Znamení tří (S03E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Sign of Three

 • Slovensko

  Znamenie troch

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 1 h 30 min

 • choze
  *****

  Zprvu to vypadá, že se tentokrát ani nic vyšetřovat nebude, protože na programu dne je Johnova svatba a vtipkování kolem ní. Právě zde se ale protnou hned dva záhadné případy... Kromě nich stojí za zmínku hlavně Sherlockův epický svatební projev a jeho dedukce pod vlivem alkoholu. Celý díl je každopádně jedna velká jízda a předčasný vrchol série, narozdíl od té předchozí, kde byl prostřední díl - PSISKO BASKERVILLSKÉ - nejslabší.(27.12.2017)

 • Vesecký
  **

  Tušil jsem, že se jedná o seriál, ale zároveň jsem si myslel, že jde o adaptace příběhů skutečného Sherolocka Holmese. To bylo zásadní zklamání. Do moderní doby je ovšem zasazen Sherlock, který má s tím Doylovým jen pramálo společného, snad jen jeho deduktivní metodu, jinak se chová jako cvok a všude kolem rozsévá zmatek, rozhodně mi to nesedělo a jestli toměla být komedie, tak to zas tak moc k zasmání nebylo. Ale samotná vražda, ta trošku dojem vylepšila.(24.7.2019)

 • sirien
  ***

  Narovinu... Tady už je skutečně cítit, že autoři trochu ztrácí dech. Moffat už touhle dobou tvrdě fetuje vlastní ego, Thompson nikdy až tak dobrej nebyl a Gatiss to přestává stíhat zachraňovat. Celý tenhle díl je Moffatovsky soustředěný na postavy, jenže postavy bez příběhu nejsou zajímavé - a příběh tu už dost pokulhává, případ se vleče a při kritičtějším pohledu trochu přestává dávat smysl (zejména tím, jak se autoři snaží křečovitě míchat detektivní linii s tou vztahovou). Pořád to je kvalitní filmeček, ale bohužel už je cítit, že se původní drive ztrácí a musí ho nahrazovat humornější pojetí.(7.1.2017)

 • filmmovier
  *****

  Jak byly předchozí dvě prostřední epizody nejslabší, tak tahle je naopak moje nejoblíbenější napříč celým seriálem, a může za to jak zápletka s opaskem, tak i úchvatná, dechberoucí, svižná a neskutečně vtipná část ze svatby. Prostě epizoda tak svěží, která nejlépe ukazuje, co je na tom seriálu tak strašně super. 100%.(27.12.2015)

 • vyfuk
  ****

  Další díl třetí série. Místo gradace, spíše malý úpadek. Celá epizoda popisuje příběh toho jak Watsona a jeho lepší polovička (ne Sherlock) jdou pod čepec. Ani jsem nečekal, že o tom bude celá epizoda, ale ukázalo se, že ano a dokonce bude mít i ten detektivní podmět. Ale v celku slabé. Je hezké být součástí něčeho takového pokroku ve vztazích s hlavními postavami, ale nějak mi to celkem nezapadalo do přímého Sherlockého universa. Stále ale cenný materiál.(6.2.2016)