Skandál v Belgravii (S02E01) (epizoda)

A Scandal in Belgravia

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2012, 1 h 30 min

Úvodní epizoda druhé série se tvůrcům převelice povedla. V příběhu jsem nenašel chybu (vlastně jsem ani neměl chuť nějakou hledat), atmosféra byla skvělá, ke svižnému tempu mocně přispěli Sherlock, John a nečekaně i paní Hudson a s postavou Irene Adler rozhodně nešlápli vedle. K tomu všemu přidali pořádnou porci humoru, a pojistili si tak mou spokojenost.(12.4.2019)

2. série Sherlocka je vrchol scenáristické geniality. Skandálem v Belgravii to všechno začalo:) "The Woman", Dominatrix, Irene Adler. Johnlock. Vznik Sherlocked. Vatican cameos. Buckingham Palace funny scene. Punch me in the face. John is having bad days. John declaring "not" being gay. Again:) Brainy's the new sexy. Sad Sherlock playing on violin on Christmas evening. When I say run, run!(21.1.2017)

Prostě geniální! Co může být víc sexy než Sherlock poblázněnej do ''dominatrix''? Navíc sme se zase dočkali několika opravdu vtipných momentů. Od pilotu mi už docela začali scházet. No Sherlock se opět vrací do sedla. Těším se na další setkání s Moriartym - mohlo by se z něho vyklubat něco zajímavýho ;).(14.1.2016)

Ťažký, prešpikovaný, mozaikovitý, pavučinový dej. (Hoci som už prvé 3 série videl, bolo to dávnejšie), toto je časť, ktorú - pre mňa - nemožno vidieť raz ani dva razy, ale aspoň tri. Takto zatiaľ mám taký ten blbý pocit, že na konci všetko do seba zapadlo, ale nevidím všetky súvislosti. Lara Pulver ako Irene Adler zvodná, 'prolhaná', svojím spôsobom ženská podoba Sherlocka. Cítim však, ako keby Great Game (S01E03) bol vrchol, niečo, čo ma totálne dostalo a presne ten štýl, na aký mám Sherlocka rád a nedokážem sa z tejto ulity dostať. Možno ma Škandál v Belgravii vcucne na tretí raz.(15.2.2017)

Klasicky pribeh "Skandal v Cechach" updatovany do moderni podoby. I kdyz druha serie nezacina primym "navratem" Moriartyho, se kterym se Sherlock stretnul u bazenu na konci prvni serie, na jeho misto zde nastupuje nemene dulezita postava. Podobne jako ma Poirot hrabenku Rossakoffovou, i Sherlock ma svou femme fatale a tou je Irene Adlerova. Obe maji hodne spolecneho. Musi pro detektiva znamenat inteligencni vyzvu. Svym zpusobem jsou mozna i chytrejsi, nez jejich slavne muzske protejsky. Zaroven jsou to vsak kriminalnice a to vse usti v neresitelny problem. Na jednu stranu po nich detektiv touzi, na druhou vi, ze je to opacna strana zakona a tudiz emoce osciluji mezi romantickymi city a vyzvou tyto zeny profesne pokorit. Vetsinou to usti v to, ze nakonec uniknou zatceni :) Zde je vse ozvlastneno tim, ze Adlerova ma spojeni na Moriartovu sit hrdlorezu. Coz muze byt vyhodne ale zaroven smrtelne nebezpecne. Navic se vse odehrava koncem roku, takze ta vanocni atmosfera je prijemna. No a tresnickou na dortu je zahada zamknuteho mobilu ;) to vynikne asi lepe v anglictine (jedna se totiz o grafiku na obrazovce), ale i CT se s tim popasovala solidne.(25.1.2017)