Tom Hardy sa nahladko oholil, niečo zhodil a vyzerá o dosť mladšie. Nie žeby bol starý, ale bez debaty vyzerá jak z reklamy na Gillette. Je to fešák, ale je tu aj jeho sladký kolega, ktorému ženy tiež nevedia odolať. R. Witherspoon bude mať ťažkú voľbu... Humor i akcia sú namiešané v dobrom pomere, úvodná akčná scéna je trochu zbytočne divoká, ale film je celkom ok. Nezbavíte sa však dojmu, že je to len taká povrchná zábavka na spríjemnenie večera. Film sa ani netvári, že je niečo viac, ale agenti B. Pitt a A. Jolie ma bavili o čosi lepšie. 60%.(7.2.2016)

Solidní oddechovka, kterou k 70% žene především dvojice spolu soupeřících vládních agentů. I když je Witherspoon docela příjemná a působí jako středobod filmu, sledovat rivalitu nebo potyčky Hardyho a Pinea je mnohem atraktivnější a vtipnější. Třeba jak se Hardy tlemí ve scéně "ruce co vypadají jako pracičky T-Rexe", to bylo tak zábavný, že se řehtalo celé kino. Ono vůbec, mít Hardyho ve filmu, to je záruka, která celý snímek i dojem z něj hodně pozvedne. Protože co se třeba akčních scén týče, selhal McG úplně žalostně. Jakákoliv přestřelka nebo osobní souboj vypadá asi jako když hodíte kameru mezi čtrnáct hyperaktivních dětí. Strašlivě zmatený, sestříhaný, není vidět co, kde, jak, kam, prostě nothing. Ono té akce ve filmu je poskrovnu, ale když už má přijít a já se třeba těšil na souboj ústředního dua, nedá se identifikovat zhola nic. Nejlepší budiž tak scéna na paitnballovém hřišti, závěr za to působí zase levně a pitomoučce. Dobrou volbou byla hudba, dynamická, impulsivní. Uteklo to jako voda, bez výraznějších hluchých míst, takže jako relax doporučuju. 65 miliónů dolarů(rozpočet)/154 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(26.2.2012)

Líbivě natočené, typicky klipovité, přesvícené a relativně i zábavné. Ačkoliv je to v jádru velice plochý film. Čekal bych více akce, méně romantiky, bylo to přesně naopak. Pine a Hardy jsou však velcí sympaťáci a ani Reese Witherspoon není úplně k zahození. Chemie mezi nimi funguje výtečně, takže až na pár digitálních kiksů a nudných scén jsem se celkem slušně bavil i s vědomím, že se jedná o předvídatelnou a v podstatě nenáročnou ptákovinu.(20.8.2012)

Pokud se plánujete podívat na film Tohle je válka!, musíte počítat s několika základními prvky. Logika tu neexistuje. Nečekejte realistický náhled na život agentů CIA. Připravte se na předvídatelnost a nespravedlivý konec. Kupte si popcorn a nehledejte ve filmu narážky na francouzskou novou vlnu. McG natočil to, co mu jde. Odlehčenou ztřeštěnou komedii, která si uvědomuje svou vlastní stupiditu, ale i právě díky tomu dokáže pobavit.(30.5.2012)

McG si do svého filmu vybral dva Macho borce a "Pravou blondýnku." A fanoušky Star Treku zajisté potěšilo pár odkazů na tento film. Uslyšíme zde hudební nářez v podobě Beastie Boys a jejich Sabotage, Chris Pine je několikrát osloven coby "kapitán" a Tom Hardy má zase na internetové seznamce přezdívku John Harrison. Mně se film moc líbil. Má skvělý scénář, břitké slovní rozbroje mezi Chrisem i Tomem, znatelné jiskření mezi hlavními postavami i značnou míru vtipu, aniž by upadal do trapnosti. Chris Pine zde opět ztvárnil namachrovaného frajera překypujícího sebevědomím, zatímco Tom Hardy ztvárnil milého, sympatického a pozorného muže. Přidávám se na stranu těch, kteří nechápou, proč si Reese nakonec zvolila samolibého agenta CIA, kterému dala přednost před pozorností, upřímným citem a otevřenou náručí i srdcem druhého agenta CIA:) "Co máš proti online seznamce?" - "Co mám proti, díváš se na zprávy? Víš, kolik tam je úchylů, skončím v neoprenu, nebo v něčím kufru."(3.9.2013)

• - Nabídku na ztvárnění jedné z roli obdržel také James Franco, avšak po jejím zvážení ji odmítl. (Elwanelyn)

• - Většina gagů Trish (Chelsea Handler) byla čistá improvizace. (zajda404)

• - Lauren (Reese Witherspoon) a Tuck (Tom Hardy) sa prvý krát stretli v reštaurácii The Blarney Stone, ktorá skutočne existuje a nachádza sa v centre Vancouveru. (vander19)