Sherlock - Série 3 (série)

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Komentáře uživatelů k sérii (27)

Třetí série je bohužel poněkud slabší. Vypadáváme ze starého dobrého dua Sherlock + Watson a na scénu nám zde hodně přichází Mary. Kdybych nebyla takový zastánce Johnlock shipu a neměla averzi na ženské postavy, ke všemu blonďaté, možná bych ji překousla poněkud lépe. I když musím uznat, že tam má několik dobrých scén a chemie mezi ní a zbytkem postav funguje. Poslední díl je bohužel i nejslabší, přestože se Magnussen snaží být silný záporák, na mě nijak nezapůsobil a naopak spíš nudil. Zato překvapení na konci dílu ("Miss me?") potěšilo více, než dost. :)(1.5.2018)

„Nemáš na niečo chuť? Majiteľ mi dáva porciu zadarmo.“ – „Prečo? Vysekal si ho z vraždy?“ – „Pomáhal som mu vešať obrazy.“ Treťou sériou sa vinie príbeh s mediálnym magnátom Magnussenom (Madsov starší brat Lars). Mne osobne vyhovoval oveľa viac, ako nudný Moriarty, pripadal mi hrozivejší. Už sa ale začína na môj vkus až príliš hrať na efekt. načo sú dobré bleskové dialógy, keď polovicu z nich nemáte šancu registrovať? Načo sú pôsobivé scény, keď cesta k nim vedie cez nelogické veci (prečo vagón nikto nestrážil?). Atď.(20.1.2017)

3x01: 80 %, 3x02: 80 %, 3x03: 90 %(10.5.2019)

Třetí série je slabší díky prvním dvou dílům, naštěstí ten poslední se opět vrací v tempu prvních dvou sérií (komentáře pod jednotlivými díly)......8/10(26.12.2016)

Svatba Sherlockova přítele se záhadnou ženou, slizký záporák a všechno, co tam má být, tam bylo. Spokojená su.(4.11.2017)

Třetí série se od prvních dvou odlišuje v určitých směrech (přišlo mi, že chování Sherlocka se (místy) trochu vymklo konceptu prvních dvou sérií, a celkově konec nebyl taková facka, jak v dřívějších případech. Pravda, u "Znamení tří" jsem se nasmál asi nejvíc, ze všech dosavadních dílů, ale i tak, to z třetí série nedělá kvalitně něco na vyšší úrovni. Dvojku už tvůrci asi nepřekonají. Uvidíme, co čtvrtá série. P.S. Dovětek v podobě Přízračné nevěsty byl geniální, ale rozuzlením (jak už sem psal) nijak zvlášť fackoidní. Bohužel. Třetí sérii vidím jako mírné zklamání, ale jako stále kvalitní podívanou.(5.11.2016)

Třetí série kromě očekávaného Sherlockova návratu vnáší do děje nový prvek, který propůjčuje jednotlivým příběhům maličko odlišnou atmosféru, neboť jim umožňuje nenápadnou, leč ještě o něco důkladnější a hlubší analýzu detektivova nitra. S trochou nadsázky by se dalo použít i okřídlené rčení o vychytralém zplozenci pekla, který občas používá k dosažení svých cílů ženský element ... v tomhle konkrétním případě nastrčil namísto sebe Mary Morstanovou. Nicméně ... prozatím nic nenarušuje celkovou koncepci seriálu - jen finále "Poslední přísahy" jakoby neprozřetelně (leč podle plánu) probudilo prozatím nerozpoznaný Východní vítr, který si pro čtvrtou sérii nachystali Sherlockovi duchovní otcové. Patrně si chtěli zahrát na sudičky - a žádný z nich přitom nehodlal dobrovolně převzít nudnou úlohu té "hodné", která na poslední chvíli zachraňuje situaci, když eliminuje škody napáchané svými zlomyslnými kolegyněmi.(22.3.2017)

Seriál si pořád udržuje laťku hodně vysoko, jenže tahle série byla více uvolněnější, více zábavná a pohodová, a proto si to zaslouží plný počet. Ta hodnocení nechápu... pozéři. Nepoznáte kvalitu.(15.12.2016)

Třetí série Sherlocka mě příliš nepotěšila. Celá řada se jaksi nemohla dostat do tempa a měl jsem pocit, že se tvůrci po ty dva roky pěkně flákali, protože za to, co tady předvedli, je fakt chválit nemůžu. Obě předchozí řady pro mě byly daleko uvěřitelnější, zatímco třetí na mě působila překombinovaně, krkolomné zápletky střídala krkolomná řešení, temná minulost Mary Watson vyznívala strašlivě nuceně, a tak jsem byl vděčný za trochu té vánoční pohody u Holmesových.(15.4.2019)

Jen 1 věc.Tato sezóna,jinak bezmála geniální série,je absolutně zbytečná a až na 3.díl,neměla vůbec vzniknout. Ještě,že se tvůrci pochlapili 4.řadou a speciálem v 19.st.(24.6.2017)

Opět o něco slabší série, kdy seriálu bohužel neprospívá soustředění se na postavy oproti jednotlivým zajímavým vraždám a už vůbec ne rostoucí šíře každého případu, které vlastně nejsou tak zajímavé. Ale některé twisty fakt povedené. (nejlepší epizoda - His Last Wow)(3.5.2018)

I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath!(13.7.2017)

3. pokračování nebylo vůbec špatné a navíc speciální díl byl taky super :)...(15.6.2016)

7/10(12.4.2017)

Tahle série je sice kvalitou vyrovnanější než ta předchozí, ale bohužel nedosahuje kvalit té první. A s přihlédnutím k s02e01 vlastně ani té druhé. Celý seriál se začíná vydávat směrem dolu, kam ho táhne Moffatovo rostoucí ego a pocit vlastní geniality, které způsobují, že se všechno začíná točit kolem postav, které existují ve vakuu - není kolem nich žádný zajímavý příběh, případ, drama. Ze seriálu se tak začíná pomalu stávat tak trochu masturbace postavami - hele, tady je Sherlock, hraje ho Cumberbatch, to máte rádi, ne? A Watson v podání Freemana, koukejte, slintejte, koukejte... nehledejte žádnej příběh, o detektivování tu přece vůbec nejde, hele, Cumberbatch!(7.1.2017)

V titulcích (všech tří dílů) série uvedeno: rok výroby 2013.(27.1.2017)

"Help me solve cases because I'm not good with thank yous. Also... you're the one who matters the most. Chips?"(18.7.2018)

Rekapitulácia hodnotení znie nasledovne: 4-4-3. Seriál oproti prvým dvom sériám akoby ubral nohu z plynu, čo sa týka prešpekulovaných psycho-krimi prípadov a zápletiek. Ako som spomínal v jednom z komentárov, zopakovať majstrovstvo z S02E03, ktorí mi vybilo poistky, je priam nemožné. V S03E01 sledujeme ľudské prekáračky po Sherlockovom návrate, S03E02 k nim dopĺňa zaujímavý prípad na svadbe. Obe časti síce neboli top, ale priniesli zaujímavú podívanú. Posledná časť ako vrchol série sklamala. Síce zvládla záverom navnadiť diváka na ďalšiu sériu, ale sama o sebe bola nič moc.(14.3.2017)

Sériovo tretie pokračovanie príbehu o legendárnom detektívovi odetom do moderného kabátu nadväzuje na úspech predošlých dvoch sérií. Benedict Cumberbatch a Martin Freeman sa vracajú ako Sherlock Holmes a Dr. Watson, ktorí po opätovnom stretnutí obnovujú svoj "vyšetrovací tím" dvoch ľudí. Na nedostatok práce sa určite sťažovať nemôžu, keďže prípady sa od začiatku hrnú jedna radosť, pričom na ich pozadí je rozohraná ešte väčšia hra, než s akou sa doteraz ktokoľvek z nich stretol. Návrat Sherlocka na obrazovky je pre divákov vždy dôvodom k radosti, pretože po predchádzajúcich sériách vedia, akú kvalitu môžu očakávať. S veľkými očakávaniami však mnohokrát prichádza aj veľké sklamanie, ale to sa tohto seriálu našťastie netýka. Cenami ovenčený projekt BBC tentokrát znovu nepoľavuje z toho, z čoho dokázal úspešne ťažiť doteraz, čiže z perfektne prepracovaného scenára, postáv, prvkov jedinečnej sherlockovskej dedukcie a inteligentne vtesnaného humoru aj v scénach, v ktorých by to divák očakával najmenej. Lenže zas a znovu sa seriálu darí posúvať latku vyššie a vyššie. Príbehová komplikovanosť sa čím ďalej, tým viac vyvíja, ale tvorcovia stále dokážu takmer všetko divákovi ozrejmiť tak šikovne, že sa v niektorých prípadoch bude chytať od údivu za hlavu. Jednoducho typický Sherlock. Rovnako pôsobia aj postavy. Od tých už tradičných divák už približne vie, čo môže očakávať, no za to tie nové sú opradené relatívnym rúškom tajomstva a až postupná dejová gradácia "odhalí" každú jednu z nich. Všetko napísané a postavené tak, aby divák zo seriálu čo najviac profitoval a užíval si ho. Spomedzi troch epizód, ktoré séria ponúka vychádza vo všetkých ohľadoch najlepšie tá prostredná, najmenej naopak epizóda záverečná. Aj napriek tomu je stále mimoriadne kvalitná, a čo je dôležitejšie, jej záver je cliffhangerom pre štvrtú sériu. Navyše s príchuťou ďalšieho možného dejového plot twistu. A tých v tomto prípade nie je nikdy dosť. Sherlock - Series 3 nepoľavuje v ničom. Udržuje si svoju kvalitu, tým pádom aj početné celosvetové obecenstvo, a svojím skvelo napísaným príbehom zas a znovu ľahko strčí do vrecka stovky iných seriálov. Nová séria rozšírená o nové postavy, prípady, dejové zvraty a jedinečný britský humor v sherlockovskom kabáte. Zaručene pobaví, ale k úplnej dokonalosti sérii predsa len chýba ešte jeden malý krôčik. Podobne ako tým dvom predchádzajúcim. Aj napriek tomu je kvalitou ďaleko pred akoukoľvek seriálovou konkurenciou.(8.2.2018)

• Bozvav

Bylo nutné shlédnout celou sérii znova, abych si ujasnila, jestli se mi líbí nebo ne. Výsledek vcelku jasný: 1.série skvělá, druhá také, třetí výrazně slabší a čtvrtá je karastrofální nuda. Překombinované klišé, bez zjevné logiky.(23.5.2018)

Opět jsem se těšila a opět jsem nebyla zklamaná. Teď si jdu jenom hlodat nehty, očekávajíc čtvrtou sérii.(17.7.2016)

<< předchozí 1 2