Dobre zvládnutá županová, večerná oddychovačka, v ktorej sa hlavným terčom mladých agentov stala mladá Lauren (Reese Witherspoon, ktorej to s dlhými vlasmi ozaj pristalo). Ich vzájomný súboj neprináša veľa vtipných momentov, ale zato celkom slušnú historku z ktorej sa nakoniec zrodí skutočná, pravá láska. Jeden z najúspešnejších momentov bol akčný tréning na paintballovom ihrisku a končený výstrel do Tuckovho rozkroku. Film je doplnení veľmi dobrým výberom hudobných skladieb, takže za mňa zaslúžených 50%.(9.5.2012)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Zlehka se rozjíždějící akční komedie, kde tomu se začátku moc nevěříte a vtip trochu vázne, ale za chvíli - a to je vážně otázkou několika minut - vás to strhne a až do konce nepustí. Sice bych měl lepší pocit dostat něco o maličko víc, jak se u filmů, kterým nakonec dám ty 4* stává, ale vlastně nač si stěžovat? Možná na trochu ultra brutální akční scény, který by se možná ztratily v Terminátorovi (že pane režisére), ale tady trochu vyčnívají. Ale to je fakt detail, ve kterým si McG s radostí libuje a divák aspoň má u čeho slintat. Takže závěr je takovej, že se mi to fakt líbilo. Je to vtipný, má to styl a je to vcelku originálně pojatý. Tom Hardy je frajer což ani netřeba zmiňovat a Til Schweiger - i když měl opravdu minimum(!) prostoru - hustej záporák a mistr "poker face".(5.3.2012)

Nebudem tajiť, že ma na tento film zlákal Tom Hardy:) This Means War ma bavil v kamerových záberoch a v doťahovačkách medzi Tuckom a FDR. V romantickej línii film prestáva byť zaujímavý, skôr brutálne predvídateľný, čo sa snažia hlavne ku koncu zachrániť isté scenáristické kľučky. Ako komédia to obstojí tak na 50%, aj to som zhovievavá (na pár scénkach sa však dalo zasmiať). Oddychový účel film splnil, s čím som spokojná.(13.9.2012)

Veľmi príjemná žánrová vychytávka, ktorá sa vykláňa z tradičnej osi romantických komédií. Podstata zápletky je síce stávka na istotu, no dôležité je, že film neberie sám seba skutočne vážne a je v ňom vidieť nadhľad, ktorí sa prenáša aj na hercov a tým-pádom aj na celkový dojem. Nebolo to ani príliš presladené a vôbec to nemali na svedomí akčné scény. Jednoducho tvorcovia sa trafili do správneho feelingu, kedy treba dať prednosť komédii pred romantikou tak, aby boli obe vyvážené a na svoje si v kine prišla aj mužská časť publika. Well done! 85%.(25.3.2012)

Solidní oddechovka, kterou k 70% žene především dvojice spolu soupeřících vládních agentů. I když je Witherspoon docela příjemná a působí jako středobod filmu, sledovat rivalitu nebo potyčky Hardyho a Pinea je mnohem atraktivnější a vtipnější. Třeba jak se Hardy tlemí ve scéně "ruce co vypadají jako pracičky T-Rexe", to bylo tak zábavný, že se řehtalo celé kino. Ono vůbec, mít Hardyho ve filmu, to je záruka, která celý snímek i dojem z něj hodně pozvedne. Protože co se třeba akčních scén týče, selhal McG úplně žalostně. Jakákoliv přestřelka nebo osobní souboj vypadá asi jako když hodíte kameru mezi čtrnáct hyperaktivních dětí. Strašlivě zmatený, sestříhaný, není vidět co, kde, jak, kam, prostě nothing. Ono té akce ve filmu je poskrovnu, ale když už má přijít a já se třeba těšil na souboj ústředního dua, nedá se identifikovat zhola nic. Nejlepší budiž tak scéna na paitnballovém hřišti, závěr za to působí zase levně a pitomoučce. Dobrou volbou byla hudba, dynamická, impulsivní. Uteklo to jako voda, bez výraznějších hluchých míst, takže jako relax doporučuju. 65 miliónů dolarů(rozpočet)/154 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(26.2.2012)

• - Film dostal původně označení R kvůli sexuálnímu podtextu některých scén. Později bylo hodnocení zmírněno na PG-13 a film se stal přístupnějším. (zajda404)

• - Ve scéně, kdy FDR (Chris Pine) spí na gauči ve svém bytě po zasažení uspávací šipkou, v jednotlivých prostřizích mění pozice. (Rexar)

• - Množství krve na Fostrovi (Chris Pine) a Tuckovi (Tom Hardy) se podstatně mění. (KucC)