Extrémní vlaky (TV seriál)

Extreme Trains

Extrémne vlaky

Dokumentární

USA, 2008, 60 min

• sator

Uměle natahovaj cyklus 6 dokumentů,kterej uvádí jakýsi šílený kokainista-něco jako když Dejdar komentuje show.(29.7.2010)

Dobrý námět, debilní moderátor, všude patrný amerikanismus a pro milovníka vlaků možná až příliš obecné informace... Extremní vlaky nejsou špatnou dokumentární sérií, avšak k dokonalosti chybí mnoho...(28.5.2011)

Typicky americký dokument o americké pýše, železnici. Moderátor, jak sám přiznává, je milovník železnice a je to na něm cítit, stejně jako výchova u americké televize... To se dá odpustit, protože seriál přináší zajímavé informace, občas zbytečně nudí "aktivními hloupostmi" (čištění vnitřku parní lokomotivy samotným moderátorem), ale především překvapuje jednoduchostí a správností údajů/postupů. Ten americký patriotismus a neustálé opakování "že byli první na světě nebo tak" je občas ke škodě, ale toho se nedá jen tak zbavit. Volba témat některých dílů je trochu, nešťastná (cirkus).(31.12.2010)

Seriál s vynikajúcim námetom zhadzujú veci typické pre Američanov a americké seriály poslednej doby: prehnaný patriotiozmus, dementný moderátor, ktorý (zdá sa mi), moderuje pre ešte dementnejšieho diváka (rušňovodič niečo povie, a moderátor to po ňom zopakuje do kamery pre divákov), opakovanie dokola tých istých informácií. Naopak, zábery na lokomotívy a vlakové súpravy, fungovanie železničnej prepravy a častokrát aj nádherné zábery na americkú krajinu v okolí tratí musím hodnoť veľmi kladne.(12.8.2011)

• Jeykob

Vlaky zvlášt´ lokomotivy mám rád.A jistou slabost chovám pro americké lokomotivy,jenž jsou ztělesněním velikosti a síly.Ale tenhle dokument uvádí potrhlý kašpar který by pod jeden vlak měl spadnou.Ten člověk zničil jinak potencionálně zajímavý dokument.Taky je to americká tvorba takže typický nešvar dokumentu co deset minut opakování a ty samé záběry.Škoda toho potencionálu.(16.1.2012)