Sherlock (TV seriál)

Sherlock

Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010–2017, 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris, Vinette Robinson, Lindsay Duncan, Sian Brooke, Tanya Moodie, Timothy Carlton, Wanda Ventham, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen, Lara Pulver, Tom Brooke, Phil Davis, John Sessions, Gemma Chan, Daniel Percival, Olivia Poulet, John Lebar, Russell Tovey, Peter Brooke, Katherine Parkinson, Zoe Telford, San Shella, Chipo Chung, Will Sharpe, Peter Pedrero, Danny Webb, Peter Davison, Stephen Wight, Amelia Bullmore, Jeany Spark, David Gant, Todd Boyce, Derren Brown, Lisa McAllister, Clive Mantle, Oona Chaplin, Tony Way, Nicholas Asbury, Victoria Wicks, David Fynn, Rosalind Halstead, Simon Kunz, Lauren Crace, Rick Warden, Daniel van der Molen, Alice Lowe, Malcolm Rennie, Rita Davies, Sharon Rooney, Alfred Enoch, Stefano Braschi, Stanley Townsend, Michael Müller, Bertie Carvel, Kevin Trainor, Honor Kneafsey, Stephanie Hyam, Gordon Kennedy, Georgina Rich, Claire Cage, Al Weaver, Sarah Lam, Deborah Moore, Luke Newberry, Trixiebell Harrowell, Rosalind Knight, Lorraine Hilton, Alistair Petrie, Robin Sebastian, George Appleby, Barrie Martin, Siobhan Hewlett, William Scott-Masson, Sean Joseph Young, Ruth Everett, Syrus Lowe, Katy Maw, Ben Rufus Green, Pradeep Jey, Imogen Slaughter, David Nellist, Louise Breckon-Richards, Lasco Atkins, Alison Egan, Paul Chequer, Howard Coggins, Janice Acquah, Jack Bence, John Macmillan, Jacqueline Chan, Gillian Elisa, Stefan Pejic, Philip Benjamin, Joanna Burnett, Joe Hall, Matthew Needham, Kemal Sylvester, Caroline Trowbridge, Paul Albertson, Di Botcher, Alison Lintott, Haydn Gwynne, Doug Allen, Lynn Farleigh, Andrew Havill, Richard Cunningham, Rosemary Smith, Simon Thorp, Anthony Cozens, Munir Khairdin, Nathan Harmer, Thomasin Rand, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Amber Elizabeth, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Tony Pitts, Jaye Griffiths, Ian Hallard, Sydney Wade, Paul Leonard, Christopher Hunter, Peter Basham, Robert Benfield, Ifan Huw Dafydd, Pano Masti, Douglas Wilmer, Michael Austin, Stuart Mulcaster, Matthew Rohman, Gillian Steventon, Sy Turner, Tomi May, Lovelace Akpojaro, Jim Conway, Nicole Arumugam, Ed Birch, Hugh Holman, Adam Prickett, Susannah Todd, Paul Warren, Oliver Lansley, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Tim Chipping, Will Keen, Ritu Arya, Wendy Wason, Debbie Chazen, Jozef Aoki, Katherine Denkinson, Laura Dale, Alexandra Doyle, Georgie Leonard, Clem So, Calvin Demba, Tim Wallers, Glen Davies, Brigid Zengeni, Matthew Wilson, David Newman, Katherine Jakeways, Will Ashcroft, Ged Forrest, Jamie Jarvis, Alan Bond, Tom So, Tom Whitecross, Adam Greaves-Neal, Toby Jones, Marcia Warren, Sacha Dhawan, Eleanor Matsuura, Gabrielle Glaister, Charles Edwards, Amanda Root, Rob Callender, Richard Syms, Georgina Rylance, Martin Savage, Gina Bramhill, Art Malik, James Holmes, Lars Mikkelsen (a.z.), Andrew Scott (a.z.), Katy Wix, Ralph Ineson, Grant Crookes, Chris Wilson, Clare Foster, Indica Watson

Komentáře uživatele Heroine k tomuto TV seriálu

• Sherlock (TV seriál) (2010)

Hrozně moc se povídá o tom, jak je kdo chytrý, jak je kdo geniální, ale nedá se pod tím skrýt, že scénáristé žádní géniové nejsou. Je to místy opravdu hloupé, místy trapňoučké, a i když mám Cumberbatche ráda, podle mně i velmi špatně obsazené.(6.5.2016)

• Studie v růžové (S01E01) (epizoda) (2010)

Hned druhý nejhorší díl, hned po tom s "dominou". Nebo jsem jediná, komu celý ten závěr připadá nepravděpodobný, směšný a za vlasy přitažený? Možná to nefunguje v dnešní době, nevím, ale je to hrůza.(6.5.2016)

• Slepý bankéř (S01E02) (epizoda) (2010)

Dialogy dvou hlavních postav jsou občas docela legrační, a to je tak jediné, co mne na tom baví. Jako detektivka je to ubohé, místy trapné, a nestačí to utáhnout tak dlouhou stopáž. Poslední půl hodinka je uspávací.(22.4.2016)

• Velká hra (S01E03) (epizoda) (2010)

Docela slibně rozjetý začátek, kdy se řeší víc případů než obvykle, takže to není tak nudné. Ale závěr to u mne zase projel, Moriarty je groteskně příšerný.(22.4.2016)

• Skandál v Belgravii (S02E01) (epizoda) (2012)

Definitivně nejhorší díl. To už nikdo nepozná rozdíl, jestli je někdo vychytralá zlodějka, nebo vlastně kurva? Nemůžu si pomoct, ale v každé scéně, kde se Adlerová vychloubá svými (těžce nepravděpodobnými!!) konexemi na všech nejvyšších místech, získaných jako kurva od svých klientů, je mi z toho nevolno. Existuje nějaká hranice, morální hranice, za kterou ani fantazie nejde.(22.4.2016)

• Psisko baskervillské (S02E02) (epizoda) (2012)

První velká úleva přichází z nepřítomnosti děvky Adlerové. Konec se sice zase rozplyne v nudě, ale jinak je to aspoň klasický Holmes, a dva nebo tři legrační rozhovory.(22.4.2016)

• Reichenbašský pád (S02E03) (epizoda) (2012)

Je to tak english, že to dokoukám. Ale že by mne to bralo, to se říct nedá. Cumberbatche mám čím dál radši, ale to nedokáže zastínit idiocii scénáře a přehrávání ostatních (některých) herců.(6.5.2016)

• Prázdný pohřebák (S03E01) (epizoda) (2014)

Zase si myslím to, co o téměř každé epizodě. Nemyslím si že je to dobře obsazené, mám jen slabost pro B.C., ale rozhodně ho mám radši v jiných rolích, a v téhle by byl podle mě lepší někdo jiný. Nemyslím si ani že je to dobře napsané. Případy jsou primitivní, velkolepě odhalují něco, co jako divák vím 5-10 minut dopředu, šustí to papírem, a všechno je příliš soustředěné jenom na titulní postavu, až nesympaticky. Zase se ale najde pár zábavných dialogů (ano, i pár fraškovitých a mimořádně trapných, ale zapomeňme na ně na vteřinku...), a tedy jedna hvězda tam je.(24.4.2016)

• Znamení tří (S03E02) (epizoda) (2014)

Zápletka opět trochu prohlédnutelná, ale svatebním proslovem jsem se docela pobavila.(27.4.2016)

• Poslední přísaha (S03E03) (epizoda) (2014)

Obrovské zklamání přišlo v podobě toho, že kde už nestačí tolik okecávaný intelekt, tam prostě vezmu pistoli a zastřelím toho, koho nepřechytračím. Jinak jedna hvězda za vánoční svátky.(6.5.2016)