• Matty

Hyperstylizovaná, špionážní akcí jen tak nějak mimoděk orámovaná romantická komedie, která chápe soupeření dvou soků v lásce poněkud doslovněji. Jak se v post-apatowovských vztahovkách pomalu stává pravidlem, výrazněji to jiskří mezi kámoši téhož pohlaví, než mezi mužem a ženou, na čem zde má podíl také epizodická struktura romantické zápletky (dojem sitkomových výstupů posiluje užití zámlk mezi „výstupy“). V testosteronovém a technofilním „moje hračky jsou lepší“ přeměřování sil dvou chlapců, jejichž společnou matkou je přísná šéfová, se scenáristé vyžívají stejně jako představitelé titulních rolí. (Za povšimnutí stojí, že Simon Kinberg má na triku nikoli nepodobného Sherlocka Holmese a Pána a paní Smithovy.) Bohužel zůstávají pouze u nápadů, s nimiž dále nepracují, což nejvíc zamrzí hned u ústředního ozvláštnění klasického romcom schématu. Ani jeden z potenciálních partnerů totiž oproti zvyklosti není tak trochu kretén - až scenáristické řešení tohoto dilematu z něj odstavením na vedlejší kolej tak trochu kreténa dělá. Rovněž snaha o dualitu à la Hitchcock, k němuž se zde odkazuje stejně okázale a nenápaditě jako ke Scorsesemu (dlouhý záběr v baru), vyznívá mechanicky: dva kamarádi, dvě kamarádky, obsahově podobné scény v různém prostředí… Stejně odflinknuté jako heterosexuální tokání jsou akční scény, u nichž si McG dost dobře nepohlídal kontinuitu jednotlivých záběrů (finále na dálnici se střelbou do zatáčky?). Vzhledem k pojetí filmu, který raději rovnou přehrává, namísto toho, aby si na něco hrál (čím připomíná hříčku Zatím spolu, zatím živi, jíž jsem ale onu přestřelnost věřil víc), uvedené nedostatky zásadně nepřekážejí přímočaré zábavě. Ani charisma Toma Hardyho, jehož britskost na rozdíl od Witherspoonové považuji za velké plus, ovšem nezvrátí fakt, že sledování těchhle syndromů MTVizace Hollywoodu spadá do téže skupiny činností jako dýchání – po chvíli přestanete vnímat, že nějakou činnost vykonáváte. 50%(10.2.2012)

Cekal jsem nejakou chlapskou variaci na Pan a pani Smithovi, ale to se nastesti nekona. Hlavni dvojka agentu si sice dela naschvaly, ale je to spis o tom, ze maj k dispozici super sledovaci zarizeni a jakmile neni zenska s necim spokojena, hned na dalsim rande udelaj presne to, co se ji musi libit. Takze je to sice s pribejvajicim casem lehce predvidatelny, ale zaroven docela zabavny, sem tam se urodi nejaka vtipna scena, herci jsou sympataci a akci McG natocit umi. Navic Reese je furt zatracene sexy. Celkove prijemne stravenejch 90 minut, ale videt to znovu uz nemusim.(27.5.2012)

Když jsem jednou v kině viděl pár ukázek z tohoto filmu (byly to scény z paintballu a umísťování štěnic v bytě) říkal jsem si, že tohle nevypadá vůbec špatně, ústřední trio je více než sympatické a může se z toho vyklubat parádní oddechovka. Do kina jsem na to nakonec nešel, a teď, poté, co jsem film viděl v pohodlí domova, jsem za to rád. This Means War mělo potenciál na to stát se skvělou oddechovkou, ale místo toho (překvapivě) často nudí. Vtípky nejsou TAK vtipné, nejlepší scény byly bohužel v těch ukázkách, které jsem viděl tenkrát v kině (jediný moment, kdy jsem se fakt zasmál, byl vtípek "I am Yoko!", /ale k pochopení potřebujete vizuál :-)/) a dost často jsem se přistihl, že se nudím, i když se ve filmu pořád něco děje. A to je špatně. Plusové body za casting, pár lepších akčních scének a… to je tak vše. Minusové za vše ostatní. V těchto chvílích je dobré si vzpomenout, že filmy typu Mr. & Mrs. Smith či Charlieho andílci jsou opravdu někde jinde a jsou to hlavně skvělé oddechovky, ke kterým se rádi vrátíte (alespoň co se týče mě). U tohoto filmu jednou je dost. 50 %.(26.6.2012)

Námětově to samozřejmě neřeším. Dva agenti s přifouklým egem, oba nezadaní (jeden dlouhodobě, druhý děvkař), jedna sličná blondýnka a rande naslepo; a hle, oba se zakoukali do stejné. Jaká to náhoda!! Domluví se na pravidlech, a jelikož jsou to špičkoví agenti, využívají moderní špionské technologie pro okouzlení své vyvolené. Tu hraje Reese Witherspoon, neskutečně ji to sekne a spolu s dvojicí Chris Pine a Tom Hardy tvoří ten hlavní důvod, proč filmu věnovat svůj volný čas. Objektivnost dalších řádků tohoto komentáře pak hodně záleží na tom, jak mi film sedl. A to celkem slušně. Svěží dialogy, zábava bez mozku, přisprostlá kamarádka, stylizace, která proráží strop, nadsazené akční pasáže. Hloubku od filmu McG je naivní čekat, ale určitá nerozhodnost vadí (víc akce, víc romantiky nebo víc humoru?) a navíc je to skutečně až takový slalom. Takže budu se lišit a hlásat, že jsem nakonec spokojený, jen skutečně škoda té rychlosti až zbrklosti, se kterou jsou nám předkládané jednotlivé scény.(3.6.2012)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Zlehka se rozjíždějící akční komedie, kde tomu se začátku moc nevěříte a vtip trochu vázne, ale za chvíli - a to je vážně otázkou několika minut - vás to strhne a až do konce nepustí. Sice bych měl lepší pocit dostat něco o maličko víc, jak se u filmů, kterým nakonec dám ty 4* stává, ale vlastně nač si stěžovat? Možná na trochu ultra brutální akční scény, který by se možná ztratily v Terminátorovi (že pane režisére), ale tady trochu vyčnívají. Ale to je fakt detail, ve kterým si McG s radostí libuje a divák aspoň má u čeho slintat. Takže závěr je takovej, že se mi to fakt líbilo. Je to vtipný, má to styl a je to vcelku originálně pojatý. Tom Hardy je frajer což ani netřeba zmiňovat a Til Schweiger - i když měl opravdu minimum(!) prostoru - hustej záporák a mistr "poker face".(5.3.2012)

• - V scéne, keď Lauren (Reese Witherspoon) telefonuje Tuckovi (Tom Hardy), aby ho pozvala do reštaurácie, tak Tuck zatvorí svoj notebook, ale keď odchádza, je záber na celú kanceláriu a jeho notebook, ktorý je otvorený. (marciano)

• - Většina gagů Trish (Chelsea Handler) byla čistá improvizace. (zajda404)

• - Film, který si Lauren (Reese Witherspoon) vybírá ve videopůjčovně, je Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980). (MeanWhile)