Sherlock (TV seriál)

Sherlock

Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010–2017, 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris, Vinette Robinson, Lindsay Duncan, Sian Brooke, Tanya Moodie, Timothy Carlton, Wanda Ventham, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen, Lara Pulver, Tom Brooke, Phil Davis, John Sessions, Gemma Chan, Daniel Percival, Olivia Poulet, John Lebar, Russell Tovey, Peter Brooke, Katherine Parkinson, Zoe Telford, San Shella, Chipo Chung, Will Sharpe, Peter Pedrero, Danny Webb, Peter Davison, Stephen Wight, Amelia Bullmore, Jeany Spark, David Gant, Todd Boyce, Derren Brown, Lisa McAllister, Clive Mantle, Oona Chaplin, Tony Way, Nicholas Asbury, Victoria Wicks, David Fynn, Rosalind Halstead, Simon Kunz, Lauren Crace, Rick Warden, Daniel van der Molen, Alice Lowe, Malcolm Rennie, Rita Davies, Sharon Rooney, Alfred Enoch, Stefano Braschi, Stanley Townsend, Michael Müller, Bertie Carvel, Kevin Trainor, Honor Kneafsey, Stephanie Hyam, Gordon Kennedy, Georgina Rich, Claire Cage, Al Weaver, Sarah Lam, Deborah Moore, Luke Newberry, Trixiebell Harrowell, Rosalind Knight, Lorraine Hilton, Alistair Petrie, Robin Sebastian, George Appleby, Barrie Martin, Siobhan Hewlett, William Scott-Masson, Sean Joseph Young, Ruth Everett, Syrus Lowe, Katy Maw, Ben Rufus Green, Pradeep Jey, Imogen Slaughter, David Nellist, Louise Breckon-Richards, Lasco Atkins, Alison Egan, Paul Chequer, Howard Coggins, Janice Acquah, Jack Bence, John Macmillan, Jacqueline Chan, Gillian Elisa, Stefan Pejic, Philip Benjamin, Joanna Burnett, Joe Hall, Matthew Needham, Kemal Sylvester, Caroline Trowbridge, Paul Albertson, Di Botcher, Alison Lintott, Haydn Gwynne, Doug Allen, Lynn Farleigh, Andrew Havill, Richard Cunningham, Rosemary Smith, Simon Thorp, Anthony Cozens, Munir Khairdin, Nathan Harmer, Thomasin Rand, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Amber Elizabeth, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Tony Pitts, Jaye Griffiths, Ian Hallard, Sydney Wade, Paul Leonard, Christopher Hunter, Peter Basham, Robert Benfield, Ifan Huw Dafydd, Pano Masti, Douglas Wilmer, Michael Austin, Stuart Mulcaster, Matthew Rohman, Gillian Steventon, Sy Turner, Tomi May, Lovelace Akpojaro, Jim Conway, Nicole Arumugam, Ed Birch, Hugh Holman, Adam Prickett, Susannah Todd, Paul Warren, Oliver Lansley, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Tim Chipping, Will Keen, Ritu Arya, Wendy Wason, Debbie Chazen, Jozef Aoki, Katherine Denkinson, Laura Dale, Alexandra Doyle, Georgie Leonard, Clem So, Calvin Demba, Tim Wallers, Glen Davies, Brigid Zengeni, Matthew Wilson, David Newman, Katherine Jakeways, Will Ashcroft, Ged Forrest, Jamie Jarvis, Alan Bond, Tom So, Tom Whitecross, Adam Greaves-Neal, Toby Jones, Marcia Warren, Sacha Dhawan, Eleanor Matsuura, Gabrielle Glaister, Charles Edwards, Amanda Root, Rob Callender, Richard Syms, Georgina Rylance, Martin Savage, Gina Bramhill, Art Malik, James Holmes, Lars Mikkelsen (a.z.), Andrew Scott (a.z.), Katy Wix, Ralph Ineson, Grant Crookes, Chris Wilson, Clare Foster, Indica Watson

Komentáře uživatele chrispe k tomuto TV seriálu

Nezapírám kvalitní zpracování ani sympatie hlavní dvojice a jejich "přicmrndåvačů", ale já u toho seriálu prostě usínám. Ráda se potom dodívám... to jo. Ale prostě mě to nikdy tak úplně nepohltí a nevtáhne do děje. Což je škoda. // 12.10.2017 začínám koukat zase od začátku a teprve teď jsem nejspíš schopná pořádně ocenit kvalitu tohoto seriálu. Dobrá kamera, hudba, super atmosféra a dva skvělí herci. Sakra... co víc si přát.(12.6.2015)

Moje hodnocení je přísné, ale jen proto, že hodnotím Sherlocka v Sherlockovi. Seriál jako takový si zalouží vysoké hodnocení, protože má co nabídnout. První série je rozjezd - pro mě - s vzestupnou tendencí. Co díl to o krok výš.(19.10.2017)

Začátek povedené série. Není to žádná pecka, ale slušné to je. Skvělá atmosféra, dobře udělaná provázející hudba, dva skvělí herci, převedení do současnosti se prostě povedlo. Pro mě je největší zklamání závěrečné rozuzlení, kdy vrah láká Sherlocka SPOILER!! do taxíku, přesvědčujíc ho, že nikoho vlastně nezabil, že to všechny oběti udělaly samy po tom, když si s nimi prostě jen... promluvil. Jooo to navnadí nejednoho diváka, natožpak samotného Sherlocka. A pak? Trochu nuda ne? // A tvůrci to umí mnohem lépe.(5.10.2017)

O pořádný kus lepší jak Studie v růžovém a přesto ještě ne úplně TOP. Sluneční brýle v temném tunelu (či co to bylo) mě fakt pobavili. Napínavé.(12.10.2017)

Skvělé zakončení kraťoučké první série. Dynamický děj, který přikurtuje diváka k tomu na čem právě sedí :-) Sherlockova posedlost a potřeba se nenudit je fascinující. A divák se taky konečně osobně seznámí i s hlavním záporákem... sama si nejsem jistá, zda je to to pravé ořechové.(19.10.2017)

Tvůrci se pochlapili a jdou stále narohu. Po výborném prvním dílu přišel jeden trochu slabší, aby se třetí zase vyšvihl. A kdo tvrdí, že se netřese na další sérii, tak lže!(9.11.2017)

Ach... ach ach... :-) no jestli si vaše srdce (milé dámy) nezíská Sherlock zde, tak už asi nikdy. Skvělý případ plus je to díl, kdy se dooprady zasmějete. Super!(26.10.2017)

Nezastírám... rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Když jsem díl viděla poprvé, tak to pro mě bylo zklamání. Přiznávám, že knihy A. C. Doyla jsem nikdy nečetla a neznám nic víc, než jen strašidelný příběh o psu baskervillském, který mě jako dítě fascinoval a jehož adaptaci jsem si nikdy v tv nenechala ujít. Poprvé mi vůbec nesedlo to moderní pojetí, to sterilní prostředí laborek jsem vnímala mnohem víc, než tajemná blata... nebo rokli, chcete-li. Teď po opětovném vidění můžu říct, že díky tomu, že jsem na to byla připravená, jsem si díl mohla mnohem více vychutnat. ;) Co je na tomhle díle fajn, je větší prostor daný Lestradovi - ke dvoum sympaťákům se přidává třetí. A mimochodem... ten pes je prostě udělanej blbě. Když už jde vidět, tak víc než strach vzbuzuje pobavení. A to je škoda.(1.11.2017)

Rozhoduju se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Už jen proto, že nakonci mi hlavou zuřivě šlo (jo, přiznávám, říkala jsem to nahlas a třásla přítelovým ramenem jak pominutá): ,,Další díl! Dalšíííí dííííl!!!" Pravda je taková, že tam na mě bylo až moc Moriartyho... já nemám ráda, když se mým oblíbeným hrdinům ubližuje :-))) a taky taková, že až když teď konečně dostal Moriarty dost prostoru, tak jsem konečně dokázala ocenit toho herce, co ho hraje, protože je to paráda. Předtím mi jeho pojetí role vždy připadalo spíš k smíchu než abych cítila obavy. Zápletka skvělá, role Katherine Parkinson z ajťáků na facku ;)(9.11.2017)

Po slabším prvním dílu přichází dva lepší. A mně se fakt stýská po tom méně utrápeném Watsonovi a mnohem "všepevněvrukoudržícím" Sherlockovi.(4.12.2017)

Když se spolu kluci nebaví, tak mě to taky nijak vzlášť nebaví. A tak jsem se několikrát přistihla, jak koukám na hodinky. Kdo se tady kapku vyloupl ze své ulity je Sherlockův bratr Mycroft a je velmi zajímavý.(16.11.2017)

Výtečná svatba s tím nejhorším svědkem, co může být. :-)(30.11.2017)

Kolik toho jen může Watson unést? Začíná to pro mě být kapku otravné a Mary je jen třešnička na dortu. Sherlock už je několikátý díl spíš ztracen, než že by měl věci ve svých rukou a já ho mám mnohem radši jako arogantního všeználka, co doopravdy tu pravdu má. A Magnussen je pěknej hnusák ;) pocitově snad i horší, jak Moriarty.(4.12.2017)

Vidím, že čtvrtá série to má s hodnocením jako na houpačce a skoro to vypadá, že ji buď budete zbožňovat, nebo nenávidět. S nadsázkou napsáno. Já byla, až na ten opravdu slabší první díl spokojená. Vedle efektů a nereálností je tu totiž ta emoční linka a na to já většinou slyším. A.... budu si muset od A. C. Doyla fakt něco přečíst, strašně by mě zajímalo, jak moc se těch děl tvůrci drží. V téhle sérii si nedělám naděje.(21.8.2018)

Popravdě. Asi nejzajímavější na této epizodě mi přišel Watson a jeho mobil. Bídák! :D Jinak mám potřebu zdůraznit, že je to stále velmi sympatické, aby ten můj komentář nevyzněl moc přísně.(19.8.2018)

Zezačátku jsem byla rozpačitá. Koukat se na nějakou smažku, ať už jde o Sherlocka, nebo kohokoli jiného mi nepřipadá nijak zábavné a Watson byl na ránu pěstí. Ale potom se to rozjelo a konec měl grády. A teď píšu spíš o té citové stránce, než o úplným závěru. I když i ten je zajímavý, jsem zvědavá, co se z toho vyklube.(19.8.2018)

Já vlastně nevím! Střídavě jsem se zmítala mezi pocity jako WTF a to je PECKA! Jasně, je to něco úplně jinýho než na začátku a já sama si nejsem jistá, zda s tím souzním nebo ne. Ale asi jo, protože pořád tam jsou výborní Cumberbacht a Freeman, kteří si vytvořili dostatečně pevnou půdu pod nohama, aby to NEMUSELO být pořád to samé a mohlo se víc experimentovat.(21.8.2018)