Reklama

Reklama

Obsahy(1)

S hrdiny seriálu se znovu shledáváme tam, kde jsme se s nimi naposledy rozloučili. Nad mihotavou hladinou zšeřelého plaveckého bazénu. Tři muži, jedna bomba a na ni namířená zbraň. Sherlock Holmes, John Watson a Jim Moriarty. Jakmile se podaří tuto ošemetnou situaci překonat, vše se vrací do zavedených kolejí. John se věnuje pilnému dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Kritické připomínky k literárním výkonům přítele nemohou jeho geniální mozek uspokojit, potřeboval by nějaký šťavnatý případ. Potom se objeví záhada mrtvého turisty s rozbitou hlavou. Je to však pouhé preludium k mnohem rafinovanější partii, jejíž zahajovací tahy se odehrají v Buckinghamském paláci a koncovka málem srazí Británii i Sherlocka na kolena. (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Udělat z Ireny Adlerové dominu, to muselo chtít stejnou odvahu jako převést Sherlocka Holmese do jednadvacátého století. Jenže všechna čest, opět to vyšlo a vznikla působivá přehlídka jiskřivého intrikánství. Příběh tohoto dílu je navíc krásně složitý a propletený (vyloženě se těším, že se na něj podívám podruhé) a oproti finále první řady také přibylo humoru. Když v závěru všechno zapadlo do sebe, byla to čirá radost. ()

movieband 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série začíná přesně tam, kde skončila první a tvůrci nijak neubírají na tempu. Skandál v Belgravii je osudovou a osobitou jízdou, kdy se divák podívá hloub do nitra duše oblíbeného Sherlocka. Jak jsem si říkal, že mě tenhle díl nijak nezaujme, tak opak je pravdou. Ponurá, osudová jízda, plná perfektních scénáristických kliček. Britové mě překvapili v plné síle, spolu s Velkou hrou zatím to nejlepší. 9\10 ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2. série Sherlocka je vrchol scenáristické geniality. Skandálem v Belgravii to všechno začalo:) "The Woman", Dominatrix, Irene Adler. Johnlock. Vznik Sherlocked. Vatican cameos. Buckingham Palace funny scene. Punch me in the face. John is having bad days. John declaring "not" being gay. Again:) Brainy's the new sexy. Sad Sherlock playing on violin on Christmas evening. When I say run, run! ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úvodní epizoda druhé série se tvůrcům převelice povedla. V příběhu jsem nenašel chybu (vlastně jsem ani neměl chuť nějakou hledat), atmosféra byla skvělá, ke svižnému tempu mocně přispěli Sherlock, John a nečekaně i paní Hudson a s postavou Irene Adler rozhodně nešlápli vedle. K tomu všemu přidali pořádnou porci humoru, a pojistili si tak mou spokojenost. ()

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak o dost s větším vtipem, hláška střídá hlášku a čekal jsem uvolněnější díl, s nepříliš poutavou zápletkou. Je až neskutečné, jak i přesto celý koncept šlape a dokonce atmosféru stupňuje do samého závěru. Nakonec i náboj romantické linky je na jedničku. Sherlock se vrací ve výtečném tempu......9/10 ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • V originálnom príbehu "Skandál v Čechách" sa Sherlock (Benedict Cumberbatch) pýta Watsona (Martin Freeman), koľko schodov vedie do ich bytu na 221b Baker Street, pričom ten nemá potuchy. Sherlock mu odpovedá, že ich je 17, pretože ich sám pozoroval. Kvôli zachovaniu presnosti vedie na prvé poschodie múzea Sherlocka Holmesa v Londýne takisto 17 schodov, rovnako tak v Cardiffe. (JOZZZKO)
  • BBC obdržalo viac ako 100 sťažností kvôli nahote Lary Pulver (Irene Adler). Zarytí fanúšikovia sa však sťažovali na úplne inú vec, a to, že v predlohe "Skandál v Čechách" bola Irene čestná žena, ktorá by sa nikdy nespojila s Moriartym (Andrew Scott) alebo by nedajbože ukázala svoje prsia Sherlockovi (Benedict Cumberbatch). Steven Moffat však nesúhlasil a povedal: „V origináli bolo Irenine víťazstvo nad Sherlockom odsťahovať sa a utiecť preč s jej manželom. To veru nie je víťazstvo feminizmu." (JOZZZKO)

Reklama

Reklama