Skandál v Belgravii (S02E01) (epizoda)

A Scandal in Belgravia

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2012, 1 h 30 min

Opět (!) brilantně vystavěná a vypointovaná zápletka, tentokrát s lehce pikantním erotickým podtextem. Že je Sherlock člověk - JENOM člověk, to už jste poznali. Teď je na čase, aby vás přesvědčil, že je taky chlap - JENOM chlap, což je určitě pozitivní zjištění ... pro všechny fanynky. (Otázkou - nikoli nepodstatnou - ovšem zůstává, která z nich - pokud vůbec nějaká - by mohla zastoupit TU ženu.) V průběhu zmíněného přesvědčovacího procesu v neposlední řadě uvidíte, nakolik dokáže zůstat koncentrovaný a nad věcí ... a zdali se nenechá chytit do pasti vlastní ješitnosti.(12.2.2017)

Druhá série začíná přesně tam, kde skončila první a tvůrci nijak neubírají na tempu. Skandál v Belgravii je osudovou a osobitou jízdou, kdy se divák podívá hloub do nitra duše oblíbeného Sherlocka. Jak jsem si říkal, že mě tenhle díl nijak nezaujme, tak opak je pravdou. Ponurá, osudová jízda, plná perfektních scénáristických kliček. Britové mě překvapili v plné síle, spolu s Velkou hrou zatím to nejlepší. 9\10(12.9.2016)

Skvělá podívaná, Irena Adler je zahraná úchvatně, ale já nevim, ten závěr.. Vypůjčim si tu z wiki 2 dojmy, který jsem měl taky: "The Guardian's Sam Wollaston says that Conan Doyle's original story has "been Moffatised as well as modernised. He starts off parallel but then wanders off left and right, into international terrorism and CIA plots and complicated conspiracy theories. It's very complicated, I find at times." Wollaston later called it "a bit of a confusing mish-mash". "In its otherwise positive review, Digital Spy's Morgan Jeffery suggests that "the resolution to the 'Scandal' case is perhaps a little too far-fetched".(4.1.2017)

Udělat z Ireny Adlerové dominu, to muselo chtít stejnou odvahu jako převést Sherlocka Holmese do jednadvacátého století. Jenže všechna čest, opět to vyšlo a vznikla působivá přehlídka jiskřivého intrikánství. Příběh tohoto dílu je navíc krásně složitý a propletený (vyloženě se těším, že se na něj podívám podruhé) a oproti finále první řady také přibylo humoru. Když v závěru všechno zapadlo do sebe, byla to čirá radost.(30.3.2016)

Klasicky pribeh "Skandal v Cechach" updatovany do moderni podoby. I kdyz druha serie nezacina primym "navratem" Moriartyho, se kterym se Sherlock stretnul u bazenu na konci prvni serie, na jeho misto zde nastupuje nemene dulezita postava. Podobne jako ma Poirot hrabenku Rossakoffovou, i Sherlock ma svou femme fatale a tou je Irene Adlerova. Obe maji hodne spolecneho. Musi pro detektiva znamenat inteligencni vyzvu. Svym zpusobem jsou mozna i chytrejsi, nez jejich slavne muzske protejsky. Zaroven jsou to vsak kriminalnice a to vse usti v neresitelny problem. Na jednu stranu po nich detektiv touzi, na druhou vi, ze je to opacna strana zakona a tudiz emoce osciluji mezi romantickymi city a vyzvou tyto zeny profesne pokorit. Vetsinou to usti v to, ze nakonec uniknou zatceni :) Zde je vse ozvlastneno tim, ze Adlerova ma spojeni na Moriartovu sit hrdlorezu. Coz muze byt vyhodne ale zaroven smrtelne nebezpecne. Navic se vse odehrava koncem roku, takze ta vanocni atmosfera je prijemna. No a tresnickou na dortu je zahada zamknuteho mobilu ;) to vynikne asi lepe v anglictine (jedna se totiz o grafiku na obrazovce), ale i CT se s tim popasovala solidne.(25.1.2017)