Sherlock (TV seriál)

Sherlock

Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2010–2017, 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris, Vinette Robinson, Lindsay Duncan, Sian Brooke, Tanya Moodie, Timothy Carlton, Wanda Ventham, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen, Lara Pulver, Tom Brooke, Phil Davis, John Sessions, Gemma Chan, Daniel Percival, Olivia Poulet, John Lebar, Russell Tovey, Peter Brooke, Katherine Parkinson, Zoe Telford, San Shella, Chipo Chung, Will Sharpe, Peter Pedrero, Danny Webb, Peter Davison, Stephen Wight, Amelia Bullmore, Jeany Spark, David Gant, Todd Boyce, Derren Brown, Lisa McAllister, Clive Mantle, Oona Chaplin, Tony Way, Nicholas Asbury, Victoria Wicks, David Fynn, Rosalind Halstead, Simon Kunz, Lauren Crace, Rick Warden, Daniel van der Molen, Alice Lowe, Malcolm Rennie, Rita Davies, Sharon Rooney, Alfred Enoch, Stefano Braschi, Stanley Townsend, Michael Müller, Bertie Carvel, Kevin Trainor, Honor Kneafsey, Stephanie Hyam, Gordon Kennedy, Georgina Rich, Claire Cage, Al Weaver, Sarah Lam, Deborah Moore, Luke Newberry, Trixiebell Harrowell, Rosalind Knight, Lorraine Hilton, Alistair Petrie, Robin Sebastian, George Appleby, Barrie Martin, Siobhan Hewlett, William Scott-Masson, Sean Joseph Young, Ruth Everett, Syrus Lowe, Katy Maw, Ben Rufus Green, Pradeep Jey, Imogen Slaughter, David Nellist, Louise Breckon-Richards, Lasco Atkins, Alison Egan, Paul Chequer, Howard Coggins, Janice Acquah, Jack Bence, John Macmillan, Jacqueline Chan, Gillian Elisa, Stefan Pejic, Philip Benjamin, Joanna Burnett, Joe Hall, Matthew Needham, Kemal Sylvester, Caroline Trowbridge, Paul Albertson, Di Botcher, Alison Lintott, Haydn Gwynne, Doug Allen, Lynn Farleigh, Andrew Havill, Richard Cunningham, Rosemary Smith, Simon Thorp, Anthony Cozens, Munir Khairdin, Nathan Harmer, Thomasin Rand, Greg Bennett, Simon Blood DeVay, Amber Elizabeth, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Tony Pitts, Jaye Griffiths, Ian Hallard, Sydney Wade, Paul Leonard, Christopher Hunter, Peter Basham, Robert Benfield, Ifan Huw Dafydd, Pano Masti, Douglas Wilmer, Michael Austin, Stuart Mulcaster, Matthew Rohman, Gillian Steventon, Sy Turner, Tomi May, Lovelace Akpojaro, Jim Conway, Nicole Arumugam, Ed Birch, Hugh Holman, Adam Prickett, Susannah Todd, Paul Warren, Oliver Lansley, Jalaal Hartley, Helen Bradbury, Tim Chipping, Will Keen, Ritu Arya, Wendy Wason, Debbie Chazen, Jozef Aoki, Katherine Denkinson, Laura Dale, Alexandra Doyle, Georgie Leonard, Clem So, Calvin Demba, Tim Wallers, Glen Davies, Brigid Zengeni, Matthew Wilson, David Newman, Katherine Jakeways, Will Ashcroft, Ged Forrest, Jamie Jarvis, Alan Bond, Tom So, Tom Whitecross, Adam Greaves-Neal, Toby Jones, Marcia Warren, Sacha Dhawan, Eleanor Matsuura, Gabrielle Glaister, Charles Edwards, Amanda Root, Rob Callender, Richard Syms, Georgina Rylance, Martin Savage, Gina Bramhill, Art Malik, James Holmes, Lars Mikkelsen (a.z.), Andrew Scott (a.z.), Katy Wix, Ralph Ineson, Grant Crookes, Chris Wilson, Clare Foster, Indica Watson

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

"The Game is On!" --- Absolutně fenomenální převedení Sherlocka Holmese do 21. století. BBC se trefila do toho nejčernočernějšího terče. Sir Arthur Conan Doyle by byl velmi pyšný na to, do jaké nesmírné nádhery se jeho životní vrcholné dílo transformovalo do moderní (po)doby. Brilantní Benedict Cumberbatch a sympatický Martin Freeman se do svých rolí nevídaně autenticky hodí, a jen tak rychle na tuto dvojku nezapomenete, ba si jí přímo zamilujete. Vše je zde bez chyby, a vše do sebe krásně a geniálně zapadá s dokonalou, přímo matematickou precizností a přesností, a to nejen díky dokonalému scéééénáááři, který každou epizodou graduje do nejvyšších možných otáček. Vizuální stránka je přímo úchvatná. Příběh vždy dostane takový rychlý spád, že jednoduše nemůžete (anebo prostě nechcete) popadnout dech, a jeho vyvrcholení je prostě, hmm, ano, bezchybné a famózní, ba doslova absolutně geniální. Každá epizoda je vždy něčím jedinečným, a nejen to se mi na tomto mistrovském kousku tak setsakramentsky líbí. Vše podtrhuje přímo božská hudba Davida Arnolda. A ten suchý anglický humor (můj velmi oblíbený guilty pleasure) zde samosebou nemůže chybět a bez chybičky funguje. Jediné, co mi trošičku vadí, je počet epizod, poněvadž je jich doopravdy přehršel... Shrnutí: Jeden z nejlepších seriálů posledních let a určitě jeden z nejlepších seriálů, co kdy měli tu čest dostat se na obrazovky. Only one word guys: ženiální! ... Povinnost pro každého fandu detektivek a kriminálních zápletek. PS: Každému doporučuji, aby po nějaké delší době zhlédl některé z epizod, pokaždé si potom budete všímat nových věcí, jež jste při předešlých zhlédnutí nepostřehli.(5.12.2016)

Skvělý rozjezd a provedení Sherlocka do 21. století. Neskutečný Benedict Cumberbatch (Sherlock), skvělý Martin Freeman (Dr. Watson) - tito dva pošuci se hledali až se nakonec našli. První série ale byla jen takovou malou předehrou na kurevskou nářezovou jízdu napříč druhou sérií. Prostě paráda.(15.12.2016)

Neuvěřitelné převedení Sherlocka do 21. století. Neskutečný pilotní díl, jeden z nejlepších na poli seriálů, a zároveň moje nejoblíbenější epizoda - strhující, správně humorně ukočírované, a geniální! ... "Ale prosím vás, co bych si mohl myslet. Ona k vám jen večer zašla na návštěvu a zůstala přes noc. Navíc vám rovnou vytřela podlahu, soudě podle stavu jejich kolen." ... Jen žůžová to může být! Tydydudu tydydudu tyt tyt!(5.12.2016)

Asi nejslabší epizoda - ale mě se sakra líbila. Znovu pěkně strhující a geniální. Bravisimo!(15.12.2016)

Tahle epizoda byla tak skvělá jako ta bomba na konci. Tato epizoda byla prostě bomba. Neskutečně se těším na toho buzeranta Moriartyho! And again genious man!(19.12.2016)

Definitivně, všichni fandové Sherlocka se jednoznačně shodnou, že 2. série je z celého seriálu ta nejlepší. Tolik nečekaných zvratů a momentů nikdo nečekal. Moriarty v podání Andrewa Scotta si právem zasloužil místo Nejlepšího televizního záporáka. Série také končí jednou z nejlepších epizod na poli seriálů... jedním slovem: awesome.(15.12.2016)

Staying Alive!....aneb jak se Sherly zamiloval. Znovu strhující a ženiální. (vím používám to pořád, ale k těmto epizodám se nelze jinak vyjádřit)(15.12.2016)

Asi nejlepší knížka s Sherlockem Holmesem, tentokrát v seriálovém provedení. Není víc co dodat. Napínavé, strhující a znovu geniální.(15.12.2016)

Nejlepší epizoda celého seriálu, a jedna z nejlepších seriálových epizod co kdy byla stvořena - strhujících a geniálních 90 minut čiré televizní dokonalosti, při nichž se těžko dýchalo.(5.12.2016)

Seriál si pořád udržuje laťku hodně vysoko, jenže tahle série byla více uvolněnější, více zábavná a pohodová, a proto si to zaslouží plný počet. Ta hodnocení nechápu... pozéři. Nepoznáte kvalitu.(15.12.2016)

Moment, kdy jsem se dozvěděl, že předchozí epizoda byla jen plán jak zničit Moriartyho, byl nepopsatelný. Jinak - Sherlock pěkně provedl svoji "smrt". Humor taky nechybí. Opět a znovu: geniální.(15.12.2016)

Nejlepší epizoda co se humoru týče. Smál jsem se tak, že jsem málem spadl na zem, a válel se smíchy. Já ten britskej humor prostě miluju...(15.12.2016)

Jinými slovy - strhující, geniální, bezchybné. Narážka na opiové doupě v podobě herákové díry mě dostala. Znovu a opět parádní epizoda, které nejde nic vytknout. Jak by řekl Magnussen: "Yam, yam!"(15.12.2016)

Asi pro každého fanouška je 4. série zatím tím nejhorším, co se v Sherlockovi událo... ale já nesouhlasím. Víte, u fandů Sherlocka je problém v tom, že pokud se jim nějaká epizoda nelíbí, nebojí se jí ohodnotit pouze 1 hvězdičkou. Sakra, to nechápu... Když to vezmete z jiného pohledu, tak je každá epizoda skvělá - přes herce, efekty no a trošičku i scénář. Důvodem, proč je 4. série tak nízko hodnocená, je čistě jenom hejt. Chápu, zakončení 3. série mohlo být rozvedeno na celou řadu, mě to taky zklamalo, ale já jsem na rozdíl od rozmazlených fanoušků spokojený... a taky, pravda, je tu pár WTF momentů, ale sakra "Why So Serious?!" (No u scény kdy je Mary rychlejší než kulka, a následný debilní Johnův "hněv", je fakticky trapnej) Jo, od první debilní epizody to šlo jednoduše z kopce... But!... Každý člověk a i každý seriál se musí vyvinout, proto ten slogan "It’s not a game anymore..." ... Celkově jsem spokojen, a to mi stačí ;) Jo, jsem nenáročnej divák, a co jako? ... No a za tu závěrečnou kulervoucí epizodu musím tu hvězdičku přidat. Doufám že bude i pátá série, pokud ano, po ní bych seriál definitivně ukončil, ano čtete dobře (ale každá epizoda by musela být šestihvězdičková) ... PS: Taky jste tak doufali že se vrátí Moriarty? EDIT: Tak bohužel, po dvou měsících diskutování a přemýšlení nad 4. sérií, musím změnit hodnocení na 4*(16.1.2017)

Klidně by se to mohlo považovat za nejhorší epizodu seriálu vůbec... U tohoto dílu jsem vůbec necítil to napětí a můj mozek z toho všeho byl zcela mrtvý, což je špatně, protože u každé předchozí epizody mi mozek šrotoval na plné obrátky. Skoro celý díl se sice víc soustředí na příběh, jenže to není ono... Sherlock zde skoro vůbec neřeší žádný případ (možná na začátku v prvních 15 minutách) ale jinak nic! Skoro vůbec žádné dedukce! A John mi v tomto díle připadá jako vedlejší postava, a ta jeho aféra byla úplně zbytečná... nejvíce mě ale nasralo to, že se zde úplně pokazila atmosféra a napětí z finále 3. řady, kdy se na obrazovkách objevil Moriarty, a místo toho se nic neřešilo a jako by se nic nestalo, radši jdeme na čaj, že?... herecké výkony zde byly o trochu horší ale to mi nevadilo... jenže mi vadil závěr... Ach můj bože! V tý místnosti bylo nejmíň 5 ozbrojených chlapů a oni nedokáží ani zneškodnit starou bábu? A smrt Mary byla úplně zbytečná a trapná... to už je i Mary rychlejší než kulka? A Johnova reakce na její smrt bylo to nejhorší, co se v téhle epizodě, ne-li i v celém seriálu, odehrálo.. .místo toho aby z toho všeho byl John psychicky a emocionálně zničený se jen nasral na Sherlocka a začal tam hulákat jako retard (co to mělo znamenat pane Freemane?)... no a Sherlock u psychologa... No fuj!... ačkoliv jsem se na tuhle epizodu těšil, jsem velmi zklamán.(5.1.2017)

Tak Sherlock si konečně po předchozím díle napravil reputaci. Mě se tato epizoda líbila - všechny klady a protiklady jsou zde už napsány, takže se nebudu moc rozepisovat a budu stručnější. Myslím si že 4. série je zatím nejvíce temná, a více se soustřeďuje na příběh a postavy. I když se v této epizodě nevyšetřuje žádný případ, myslím si že i scénář tohoto dílu je dosti povedený... Víte všechno se musí dříve či později vyvinout, a to je asi ten důvod proč je 4. série zatím tou nejméně kvalitní, fanoušci (kromě mě) si prostě neumí zvyknout na změny - ano i Sherlock nemůže být stejný. Toby Jones nemůže například přebít Moriartyho, ale podle mě je jako záporák docela slušný. Jediné co mi trochu vadilo je, že jsem u této epizody necítil znovu ten správný sherlockovský pocit a napětí, ale co už. Ale k tomu závěru se nedá nic vytknout. Doufám, že finále bude stát za to, myslím si že si pro nás tvůrci připravili opravdovou delikátní bombu, protože nám nadělili spíš klidnější epizody. Už se neskutečně těším.(12.1.2017)

V ten moment, kdy jsem znovu uviděl našeho milovaného čuráčka Moriartyho při písni I Want to Break Free od Queenů se mi zastavilo srdce, jako že doslova, akorát je fakt škoda, že se doopravdy nevrátil :( ... Musím říct, že 4. série si posledním dílem zpravila pověst (jak u koho). Opět zde není žádný případ, ale příběh dostal takový spád a atmosféru, že při každé scéně jste nemohli ani dýchat. Mě se tato epizoda neskutečně líbila. Jak jsem podotknul, neřeší se zde případ, ale hraje se zde pořádně napínavá hra. To, jak si Sherlockova sestřička sestavila svoji hru, bylo vskutku geniální a dost brutální. Přes těžká rozhodnutí, hádanky apod. - Sherlock zde plně využil svůj potenciál. Moriarty (i když se zde ukazoval jen jako "tik ťak") mne znovu ohromil, nasral, rozesmál a potěšil. Mohl bych taky říct, že Sherlockova sestra se může po Moriartym zapsat jako nejlepší sherlockovský záporák. Tahle epizoda byla fakt neskutečně napínavá delikatesa, z jejíhož motivačního závěru, kdy Sherlock se sestrou hrají na housle a při tom jsou zde přátelské záběry Sherlocka s Johnem, budete mít husí kůži, nebo alespoň já ji měl. Pocta legendě jménem Sherlock :) Jedna z nejlepších epizod Sherlocka vůbec (a za tím názorem si stojím) ... Skvělé zakončení ne moc kvalitní 4. série. Už se nemůžu dočkat 5. série (pokud tedy nějaká bude).(15.1.2017)