Skandál v Belgravii (S02E01) (epizoda)

A Scandal in Belgravia

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2012, 1 h 30 min

Klasicky pribeh "Skandal v Cechach" updatovany do moderni podoby. I kdyz druha serie nezacina primym "navratem" Moriartyho, se kterym se Sherlock stretnul u bazenu na konci prvni serie, na jeho misto zde nastupuje nemene dulezita postava. Podobne jako ma Poirot hrabenku Rossakoffovou, i Sherlock ma svou femme fatale a tou je Irene Adlerova. Obe maji hodne spolecneho. Musi pro detektiva znamenat inteligencni vyzvu. Svym zpusobem jsou mozna i chytrejsi, nez jejich slavne muzske protejsky. Zaroven jsou to vsak kriminalnice a to vse usti v neresitelny problem. Na jednu stranu po nich detektiv touzi, na druhou vi, ze je to opacna strana zakona a tudiz emoce osciluji mezi romantickymi city a vyzvou tyto zeny profesne pokorit. Vetsinou to usti v to, ze nakonec uniknou zatceni :) Zde je vse ozvlastneno tim, ze Adlerova ma spojeni na Moriartovu sit hrdlorezu. Coz muze byt vyhodne ale zaroven smrtelne nebezpecne. Navic se vse odehrava koncem roku, takze ta vanocni atmosfera je prijemna. No a tresnickou na dortu je zahada zamknuteho mobilu ;) to vynikne asi lepe v anglictine (jedna se totiz o grafiku na obrazovce), ale i CT se s tim popasovala solidne.(25.1.2017)

Druhá série začíná přesně tam, kde skončila první a tvůrci nijak neubírají na tempu. Skandál v Belgravii je osudovou a osobitou jízdou, kdy se divák podívá hloub do nitra duše oblíbeného Sherlocka. Jak jsem si říkal, že mě tenhle díl nijak nezaujme, tak opak je pravdou. Ponurá, osudová jízda, plná perfektních scénáristických kliček. Britové mě překvapili v plné síle, spolu s Velkou hrou zatím to nejlepší. 9\10(12.9.2016)

Prostě geniální! Co může být víc sexy než Sherlock poblázněnej do ''dominatrix''? Navíc sme se zase dočkali několika opravdu vtipných momentů. Od pilotu mi už docela začali scházet. No Sherlock se opět vrací do sedla. Těším se na další setkání s Moriartym - mohlo by se z něho vyklubat něco zajímavýho ;).(14.1.2016)

Tak o dost s větším vtipem, hláška střídá hlášku a čekal jsem uvolněnější díl, s nepříliš poutavou zápletkou. Je až neskutečné, jak i přesto celý koncept šlape a dokonce atmosféru stupňuje do samého závěru. Nakonec i náboj romantické linky je na jedničku. Sherlock se vrací ve výtečném tempu......9/10(19.12.2016)

• Kingjiri

Možná je to tim, že neznám originální literární předlohu, takže se nemůžu kochat jak tenhle příběh tvůrci převedli do 21. století, ale při sledování jsem se fakt nudil. Malou porci napětí, nudný scény s "Ženou všech žen" a zmatěnější příběh se šnečim tempem vyprávění aspoň trochu vyvážilo pár dobrejch hlášek (který jsou však standardem každýho dílu), dvě silnější hvězdy.(27.7.2016)