Cekal jsem nejakou chlapskou variaci na Pan a pani Smithovi, ale to se nastesti nekona. Hlavni dvojka agentu si sice dela naschvaly, ale je to spis o tom, ze maj k dispozici super sledovaci zarizeni a jakmile neni zenska s necim spokojena, hned na dalsim rande udelaj presne to, co se ji musi libit. Takze je to sice s pribejvajicim casem lehce predvidatelny, ale zaroven docela zabavny, sem tam se urodi nejaka vtipna scena, herci jsou sympataci a akci McG natocit umi. Navic Reese je furt zatracene sexy. Celkove prijemne stravenejch 90 minut, ale videt to znovu uz nemusim.(27.5.2012)

Pokud se plánujete podívat na film Tohle je válka!, musíte počítat s několika základními prvky. Logika tu neexistuje. Nečekejte realistický náhled na život agentů CIA. Připravte se na předvídatelnost a nespravedlivý konec. Kupte si popcorn a nehledejte ve filmu narážky na francouzskou novou vlnu. McG natočil to, co mu jde. Odlehčenou ztřeštěnou komedii, která si uvědomuje svou vlastní stupiditu, ale i právě díky tomu dokáže pobavit.(30.5.2012)

Jak se na shit podobného typu nedívám, tak tohle si asi můžu dovolit zhodnotit jako OK komedii se zabavnou zápletkou, která ať je jak chce nereálná. Naštěstí, a dost jsem se divil, se McG nenechal strhnout povoláním obou hlavních kamarádů-parťáků-rivalů k trapným akčním orgiím a využil schopnosti tajných služeb tím správným směrem. Trpěl jsem jen při pohledu na Vytrspůnku, kterou nepovažuju za herečku, co hůř, ani za nějak extra pěknou ženskou. V rámci žánru dívatelné, obecně to lepší ze špatného. 55%(21.1.2014)

Když si předem uvědomíte, co od americké romantické komedie můžete očekávat a naučíte se určité scény ignorovat, u některých dialogů dělat, jakože nezazněly a u neakceptovatelných herců předstírat dočasnou slepotu, máte šanci na momentální nenáročný relax u TV (všimněte si, že nenabádám k návštěvě kina!). I mně se občas takovéto duchovní cvičení podaří, ovšem s velkou mírou kompenzace charismatem alespoň jedné osoby a několika vtipných scén. Zmíněnou klíčovou postavou je zde Tom Hardy, o kterém jsem do této chvíle netušila, že se umí smát a musím přiznat, že mě jeho úsměv okouzlil stejně, jako pro něj nezvyklá romantická poloha. Navíc mě baví se dívat, jak se dva muži předvádí, chtějí-li získat srdce, nebo cokoliv jiného, jedné ženy, jen bylo velmi zatěžko zůstávat nestrannou, zatímco Reese Witherspoon vcelku dokazovala, že je o co stát, ne už tak Hardyho sok, který milostné zápolení degradoval na velmi nerovný boj, za mě předem prohraný. Pokud se to zdá málo na udělení tří hvězdiček, přihodím ještě jeden dojem - bylo vidět, že si všichni natáčení užívají a nejspíš se jejich pohoda přenesla i na mě :-).(31.1.2013)

Dobre zvládnutá županová, večerná oddychovačka, v ktorej sa hlavným terčom mladých agentov stala mladá Lauren (Reese Witherspoon, ktorej to s dlhými vlasmi ozaj pristalo). Ich vzájomný súboj neprináša veľa vtipných momentov, ale zato celkom slušnú historku z ktorej sa nakoniec zrodí skutočná, pravá láska. Jeden z najúspešnejších momentov bol akčný tréning na paintballovom ihrisku a končený výstrel do Tuckovho rozkroku. Film je doplnení veľmi dobrým výberom hudobných skladieb, takže za mňa zaslúžených 50%.(9.5.2012)

• - Film, který si Lauren (Reese Witherspoon) vybírá ve videopůjčovně, je Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980). (MeanWhile)

• - Ve scéně, kdy FDR (Chris Pine) spí na gauči ve svém bytě po zasažení uspávací šipkou, v jednotlivých prostřizích mění pozice. (Rexar)

• - Ve jedné ze scén, která se odehraje předtím, než u Fostera (Chris Pine) zazvoní letuška, běží na plazmové televizi snímek Titanic (1997). (Prochy38)