poster

Doba ledová 4: Země v pohybu

 • USA

  Ice Age: Continental Drift

 • Slovensko

  Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Externí recenze k filmu (11)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ***

  "Doba ľadová 4 ponúka solídnu zábavu pre celú rodinu, no užijú si ju najmä detskí diváci. Príbeh je ochudobnený o humorné požmurkávanie na dospelého diváka, ako to dokázal nedávny Madagascar. Autori sa držia zabehnutých istôt a neriskujú žiadne zakopnutie." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Čtvrtou Dobu ledovou každopádně trochu sráží její příběh – zvlášť peripetie mamutky Broskvičky jsou nejen klišovité, ale také příliš překotně ukončené. Ze série se prostě stala trochu rutina, ale zároveň v ní zůstalo vše, co z ní dělá roztomilou pohádku a zdařilou ukázku animace." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) ****

  "Krásná animace, líbivé prostředí, staří známí v nejlepší formě a navrch nové sympatické postavičky v typicky rodinném příběhu o síle přátelství. Třebaže nelze očekávat nic objevného nebo extra porci sofistikovaného humoru, recyklace klasických motivů je v tomto případě povedená a zábavná." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) **

  "Mike Thurmeier natočil Dobu ledovou 3 a už ta vypadala jako slabší odvar dvojky. No a čtyřka působí jako slabší odvar trojky. Stejně tak je tomu se zaměřením čistě na malé děti. Pro odrostlejší mládež a dospělé tu není prakticky nic (kromě jednoho momentu, který možná paroduje Statečné srdce, ale…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) ***

  "Nech sa dívam na príbeh z tej alebo onej stránky, „animák“ vykompenzoval akúsi strednú hodnotu príbehu. Neodhliadnuc od pár ozaj zaujímavých scén, toto dielo by bolo hodnotené klasickým priemerom. Záchranu príbehu berie do pazúrov Sidova babka a krysoveverička Scrat. Tohtoročný letný súboj…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "Uvědomuji si, že existuje spousta lidí, kteří si Dobu ledovou užijí. Mám pro ně asi takové pochopení jako pro ty, co si užijí Stmívání, Kameňák a Mein Kampf. 30 %" (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) ****

  "Potenciál animovaných zvířecích světů je zkrátka vyčerpán. Tahle Doba ledová to ještě se ctí ustála, ale další už by byla s křížkem po funuse. Takže doufejme, že tvůrci své nápady využijí v nějaké zcela nové a originální (pokud to ještě vůbec jde) sérii. I přes všechny dějové zvraty, které jsou…" (více)

 • Kultura21.cz (Jakub Kreutzer)

  "Pokud stále váháte, zda Dobu ledovou 4 v kině navštívit, tak vězte, že i přes všechnu kritiku, především výkonu scenáristů, příběh odsýpá v rychlém, humorném tempu, a ani dospělí, nucení doprovázet své malé caparty, nudou neusnou." (více)

 • MarastMusic.com (Magdalena Mikulová, Barbora Zvěřinová)

  "Nové postavy, respektive celá tlupa záporáků, inspirovaná právě pirátskou tématikou, funguje totiž na jedničku, a proto naprosto nezáleží na tom, že nejsou úplně originálním nápadem. Postava, která však čtyřku naprosto geniálně oživila a v předchozích dílech chyběla, je Sidova „toxická“ a…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Čtvrtá Doba ledová je jen a pouze pro děti. Zapomeňte na nějaký metahumor, pomrkávání na diváky s občankou, seriózní emoce nebo podobné věci. Máme tu tři zvířátka, jednu ledovou kru a zlé pravěké piráty. Všichni provádí veselé piškuntálie, mamut Manny má depku, šavlozubý tygr Diego se tváří cool a…" (více)

 • Studentpoint.cz (Anna Eliášová) ***

  "Doba ledová 4: Země v pohybu! V kinech je ke snímku přidáno i malé překvapení- krátký film o Maggie Simpsonové. Oba snímky jsou ve 3D! V roce 2002 se objevil první díl Doby ledové a lidé byli nadšení. Objevilo se totiž něco, co tu ještě nebylo. Začalo tedy vznikat pokračování (Doba ledová 2:…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace