Psisko baskervillské (S02E02) (epizoda)

 • Česko

  Pes Baskervilský

 • Velká Británie

  The Hounds of Baskerville

 • japonský

  バスカヴィルの犬

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2012, 1 h 30 min

 • movieband
  ****

  Celkově má Pes Baskervillský perfektní atmosféru, je napínavý a výborně zahraný, kdy příběh ukazuje další Sherlockovu stránku, kdy zjistí, že strach na něj působí jako na každého jiného člověka. Co už je mínus celého dílu je to, že tvůrci nepřišli s ničím velice inovativním a vyřešení zápletky je v jednom směru až moc předvídatelné a viditelné po pár minutách. Ale i přesto si s tím dokázali pohrát tak dobře, že tu předvídatelnost dokázali alespoň trochu poslat do pozadí, díky solidně vymyšlené části o historii monstra. Oproti první části druhé série se jedná o slabší díl, ale stále o kvalitní podívanou. Kdo ví, třeba mě Pes Baskervillský chytne víc na druhý pokus. 8\10. P.S. SPOILER Tak přísně k tomu přistupuju možná právě proto, že k Doylově originálu mám citovou vazbu a řešení s laboratorními pokusy mi přišlo až moc jednoduché a v dnešní době ne zrovna originální. Ale jak už jsem říkal, tvůrci se s tím i tak poprali dost dobře a z druhého dílu je další kvalitní podívaná a nepostradatelný kousek v Sherlockově repertoáru.(13.9.2016)

 • Mr.KarlAdler
  *****

  Až tak na pátý šestý pokus oceňuju úžasnej storytelling. To byla ještě doba, kdy Gatiss s Moffatem dokázali umně podat a odvyprávět detektivní zápletku - doba, kdy slepé/matoucí momenty sloužily jako prostředek pro budoucí divácký wow efekt, a skutečně měly význam pro závěrečná vysvětlení. Hounds of Baskerville je navíc prošpikovanej perfektníma epizodkama, z nichž vyčnívá U.M.Q.R.A.(23.4.2018)

 • Maynard.
  ***

  No, na to, jak je celkem dost lidí z tohodle zpracování Sherlocka vydřenejch, tak mě to nechává naprosto chladným. A to i dokonce klasickej příběh se psem z Barkervilu. Nevím, prostě se mi Dr. Strange s Bilbo Pytlíkem moc nehoděj do tědle klasickejch rolí. Jo, ocenuju docela slušnej nápad s tím, že je Baskervil tajemná fabrika na experimenty, to jo. Ale samotnej příběh mě nebavil a vlastně mě i dost nudil. Takže si jako myslím, že těmhle dvěma v tomhle zpracování už šanci nedám. Podle mě prostě Sherlock Holmes patří do starý anglie a cpát ho do nevodobí je pípčovina :o). Navíc, když to daj natočit rejžovi, kterej zatím ještě vůbec nic nepředvedl a poměrně slušný scénáře doslova zazdil... No nic, píchej raka, de se dál :o)(5.11.2017)

 • HiddenDragon
  *****

  Neni to sice takovych 5*, jako kdyz se objevi v Sherlockovi Moriarty, ale i tak je to stale nadstandard a navic asi jediny mozny "update" "Psa baskervillskeho" A. C. Doylea. Jinymi slovy prostredni dil serii s Sherlockem je sice opet slabsi nez jednicka a trojka, ale proti jinym serialum je to stale trida. Tentokrat s trochu desivym a tajemnym nadechem. Do bazin v Dartmooru prijizdi Sherlock s Watsonem resit zahadu krvelacneho psa, o kterem se v okoli mluvi a ktery pry v minulosti rozsapal otce jednoho mladika. Ten od te doby trpi desivymi nocnimi murami. Vsechno navic hali tajemstvi vladniho prisne strezeneho objektu, kde se provadi chemicke a geneticke vyzkumy. Krom jineho na zviratech. Vyuziti modernich motivu tedy vice nez povedene a jedine, o cem bych asi pochyboval, je minove pole uprostred Anglie. Chapu, ze se jedna o vojenskou zakladnu, ale i tak si myslim, ze to neni legalni a mozne. Jinak ok.(27.1.2017)

 • sirien
  ****

  4*, ale hodně slabé. Celé mi to přišlo takové... roztahané, neucelené a v porovnání s předchozím(i) dílem(y) dost bez síly diváka vtáhnout. Nápady tam byly suprové, ale takové dost nevyužité nebo divně zpracované. Bohužel to bolí o to víc, že zrovna Pes Baskervilský je legendární Sherlockovský příběh s vlastními dřívějšími adaptacemi a u tributu věnovanému takhle slavné předloze bych čekal o dost víc.(7.1.2017)

 • - Na konci Sherlock (Benedict Cumberbatch) prohlásí: "I am going to see a man about a dog," což je slengový výraz pro dojít si na velkou. Ovšem je to také slovní hříčka ohledně psa. (Timak)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace