele, Cumberbatch!(7.1.2017)

V titulcích (všech tří dílů) série uvedeno: rok výroby 2013.(27.1.2017)

Seriál si pořád udržuje laťku hodně vysoko, jenže tahle série byla více uvolněnější, více zábavná, a proto si to zaslouží plný počet. Ta hodnocení nechápu... pozéři. Nepoznáte kvalitu.(15.12.2016)

Rekapitulácia hodnotení znie nasledovne: 4-4-3. Seriál oproti prvým dvom sériám akoby ubral nohu z plynu, čo sa týka prešpekulovaných psycho-krimi prípadov a zápletiek. Ako som spomínal v jednom z komentárov, zopakovať majstrovstvo z S02E03, ktorí mi vybilo poistky, je priam nemožné. V S03E01 sledujeme ľudské prekáračky po Sherlockovom návrate, S03E02 k nim dopĺňa zaujímavý prípad na svadbe. Obe časti síce neboli top, ale priniesli zaujímavú podívanú. Posledná časť ako vrchol série sklamala. Síce zvládla záverom navnadiť diváka na ďalšiu sériu, ale sama o sebe bola nič moc.(14.3.2017)

I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath!(13.7.2017)

Pro mě zatím nejlepší série. 100%(19.9.2016)

Opět jsem se těšila a opět jsem nebyla zklamaná. Teď si jdu jenom hlodat nehty, očekávajíc čtvrtou sérii.(17.7.2016)

Stále vynikající, ale bezchybná druhá série zůstává nepřekonána.(14.1.2017)

3. řada je podle mě nejslabší, nejlepší z řady je asi hned první díl a nakonec je podle mě nejslabší díl poslední díl. Prázdný pohřebák = 6/10. Znamení tří = 6/10. Poslední přísaha = 6/10.(14.7.2017)