McG si do svého filmu vybral dva Macho borce a "Pravou blondýnku." A fanoušky Star Treku zajisté potěšilo pár odkazů na tento film. Uslyšíme zde hudební nářez v podobě Beastie Boys a jejich Sabotage, Chris Pine je několikrát osloven coby "kapitán" a Tom Hardy má zase na internetové seznamce přezdívku John Harrison. Mně se film moc líbil. Má skvělý scénář, břitké slovní rozbroje mezi Chrisem i Tomem, znatelné jiskření mezi hlavními postavami i značnou míru vtipu, aniž by upadal do trapnosti. Chris Pine zde opět ztvárnil namachrovaného frajera překypujícího sebevědomím, zatímco Tom Hardy ztvárnil milého, sympatického a pozorného muže. Přidávám se na stranu těch, kteří nechápou, proč si Reese nakonec zvolila samolibého agenta CIA, kterému dala přednost před pozorností, upřímným citem a otevřenou náručí i srdcem druhého agenta CIA:) "Co máš proti online seznamce?" - "Co mám proti, díváš se na zprávy? Víš, kolik tam je úchylů, skončím v neoprenu, nebo v něčím kufru."(3.9.2013)

Když jsem jednou v kině viděl pár ukázek z tohoto filmu (byly to scény z paintballu a umísťování štěnic v bytě) říkal jsem si, že tohle nevypadá vůbec špatně, ústřední trio je více než sympatické a může se z toho vyklubat parádní oddechovka. Do kina jsem na to nakonec nešel, a teď, poté, co jsem film viděl v pohodlí domova, jsem za to rád. This Means War mělo potenciál na to stát se skvělou oddechovkou, ale místo toho (překvapivě) často nudí. Vtípky nejsou TAK vtipné, nejlepší scény byly bohužel v těch ukázkách, které jsem viděl tenkrát v kině (jediný moment, kdy jsem se fakt zasmál, byl vtípek "I am Yoko!", /ale k pochopení potřebujete vizuál :-)/) a dost často jsem se přistihl, že se nudím, i když se ve filmu pořád něco děje. A to je špatně. Plusové body za casting, pár lepších akčních scének a… to je tak vše. Minusové za vše ostatní. V těchto chvílích je dobré si vzpomenout, že filmy typu Mr. & Mrs. Smith či Charlieho andílci jsou opravdu někde jinde a jsou to hlavně skvělé oddechovky, ke kterým se rádi vrátíte (alespoň co se týče mě). U tohoto filmu jednou je dost. 50 %.(26.6.2012)

• Segrestor

Film Tohle je válka mi silně připomíná jednu příhodu, kterou bich Vám rád zdělal. Nejprve bich chtěl ale říct, že pan Kubice žádnou chobotnicy nemá. Bidlí vedle nás a jěště z bráchou jsem u něj několikrát byli a nikdy jsem tam žádnou chobotnicy nevyděli. Má doma jen několyk kapříků. Ale když už jsem u toho, rád bych Vám jěště pověděl jednu pří hodu. Byli jsem jednou na víletě v Šumavskýh hvozdech a já se tam ztratil. Nebudete tomu věřit, ale našel mně jeden pán. Ne, vlastně dva páni. Vlastně to byli tři páni. Ale proč o tom mluvím. Já Vlastně nevím. Byl tam ten trpaslík a černoška a Batman. Jo, Batman, ten byl nejlepší. Dělali jsme pár fotek, byla s ním lägrace. Pořád říkal něco o Národním obrození, že prý i s malým kašpárkem se dá zahrát velký divadlo. Nevím jako proč. V lese, kam mně pak vy hodili, jsem chvíli jen tak přežíval. Normálně jsem lovyl borůfky nebo sbíral za jíce. Žádného jsem ale nesebral, pořád mi ti kurvi utíkali. Nakonec jsem se s přírodou na Šumavě tak sžil, že jsem vůbec nepocho pyl, proč tam jako se ty lidi přivazujou ke stromům. Už kuli Veverkám, se kterýma jsem se kamarádil, že jako nemohli na strom, kde měli domečki. Ještěže je pak ty stromy nakonec pokáceli, že se tam ty Veverky dostali. Ale to jsem odbočil. Chtěl jsem Pů vodně říct, že soused Kubice, takovej ten malej korpulentní pán v letech, je opravdu nevinej, nemá doma žádnou chobotnicy. Příště napýšu jak jsem vi děly klokany a ptákopysky na dolovený v nějaké Austrii či co. Vjenováno úskému kruhu bodrých komentátorů na ČSFD. Ne, nejsu debil.(12.6.2012)

Je lepší být žena a volit mezi dvěma muži, nebo je lepší být muž a volit mezi dvěma ženami? Pozor – to není jedna z otázek z obtížné varianty maturit, ani nějaký obskurní hlavolam z proslulé kvízovky Jste dost chytří na to, abyste mohli pracovat v Googlu?, ale celkem běžné dilema, které se tenhle film rozhodl probádat. Jak je zřejmé už z ústřední trojice, varianta se dvěma muži a jednou ženou vychází lépe, poněvadž mezi dvěma muži vždycky existuje cosi jako velmi intimní přátelství. V takovém milostném trojúhelníku o dvou mužích a jedné ženě jsou tudíž zamilováni všichni do sebe navzájem, kdežto v případě dvou žen a jednoho muže máme o jeden zamilovaný pár méně, jelikož dvě ženy si vždycky nějakým způsobem půjdou po krku a jakákoliv harmonie mezi nimi je pouze vnějšková. Název filmu by nás neměl mást, protože láska je fakticky vzato podobná válce, mohli bychom říct dokonce kosmologii - je zde velký třesk, velký žár a postupné vzdalování a ochlazování, což znamená, že milující je na tom nějak podobně jako náš vesmír.(5.6.2012)

Nebudem tajiť, že ma na tento film zlákal Tom Hardy:) This Means War ma bavil v kamerových záberoch a v doťahovačkách medzi Tuckom a FDR. V romantickej línii film prestáva byť zaujímavý, skôr brutálne predvídateľný, čo sa snažia hlavne ku koncu zachrániť isté scenáristické kľučky. Ako komédia to obstojí tak na 50%, aj to som zhovievavá (na pár scénkach sa však dalo zasmiať). Oddychový účel film splnil, s čím som spokojná.(13.9.2012)

• - Nabídku na ztvárnění jedné z roli obdržel také James Franco, avšak po jejím zvážení ji odmítl.

• - Trishiino (Chelsea Handler) mobilní vyzvánění je skladba "Me So Horny" od 2 Live Crew, stejně jako Kale (Shia LaBeouf) ve filmu Disturbia (2007). (Reesam)

• - Když FDR (Chris Pine) pozve Lauren (Reese Witherspoon) k sobě do bytu, než ho Tuck (Tom Hardy) střelí uspávací šipkou, pustí v přehrávači píseň „Smooth Operator“ od Sade. Stejnou píseň má Tuck nastavenou jako vyzvánění na mobilu. (PenelopaW)