poster

Hemingway a Gellhornová (TV film)

 • USA

  Hemingway & Gellhorn

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2012, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Johnny.ARN
  ****

  Dlhé ako týždeň pred výplatou. Historické, s autentickými zábermi. Obsiahle, podrobné, a gradujúcou atmosférou, skvelými výkonmi, pôsobivou hudbou, fantastickými dialógmi, trefnými hláškami a podmanivou výpravou. Človek sa aj pobaví, aj zamyslí a aj sa niečo naučí. Owen a Kidman, chémia medzi nimi úplne dokonalá, výkony skvelé. Možno trochu zbytočne naťahované, v určitých momentoch ťažkopádne ale aj tak zaujímavé a pozerateľné. 4 z 5(5.2.2013)

 • Rapikk
  ****

  Jak již název napovídá, dominantním elementem celého filmu jsou dvě hlavní postavy - Ernest Hemingway a Martha Gellhorn. A bylo to poznat i na plátně, protože Clive Owen a Nicole Kidman absolutně ovládli celý film herecky i emocionálně. Hrozně se mi líbila hra s kamerou, barvami a celkově s obrazem. Navíc filmaři do toho vložili i desítky černobílých dobových záběrů. Co dodat? Tradičně vysoká úroveň HBO.(3.12.2012)

 • rikitiki
  **

  Tohle nejsou postavy z reálného života, tady najdete jen figurky vyznačující se svými typickými hláškami a proprietami svých předobrazů. Jako byste si místo životopisu Che Guevary koupili tričko s jeho fotkou a pak o něm začali někomu něco vykládat. Nenajdete tu Hemingwaye, Gelhornovou, Cappu ani další historické postavy, ale jen jejich obchodní značky. Navíc Kidmanová se svým botoxem vyžehleným obličejíčkem skotačící v zákopech a pod palbou, není v postavě zapálené novinářky právě nejpřesvědčivější. /27. 11. 14./(27.11.2014)

 • Davies182
  ***

  Kaufman posledním záběrem dokonale zazdil celkovou atmosféru filmu. Kidman nepřehrává a Owen střílí ze zbraní tentokrát sám na sebe... ono to není tak špatné. Jenomže ani poetická milenecká scéna dohromady s jedním opravdu kulervoucím zážitkem z fronty nenapraví jinak unylý zážitek z ambiciózního dramatu, který chtěl být něčím mnohem víc.(30.7.2012)

 • Martrix
  ***

  Dva výborní herci ve filmu, který nedokázal zprostředkovat hloubku a komplikovanost vztahu dvou vyjímečných osobností a z Ernesta udělal jen sobeckého trtkálistu a z Marthy válkami posedlou tvrďačku. Toto nebyl ani příběh o Hemingwayovi, ani o Gellhornové. Takto tvrdě vymalované postavy, se hodí tak leda do komixu, ale ne do životopisného filmu. Nebýt obou herců, tak neváhám a plácnu 2*(23.7.2013)

 • - V scéne, kde Martha Gellhornová (Nicole Kidman) vchádza z terasy dovnútra, má v ruke list. Keď sa na ňu otočí Ernest Hemingway (Clive Owen), nedrží ho ani v jednej ruke, ale následne po strihu ho už drží opäť. (Johnny.ARN)

 • - Po útoku, keď sa pri stole rozpráva Ernest Hemingway (Clive Owen) s Mikhailom Koltsovom (Tony Shalhoub), obaja prudko vstanú, pričom Rus má v ruke zapálenú cigaretu. O niekoľko záberov si ju však v stoji zapaľuje znova. (Johnny.ARN)

 • - Gellhornová do Madridského hotelu přijede v tanku T-34. Děj je situován do roku 1936, ale tanky T-34 se začali vyrábět až v roce 1939. (Lvísrdce)