Znamení tří (S03E02) (epizoda)

The Sign of Three

Znamenie troch

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 1 h 30 min

Zprvu to vypadá, že se tentokrát ani nic vyšetřovat nebude, protože na programu dne je Johnova svatba a vtipkování kolem ní. Právě zde se ale protnou hned dva záhadné případy... Kromě nich stojí za zmínku hlavně Sherlockův epický svatební projev a jeho dedukce pod vlivem alkoholu. Celý díl je každopádně jedna velká jízda a předčasný vrchol série, narozdíl od té předchozí, kde byl prostřední díl - PSISKO BASKERVILLSKÉ - nejslabší.(27.12.2017)

• Vesecký

Tušil jsem, že se jedná o seriál, ale zároveň jsem si myslel, že jde o adaptace příběhů skutečného Sherolocka Holmese. To bylo zásadní zklamání. Do moderní doby je ovšem zasazen Sherlock, který má s tím Doylovým jen pramálo společného, snad jen jeho deduktivní metodu, jinak se chová jako cvok a všude kolem rozsévá zmatek, rozhodně mi to nesedělo a jestli toměla být komedie, tak to zas tak moc k zasmání nebylo. Ale samotná vražda, ta trošku dojem vylepšila.(24.7.2019)

Narovinu... Tady už je skutečně cítit, že autoři trochu ztrácí dech. Moffat už touhle dobou tvrdě fetuje vlastní ego, Thompson nikdy až tak dobrej nebyl a Gatiss to přestává stíhat zachraňovat. Celý tenhle díl je Moffatovsky soustředěný na postavy, jenže postavy bez příběhu nejsou zajímavé - a příběh tu už dost pokulhává, případ se vleče a při kritičtějším pohledu trochu přestává dávat smysl (zejména tím, jak se autoři snaží křečovitě míchat detektivní linii s tou vztahovou). Pořád to je kvalitní filmeček, ale bohužel už je cítit, že se původní drive ztrácí a musí ho nahrazovat humornější pojetí.(7.1.2017)

Jak byly předchozí dvě prostřední epizody nejslabší, tak tahle je naopak moje nejoblíbenější napříč celým seriálem, a může za to jak zápletka s opaskem, tak i úchvatná, dechberoucí, svižná a neskutečně vtipná část ze svatby. Prostě epizoda tak svěží, která nejlépe ukazuje, co je na tom seriálu tak strašně super. 100%.(27.12.2015)

Další díl třetí série. Místo gradace, spíše malý úpadek. Celá epizoda popisuje příběh toho jak Watsona a jeho lepší polovička (ne Sherlock) jdou pod čepec. Ani jsem nečekal, že o tom bude celá epizoda, ale ukázalo se, že ano a dokonce bude mít i ten detektivní podmět. Ale v celku slabé. Je hezké být součástí něčeho takového pokroku ve vztazích s hlavními postavami, ale nějak mi to celkem nezapadalo do přímého Sherlockého universa. Stále ale cenný materiál.(6.2.2016)