Sherlock (TV seriál)

Sherlock

Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010–2017, 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris, Vinette Robinson, Lindsay Duncan, Sian Brooke, Tanya Moodie, Timothy Carlton, Wanda Ventham, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen, Lara Pulver, Tom Brooke, Phil Davis, John Sessions, Gemma Chan, Daniel Percival, Olivia Poulet, John Lebar, Russell Tovey, Peter Brooke, Katherine Parkinson, Zoe Telford, San Shella, Chipo Chung, Will Sharpe, Peter Pedrero, Danny Webb, Peter Davison, Stephen Wight, Amelia Bullmore, Jeany Spark, David Gant, Todd Boyce, Derren Brown, Lisa McAllister, Clive Mantle, Oona Chaplin, Tony Way, Nicholas Asbury, Victoria Wicks, David Fynn, Rosalind Halstead, Simon Kunz, Lauren Crace, Rick Warden, Daniel van der Molen, Alice Lowe, Malcolm Rennie, Rita Davies, Sharon Rooney, Alfred Enoch, Stefano Braschi, Stanley Townsend, Michael Müller, Bertie Carvel, Kevin Trainor, Honor Kneafsey, Stephanie Hyam, Gordon Kennedy, Georgina Rich, Claire Cage, Al Weaver, Sarah Lam, Deborah Moore, Luke Newberry, Trixiebell Harrowell, Rosalind Knight, Lorraine Hilton, Alistair Petrie, Robin Sebastian, George Appleby, Barrie Martin, Siobhan Hewlett, William Scott-Masson, Sean Joseph Young, Ruth Everett, Syrus Lowe, Katy Maw, Ben Rufus Green, Pradeep Jey, Imogen Slaughter, David Nellist, Louise Breckon-Richards, Lasco Atkins, Alison Egan, Paul Chequer, Howard Coggins, Janice Acquah, Jack Bence, John Macmillan, Jacqueline Chan, Gillian Elisa, Stefan Pejic, Philip Benjamin, Joanna Burnett, Joe Hall, Matthew Needham, Kemal Sylvester, Caroline Trowbridge, Paul Albertson, Di Botcher, Alison Lintott, Haydn Gwynne, Doug Allen, Lynn Farleigh, Andrew Havill, Richard Cunningham, Rosemary Smith, Simon Thorp, Anthony Cozens, Munir Khairdin, Nathan Harmer, Thomasin Rand, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Amber Elizabeth, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Tony Pitts, Jaye Griffiths, Ian Hallard, Sydney Wade, Paul Leonard, Christopher Hunter, Peter Basham, Robert Benfield, Ifan Huw Dafydd, Pano Masti, Douglas Wilmer, Michael Austin, Stuart Mulcaster, Matthew Rohman, Gillian Steventon, Sy Turner, Tomi May, Lovelace Akpojaro, Jim Conway, Nicole Arumugam, Ed Birch, Hugh Holman, Adam Prickett, Susannah Todd, Paul Warren, Oliver Lansley, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Tim Chipping, Will Keen, Ritu Arya, Wendy Wason, Debbie Chazen, Jozef Aoki, Katherine Denkinson, Laura Dale, Alexandra Doyle, Georgie Leonard, Clem So, Calvin Demba, Tim Wallers, Glen Davies, Brigid Zengeni, Matthew Wilson, David Newman, Katherine Jakeways, Will Ashcroft, Ged Forrest, Jamie Jarvis, Alan Bond, Tom So, Tom Whitecross, Adam Greaves-Neal, Toby Jones, Marcia Warren, Sacha Dhawan, Eleanor Matsuura, Gabrielle Glaister, Charles Edwards, Amanda Root, Rob Callender, Richard Syms, Georgina Rylance, Martin Savage, Gina Bramhill, Art Malik, James Holmes, Lars Mikkelsen (a.z.), Andrew Scott (a.z.), Katy Wix, Ralph Ineson, Grant Crookes, Chris Wilson, Clare Foster, Indica Watson

Komentáře uživatele vyfuk k tomuto TV seriálu

Z nějakého důvodu na mne neustále tato epizoda dělal dojem, že se mi vůbec na rozdíl od ostatních nelíbí, pro svoji mysterióznost a skoro až sci-fi/horor pojení. Nuže, to by ale nebyl Sherlock Holmes. Dokážu ocenit jak geniálně byli scenáristi vypočítaví společně se sirem Doylem, aby nás zmátli a my si neustále mysleli, že koukáme na něco co nemá logické vysvětlení na poli současných norem. A nakonec... přeci jen se něco našlo. A jsem za to rád, protože mne to po dlouhé pauze nesledování Sherlocka přesvědčilo, že tohle je vskutku masterpiece.(6.2.2016)

Geniální, granciózní, a naprosto dokonalé. Opět jsem se bál, že finále druhé série bude pro mne spíše zklamání jak by mohli tuto sérii završit, ale ono zase ne. Mít nízké očekávání na seriál Sherlock se spíše obrací k dokonalosti. Asi to budu dělat častěji. Tento poslední díl byl prostě dle mého dokonale propracovaný svou geniálností vůči celému principu. Pro někoho zároveň neoriginální pokud viděl druhého Sherlocka s Downey Jr., ale tento seriál je kouzelný v tom, že i když jsem film viděl hodněkrát, i přesto mne tato epizoda dostala. Prostě dokonalé.(6.2.2016)

Začátek nové sérii začal menším škobrtnutím. Primárně se totiž děj spíše zaměřoval na Sherlocka a Watsona přímo a sekundárně byl děj směřován na zápletku s tím, že no... on tam někdo má někoho odbouchnout, ale koho to zajímá? Začátek třetí série má sice vtipná podtón, který plně oceňuji, ale stále mi přišlo, že vždycky se příběh snaží napůl řešit problém případu a poté postav. Ukázkový příklad bylo právě finále předchozí sezóny. Zatím asi nejhorší díl Sherlocka, ale to mi furt nebrání v tom tvrdit, že to i tak bylo super.(6.2.2016)

Další díl třetí série. Místo gradace, spíše malý úpadek. Celá epizoda popisuje příběh toho jak Watsona a jeho lepší polovička (ne Sherlock) jdou pod čepec. Ani jsem nečekal, že o tom bude celá epizoda, ale ukázalo se, že ano a dokonce bude mít i ten detektivní podmět. Ale v celku slabé. Je hezké být součástí něčeho takového pokroku ve vztazích s hlavními postavami, ale nějak mi to celkem nezapadalo do přímého Sherlockého universa. Stále ale cenný materiál.(6.2.2016)

Finále třetí série dle mého skončilo pro Sherlocka Holmese debaklem. Tento díl se zaměřuje na to jak nejlépe děj vyeskalovat a vygradovat do potřebných otáček, ale moc mu to nevyjde dle očekávání. Štve mě, jak to odflákli. Sherlock mluví o Magnusonovi jako o nejnebezpečnějším muži, kterého kdy potkal a přitom jsme ho viděli jenom asi pět vteřin v prvním díle a v tomto díle až moc v nepochopitelné zápletce. Pozdě na budování charakterů. Příliš pozdě! Moriarty je hlavní záporák už od konce první série a nikdo nepochybuje o jeho inteligenci, propracovanosti a genialitě. Magnuson je oproti tomu jenom špatný vtip. Celou dobu jsem doufal, že mne finále třetí série překvapí. Ale ne. Spíše se drželo ve stejné lince jako předchozí dva díly, takže celá třetí série bylo spíše jedno velké zklamání.(7.2.2016)

Nuže, po menší pauze a nejistotě přichází další sezóna asi jednoho z nejlepších seriálů všech dob. A stojí to zatím za to? V jistém ohledu můžeme mluvit o úspěchu. Jednoznačně bych lhal, kdybych řekl, že mne onen první díl nijak nezaujal. Jednoznačně to byla v jistém ohledu jízda, která se cení. Problém je v té genialitě. Důvod, proč hodnotím pozitivně je asi ten, že se mi to celé líbilo v tom ohledu, že mne zajímalo co bude dál. Ale případ a celkově kriminální část dílu vysoce stagnovala. Nějak jsem se nedokázal řádně dostat do varu dění a finální rozuzlení mi nepřipadalo nijak zajímavé. Hrozně uspěchané na můj vkus. Až neuvěřitelně moc. Ve výsledku se hnedle v první díle stalo něco, co mění celý seriál a lid ještě není na něco takového připraven. Je to obrovská škoda a špatně využitý potenciál. Trochu smutné zároveň v tom ohledu, že když měl největší herecký výkon předvést Freeman, tak cenu za nejlepší překvapený výraz dostal však Cumberbatch. Nenávidím, když dobrý herci, kteří normálně umí perfektně hrát, tak v důležitých částech neukáží vlastně nic. Tohle je čirá smůla. Chlapci toho budou muset vytáhnout víc, aby čtvrtá série opravdu za něco stála.(5.1.2017)

Ooooo, Shely na tripu. To je mi teda věda. Konečně dostáváme až neuvěřitelně propracovanou detektivní zápletku a nějaký ten osobní kontext do děje. Něco vyrovnaného ve všem. Ach, ty kompromisy. Jednoznačně nemluvím o tom, že by nový Sherlock byl zásah do starých kolejí, ale jde o to, že po dlouhé době to je díl Sherlocka, který je opravdu zajímavý. Hezky propracovaný kousek.(10.1.2017)

Zatím poslední díl Sherlocka Holmese dopadl ve výsledku dobře. Trochu se bojím, že je to úplně poslední díl, což by nebylo zrovna super, jelikož mám Sherlocka v celku rád na to, aby zničeho nic jen tak skončil. Člověk hlavně čeká hodně, protože přeci jen tyhle tři díly je materiály, na který diváci museli čekat téměř tři roky. A to sakra není málo. Celkově vzato se díl minimálně tváří inteligentně a geniálně, a já asi teďka budu jenom další blbec v davu, ale mne to tak nějak i vyhovuje. Já jsem prostě sledoval, koukal a užíval si v celku propracovaných 88 minut a tím to pro mne hasne. Snad není všem dnům konec.(18.1.2017)