Případ ukradených dopisů postaví Sherlocka proti Charlesi Augustu Magnussenovi, jemuž se přezdívá Napoleon mezi vyděrači, a kterého Sherlock skutečně nenávidí. Jak ale může porazit nepřítele, který zná všechna klíčová citlivá místa každého významného nebo vlivného člověka v západním světě? (Česká televize)

pakobylka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nikoli úvod třetí série - to závěr její poslední epizody představuje zcela zásadní předěl v Sherlockově životě. Zdánlivě se všechny atributy nacházejí na svých místech a zápletka ani na vteřinu nezakolísá - dokonce ani v těch nejvypjatějších okamžicích ... nicméně ve finále vás dovedle k vůbec prvnímu Sherlockovu selhání. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Neboť sílu intelektu nahradí silou fyzickou ... nebo - lépe řečeno - silou fyzikální. ON, který gordické uzly vždycky mistrně rozplétal, je najednou okolnostmi donucený jeden z nich bez dlouhého rozmýšlení rozetnout, protože NENAJDE JINÉ ŘEŠENÍ. Nejde přitom o to, nakolik s takovou variantou už dopředu počítá. Je vcelku příznačné, že jeho rozhodnutí přímo souvisí s těmi, kdož vyplnili citové vakuum v jeho životě. Neboť Sherlock už dávno není solitér ... tahle etapa jeho života navždycky skončila, když ho napadlo pronajmout si od své bývalé klientky byt na poměrně lukrativní adrese: Baker Street 221B. ()

D.Moore

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Záporák je skvělý. Nechutný, slizký, mazaný. Mohl to být důstojný Sherlockův protivník, kdyby ovšem tvůrci chtěli. Jenže oni ne, úplně jako by rezignovali na napětí a nahradili ho zdaleka ne vždy účinným humorem, Sherlockovy uvěřitelné dedukce vyměnili za naprosto neuvěřitelné myšlenkové pochody (jestli se vám v posledním dílu druhé řády zdálo jeho pátrání po opuštěné čokoládovně přitažené za vlasy, tak tentokrát si vezmete prášek na uklidnění), do děje zbytečně míchají nejrůznější vedlejší postavy, které jsou buď podobně geniální jako Sherlock nebo podobně tupé jako Lestrade, zápletka je překombinovaná, aby se skryly její nedostatky... A mezi tím vším se bezmocně potácí Watson, do jehož pocitu bezradnosti se snadno vcítíte. A konečné řešení? Překvapilo mě, ale ne tak, jak bych si býval přál. ()

filmmovier

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejlepší cliffhanger ze všech tří, který mě vykopnul za židle a u kterého jsem radostí a šokem dlouhou chvíli doslova nedýchal... Navíc je tady vztah Mary a Johna v mojí nejoblíbenější fázi a Hannibalův starší brácha Lars má neskutečně silné charisma, jen je škoda, že nemá víc prostoru. Za mě 95%, protože ze třetí série asi nejslabší, ale pořád na plné hodnocení. A už sem palte ten spešl! ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Finále třetí série dle mého skončilo pro Sherlocka Holmese debaklem. Tento díl se zaměřuje na to jak nejlépe děj vyeskalovat a vygradovat do potřebných otáček, ale moc mu to nevyjde dle očekávání. Štve mě, jak to odflákli. Sherlock mluví o Magnusonovi jako o nejnebezpečnějším muži, kterého kdy potkal a přitom jsme ho viděli jenom asi pět vteřin v prvním díle a v tomto díle až moc v nepochopitelné zápletce. Pozdě na budování charakterů. Příliš pozdě! Moriarty je hlavní záporák už od konce první série a nikdo nepochybuje o jeho inteligenci, propracovanosti a genialitě. Magnuson je oproti tomu jenom špatný vtip. Celou dobu jsem doufal, že mne finále třetí série překvapí. Ale ne. Spíše se drželo ve stejné lince jako předchozí dva díly, takže celá třetí série bylo spíše jedno velké zklamání. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento diel obsahuje najzákernejší zvrat s celej sérii, ale je vopred skvele pripravený tak, aby bolo dostatočne veľa priestoru na nápravu vecí do pôvodného stavu. Navyše mi Magnussen pripadal ako dôstojný Sherlockov protivník a osobne som ho pred trochu nasilu cool Moriartym preferoval. Ale prišiel záver a ten ma bohužiaľ sklamal, je to v podstate iba snaha o naviazanie na napínavosť vyvrcholenia série druhej a príliš sa na vysvetľovačky v prvom dieli série štvrtej neteším. ()

• Spekulovalo se, že Rudovous v této epizodě je psem Amandy Abbington (Mary Morstan) a Martina Freemana (dr. John Watson). Herečka však tuto informaci na svém Twitteru vyvrátila. (Sadi)
  • Dom "Appledore" alebo Magnussenov (Lars Mikkelsen) dom je v skutočnosti dom Sira Davida McMurtryho, zvaný tiež "Swinhay House", nachádza sa v Gloucestershire. (SpoilerAlert)