Hemingway a Gellhornová (TV film)

Hemingway & Gellhorn

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2012, 148 min

To že Nicol a Clive opanovali film se při jejich talentu a charismatu tak nějak dalo očekávat. Jedině díky nim je film celkem koukatelný. Ty dobový záběry co občasně vyskakovaly do filmu mě teda moc nenadchly. Vůbec obraz na to, že rodič filmu je HBO působil místy dost lacině. Co naopak zapůsobilo, byla celkem hezky natočená šukandička i když ehm, ehm, už vidím jak kolem padaj bomby, padá mě střecha na záda a já při tom předvádím sex století. Vztah Ernesta a Marthy vypadal zajímavě, byť moh bejt přece jen propracovanjěší a detailnější, protože chvílema to vypadalo asi takhle. Ernest nachlastanej jak doga, k němu přijde Nicole "Jéééé je další válka, u toho musím bejt" a odjíždí. Pak se Marthy objevuje vždy uprostřed válečné vřavy a posloucháme jak myslí na Ernesta. Ernest chlastá, pak přijede Marthy, Ernest chlastá, něco si zamumlaj, Marthy Jéééé válka tam musím ject a Ernest chlastá. Samozřejmě Ernest i píše, ale i u toho chlastá, a nebo taky Ernest chytá ryby a u toho chlastá. Zatímco Marthy pobíhá někde ve válce a myslí na Ernesta, no a když je z Ernestem, myslí na válku. Fakt úžasnej vztah.(5.3.2013)

• rikitiki

Tohle nejsou postavy z reálného života, tady najdete jen figurky vyznačující se svými typickými hláškami a proprietami svých předobrazů. Jako byste si místo životopisu Che Guevary koupili tričko s jeho fotkou a pak o něm začali někomu něco vykládat. Nenajdete tu Hemingwaye, Gelhornovou, Cappu ani další historické postavy, ale jen jejich obchodní značky. Navíc Kidmanová se svým botoxem vyžehleným obličejíčkem skotačící v zákopech a pod palbou, není v postavě zapálené novinářky právě nejpřesvědčivější. /27. 11. 14./(27.11.2014)

Dlhé ako týždeň pred výplatou. Historické, s autentickými zábermi. Obsiahle, podrobné, a gradujúcou atmosférou, skvelými výkonmi, pôsobivou hudbou, fantastickými dialógmi, trefnými hláškami a podmanivou výpravou. Človek sa aj pobaví, aj zamyslí a aj sa niečo naučí. Owen a Kidman, chémia medzi nimi úplne dokonalá, výkony skvelé. Možno trochu zbytočne naťahované, v určitých momentoch ťažkopádne ale aj tak zaujímavé a pozerateľné. 4 z 5(5.2.2013)

Dva výborní herci ve filmu, který nedokázal zprostředkovat hloubku a komplikovanost vztahu dvou vyjímečných osobností a z Ernesta udělal jen sobeckého trtkálistu a z Marthy válkami posedlou tvrďačku. Toto nebyl ani příběh o Hemingwayovi, ani o Gellhornové. Takto tvrdě vymalované postavy, se hodí tak leda do komixu, ale ne do životopisného filmu. Nebýt obou herců, tak neváhám a plácnu 2*(23.7.2013)

První polovina filmu, především španělská část, je hodně nudná a amatérsky natočená ptákovina s opravdu silně srandovně nepovedenými (a bohužel častými) pokusy o naklíčování hrdinů do dobových záběrů. Druhá půlka už se dá sledovat, ačkoliv hlavní postavy jsou pořád stejně opruzné. Jako jediný důvod, proč bych tohle někomu doporučil (protože z historického hlediska jde o film docela bezcenný) je samozřejmě pár nahatých scén Nicole Kidman (která tu vypadá fakt dobře) a především malá, ale důstojná a důležitá a úplně normální (jakože žádné bubenické cameo apod:-) ) role Larse Ulricha z Metallicy, kterej asi pomrkává po herecký kariéře. A rozhodně to není žádnej dřevák (když to srovnám s běžnějma českejma muzikantama v našich filmech).(1.1.2014)

• - Po útoku, keď sa pri stole rozpráva Ernest Hemingway (Clive Owen) s Mikhailom Koltsovom (Tony Shalhoub), obaja prudko vstanú, pričom Rus má v ruke zapálenú cigaretu. O niekoľko záberov si ju však v stoji zapaľuje znova. (Johnny.ARN)

• - V scéne, kde Martha Gellhornová (Nicole Kidman) vchádza z terasy dovnútra, má v ruke list. Keď sa na ňu otočí Ernest Hemingway (Clive Owen), nedrží ho ani v jednej ruke, ale následne po strihu ho už drží opäť. (Johnny.ARN)

• - Gellhornová do Madridského hotelu přijede v tanku T-34. Děj je situován do roku 1936, ale tanky T-34 se začali vyrábět až v roce 1939. (Lvísrdce)