Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sherlockův úhlavní nepřítel Jim Moriarty kdysi slíbil, že geniálního detektiva zničí. A nyní je zpět. Tento génius zločinu se během jediného dne dokázal vloupat do tří nejstřeženějších míst v Británii, při pokusu o krádež korunovačních klenotů v londýnském Toweru byl však dopaden policií a čeká jej soud. Soud, k němuž je Sherlock Holmes předvolán jako svědek obžaloby. Sherlock tuší, že to vše musí být nějakým způsobem součástí Moriartyho ďábelského plánu, nemá však příliš na vybranou než vstoupit do mediálního šílenství, jež tento proces století doprovází. Takový je začátek smrtelně nebezpečné hry, která nakonec Sherlocka přivede až na okraj střechy nemocnice sv. Bartoloměje. (Česká televize)

(více)

Recenze (39)

Aluska88 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Reichenbach feels. Heartbreaking emotional breakdown. Gatissův a Moffatův scénáristický Everest všech sérií. Zlomová a osudová epizoda, která nás "left torn to pieces." Nina Simone a Sinnerman. Staying Alive, so boring, isn't it? The Fall Music. Consulting criminal vs. Consulting detective. Richard Brook, Mr. Sex, The Man with the Key, Jim Moriarty. One of the greatest villain of all time. Get Sherlock. I. O. U. Grimm's Fairy Tales. No Rush. Not our Division. CSI Baker Street. Rooftop Showdown. We feel ashamed, if we started to doubt, just for one second, about Sherlock being Fraud. Broken John. "Every fairy tale needs a good old-fashioned villain.", "I may be on the side of the angels, but don't think for one second, that I am one of them.", "You look sad. When you think he can't see you.", "And then, even the king began to wonder.", "Alone is what I have. Alone protects me." - "No. Friends protect people.", "Nobody could be that clever." - "You could.", "You told me once that you weren't a hero. There were times I didn't even think you were human, but let me tell you this, you were, the best man and the most human... human being that I've ever known, and no one will ever convince me that you told me a lie.", "Oh, please, there's just one more thing. ONE MORE MIRACLE, Sherlock, for me..." 😭 ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

----- "Tak se to dělá, když chceš lidem vnutit velkou lež. Obalíš ji pravdou, aby to snáze spolkli." ----- Jeden z TĚCH příběhů, které dávají vyšší smysl všem imaginárním světům pohyblivých obrázků ... a dávají život - či dokonce propůjčují nesmrtelnost jejich hrdinům i antihrdinům. P.S.: V průběhu děje kromě jiného uvidíte, která z žen - kromě TÉ ženy ... víte přece, o kom je řeč - zaujímá pevné a vpravdě nezastupitelné místo v Sherlockově životě. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Geniální, granciózní, a naprosto dokonalé. Opět jsem se bál, že finále druhé série bude pro mne spíše zklamání jak by mohli tuto sérii završit, ale ono zase ne. Mít nízké očekávání na seriál Sherlock se spíše obrací k dokonalosti. Asi to budu dělat častěji. Tento poslední díl byl prostě dle mého dokonale propracovaný svou geniálností vůči celému principu. Pro někoho zároveň neoriginální pokud viděl druhého Sherlocka s Downey Jr., ale tento seriál je kouzelný v tom, že i když jsem film viděl hodněkrát, i přesto mne tato epizoda dostala. Prostě dokonalé. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dorazil jsem závěrečný díl druhé série a jasně se mi potvrdilo, že "baskervillská" epizoda byla nešťastným úletem a první i třetí části to zbytečně kazila. Jim Moriarty se tentokrát pořádně odvázal, zamíchal kartami a tvůrci si tak nadělili skvělou příležitost, jak dostat do příběhu potřebné tempo i atmosféru, přidali i humor a napětí a výsledek byl jasně na plnou palbu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moriarty videl prvý diel druhej série a rozhodol sa, že musí slečnu Adlerovú prekonať. Skoro sa mu to podarilo. Namotaní diváci tu musia hltať každú scénu až do finále, kde je jasné, že veci sa zdajú byť inak, akými v skutočnosti sú. Lepší "vrabec na streche", ako "holub vo vreci pri bazéne". Toľko k porovnaniu finále oboch sérií. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) zmiňuje Česko ve větě: "Pěkné psací potřeby. České." (V původním znění: "Nice stationery. Bohemian.") (Weasley)

Reklama

Reklama