Cekal jsem nejakou chlapskou variaci na Pan a pani Smithovi, ale to se nastesti nekona. Hlavni dvojka agentu si sice dela naschvaly, ale je to spis o tom, ze maj k dispozici super sledovaci zarizeni a jakmile neni zenska s necim spokojena, hned na dalsim rande udelaj presne to, co se ji musi libit. Takze je to sice s pribejvajicim casem lehce predvidatelny, ale zaroven docela zabavny, sem tam se urodi nejaka vtipna scena, herci jsou sympataci a akci McG natocit umi. Navic Reese je furt zatracene sexy. Celkove prijemne stravenejch 90 minut, ale videt to znovu uz nemusim.(27.5.2012)

• Enšpígl

Naprosto mě vytáčeli ty dva tajný agenti, hlavně ten vyhublej smeták, protože ten mě byl tak sympatickej, že kdyby měl vebloud něco v prdeli, tak bych ho použil k prošťouchnutí. Já všeobecně nesu blbě, když se kolem hezkej holek motá jinej kluk než já, ale tady to byl fakt extrém. Navíc má milovaná Reese tady hraje tak blbou holku že jsme trpěl jak zvíře. Takhle blbá není ani Lucie Bílá a to už je co říct. Snažil jsem se teda upnout výhradně na zábavný scény a akční scénky, ty první se občas vyskytly, druhý taky, ale přišly mně docela nepovedený.(26.3.2013)

Příběhově průměr, ale kvůli němu si to snad nikdo nepouštěl. U cílové skupiny diváků očekávám nadprůměrnou spokojenost (ušmudlané 4*). Akce je, humoru v rámci žánru bohatě (pár výbuchů smíchu jsem absolvoval), škoda, že chybí napětí, to snímek shazuje, mohl mít kapku vyšší ambice. Takhle "jen" typický akční rom-com. Trochu mi připomíná Mizery, byť těm se rovnat nemůže. # příběh 6 | hudba 6 | humor 6 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(9.5.2012)

Když si předem uvědomíte, co od americké romantické komedie můžete očekávat a naučíte se určité scény ignorovat, u některých dialogů dělat, jakože nezazněly a u neakceptovatelných herců předstírat dočasnou slepotu, máte šanci na momentální nenáročný relax u TV (všimněte si, že nenabádám k návštěvě kina!). I mně se občas takovéto duchovní cvičení podaří, ovšem s velkou mírou kompenzace charismatem alespoň jedné osoby a několika vtipných scén. Zmíněnou klíčovou postavou je zde Tom Hardy, o kterém jsem do této chvíle netušila, že se umí smát a musím přiznat, že mě jeho úsměv okouzlil stejně, jako pro něj nezvyklá romantická poloha. Navíc mě baví se dívat, jak se dva muži předvádí, chtějí-li získat srdce, nebo cokoliv jiného, jedné ženy, jen bylo velmi zatěžko zůstávat nestrannou, zatímco Reese Witherspoon vcelku dokazovala, že je o co stát, ne už tak Hardyho sok, který milostné zápolení degradoval na velmi nerovný boj, za mě předem prohraný. Pokud se to zdá málo na udělení tří hvězdiček, přihodím ještě jeden dojem - bylo vidět, že si všichni natáčení užívají a nejspíš se jejich pohoda přenesla i na mě :-).(31.1.2013)

Začátek je opravdu akční podívanou, velmi odlehčenou, což už pomalu začíná navozovat komediální a romantický žánr, jenž se po úvodních titulkách plně rozběhne. Sympatické úvodní duo, zejména Tom Hardy, kterému jsem fandil, solidní hudba, vtipné scény, zajímavý námět. This Means War je příjemnou oddechovkou za 4*.(6.7.2013)

• - Trishiino (Chelsea Handler) mobilní vyzvánění je skladba "Me So Horny" od 2 Live Crew, stejně jako Kale (Shia LaBeouf) ve filmu Disturbia (2007). (Reesam)

• - Ve scéně, kdy se Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine) hádají v kanceláři o tom, že Tuck řekl Lauren Scottové (Reese Witherspoon), že ji miluje, v jednom záběru má Tuck košili rozeplou až ke hrudi, v dalším pouze horní knoflík. (TheDave)

• - Ve jedné ze scén, která se odehraje předtím, než u Fostera (Chris Pine) zazvoní letuška, běží na plazmové televizi snímek Titanic (1997). (Prochy38)