• Matty

Hyperstylizovaná, špionážní akcí jen tak nějak mimoděk orámovaná romantická komedie, která chápe soupeření dvou soků v lásce poněkud doslovněji. Jak se v post-apatowovských vztahovkách pomalu stává pravidlem, výrazněji to jiskří mezi kámoši téhož pohlaví, než mezi mužem a ženou, na čem zde má podíl také epizodická struktura romantické zápletky (dojem sitkomových výstupů posiluje užití zámlk mezi „výstupy“). V testosteronovém a technofilním „moje hračky jsou lepší“ přeměřování sil dvou chlapců, jejichž společnou matkou je přísná šéfová, se scenáristé vyžívají stejně jako představitelé titulních rolí. (Za povšimnutí stojí, že Simon Kinberg má na triku nikoli nepodobného Sherlocka Holmese a Pána a paní Smithovy.) Bohužel zůstávají pouze u nápadů, s nimiž dále nepracují, což nejvíc zamrzí hned u ústředního ozvláštnění klasického romcom schématu. Ani jeden z potenciálních partnerů totiž oproti zvyklosti není tak trochu kretén - až scenáristické řešení tohoto dilematu z něj odstavením na vedlejší kolej tak trochu kreténa dělá. Rovněž snaha o dualitu à la Hitchcock, k němuž se zde odkazuje stejně okázale a nenápaditě jako ke Scorsesemu (dlouhý záběr v baru), vyznívá mechanicky: dva kamarádi, dvě kamarádky, obsahově podobné scény v různém prostředí… Stejně odflinknuté jako heterosexuální tokání jsou akční scény, u nichž si McG dost dobře nepohlídal kontinuitu jednotlivých záběrů (finále na dálnici se střelbou do zatáčky?). Vzhledem k pojetí filmu, který raději rovnou přehrává, namísto toho, aby si na něco hrál (čím připomíná hříčku Zatím spolu, zatím živi, jíž jsem ale onu přestřelnost věřil víc), uvedené nedostatky zásadně nepřekážejí přímočaré zábavě. Ani charisma Toma Hardyho, jehož britskost na rozdíl od Witherspoonové považuji za velké plus, ovšem nezvrátí fakt, že sledování těchhle syndromů MTVizace Hollywoodu spadá do téže skupiny činností jako dýchání – po chvíli přestanete vnímat, že nějakou činnost vykonáváte. 50%(10.2.2012)

Fakt mě pobavily dvě výborné komediální scény, co se mi líbilo bylo (nechtěné?) pomrknutí na Star Trek, a co mě dostalo byla jedna lahodná akční momentka v závěru filmu. Jinak ale "akční" snímek This Means War! rozhodně není, a co je smutné, víc jí bylo i např. ve Vrahounech... bohužel - jestli jsem od McGho něco nečekal, tak tohle. Takže vítejte na profilu těžce průměrné romantické komedie, a to je asi tak všechno - jako fanda Hardyho a Pinea jsem si nesportovně přihodil jednu hvězdu. Jo, ještě jsem zapomněl na jeden detail: je to první film, ve kterém se mi hodně líbila Reese Witherspoon, už od "blondýnky" ji totiž vážně nemusím.(23.2.2012)

This means fun! Paradni spionska romcom, ktera zadupava do zeme jak Brangelinu v Mr. and Mrs. Smith, tak Cruise s Cameron Diaz v Knight and Day. Mezi kapitanem Kirkem, vyslouzilou pravou blondynkou a warriorem Tomem Hardym to navic perfektne jiskri i vybuchuje - a kdyz prach sedne, zbyde cas i na dialogy o Hitchcockovi a Klimtovi. Tenhle film je smart and sexy. Co chtit vic? 70%(10.2.2012)

Cekal jsem nejakou chlapskou variaci na Pan a pani Smithovi, ale to se nastesti nekona. Hlavni dvojka agentu si sice dela naschvaly, ale je to spis o tom, ze maj k dispozici super sledovaci zarizeni a jakmile neni zenska s necim spokojena, hned na dalsim rande udelaj presne to, co se ji musi libit. Takze je to sice s pribejvajicim casem lehce predvidatelny, ale zaroven docela zabavny, sem tam se urodi nejaka vtipna scena, herci jsou sympataci a akci McG natocit umi. Navic Reese je furt zatracene sexy. Celkove prijemne stravenejch 90 minut, ale videt to znovu uz nemusim.(27.5.2012)

Příběhově průměr, ale kvůli němu si to snad nikdo nepouštěl. U cílové skupiny diváků očekávám nadprůměrnou spokojenost (ušmudlané 4*). Akce je, humoru v rámci žánru bohatě (pár výbuchů smíchu jsem absolvoval), škoda, že chybí napětí, to snímek shazuje, mohl mít kapku vyšší ambice. Takhle "jen" typický akční rom-com. Trochu mi připomíná Mizery, byť těm se rovnat nemůže. # příběh 6 | hudba 6 | humor 6 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(9.5.2012)