One Piece Film: Strong World

• Japonsko

ワンピースフィルム ストロングワールド

• Japonsko

Wan písu firumu sutorongu wárudo

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009, 114 min

Na to, jakou dobu jsme na tento film čekali (prakticky rok od jeho premiéry v Japonsku) a na to jaká byla očekávání, tak celkem nic moc. Luffy a spol jsou na ostrově, kde žije spousty obřích zvířat, se kterými musí bojovat. Zjistí, že zde místní obyvatele terorizuje "děsivý" záporák, a protože chtějí pomoci malé holčičce (jak jinak v One piece filmech), tak se mu postaví. Jak to dopadne určitě nikoho nepřekvapí. Přesto je to klasická One piece zábava se spoustou fórků a s výbornými boji. Nebylo to špatné.(21.10.2010)

Následuje po 429. epizodě. Film se snaží vypadat strašně tvrďácky, avšak přesto, jak silní by protivníci měli být, si s nimi slamáci porazili nějak snadno. Docela mi chyběl flashback na Šiki + Roger, ale nad to bude časem v seriálu. Animace pěkná, jak už je u nových dílů zvykem. Souboje relativně krátké.(16.10.2014)

Na to, aby rozvinul myšlenky, které jsou obsaženy v seriálu je film moc krátký, nicméně díky traileru posouvá trochu i dějovou linku a což je úplně nejlepší, i když souboje nejsou nic extra, tak pořád jsou zábavné.Pro fanoušky One Piece super odpočinkovej Shouen, a ostatní, tak ti ten film nejspíš nepochopí :-).(9.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $49,188,631(8.8.2010)

Po seriálu jsem měl ta nejvyšší očekávání, protože mezi seriálama určitě neexistuje nic dobrodružnějšího a jen máloco dokáže tak zlepšit náladu. Asi po deseti minutách filmu jsem byl taky absolutně nadšenej. Hlavní hrdinové pobíhají po levitujících ostrovech v prastarých džunglích a pronásledují je ohromná inteligentní supersilná zvířata. Je to nápadité, zábavné a velmi akční. Cokoli, co vyjde z úst Brooksovi, je perfektní hláška, a i ostatní nezůstávají moc pozadu. Jen těch vážných akcí je tam až moc. I u seriálu mě nebraly delší souboje a tady zabírají skoro třetinu. Mě osobně tam chybí ještě seriálová hudba, která nebyla tak tuctová a daleko veselejší. Škoda, že si k shonenům nikdo nevymýšlí méně ambiciózní záplatky. One Piecu by zrovna slušel nějaký jednoduchý příběh, kde by se třeba jen hledal poklad. Ale i tak to byla fajn ztráta času.(24.10.2010)