// Podle čísel, to odhaduju na další moje guilty pleasure. Ačkoliv zase tak guilty se necítím, protože kdo od toho čekal něco víc a poté tomu loupnul 2 hvězdičky je jednoduše .. mimo. Už jen jméno režiséra - McG. Nene, naopak - chtěl jsem akční jednohubku, ve špiónském prostředí, říznutou trochou romantiky, plnou cool momentů a přesně to jsem dostal. Například "napíchnutí" Laurenina bytu bylo výborné, nebo Hardyho paintball ;) nádhera. Výtečně obsazeno, skvěle zahráno, perfektně stráveno. Záporáka do počtu odpouštím, přece jenom mezi sebou záporáčili spíš protagonisti takže mi to tak nějak vynahradili.. tak a teď mi přineste pokračování Pana a Paní Smithovích, prosím!-)(18.5.2012)

Začátek je opravdu akční podívanou, velmi odlehčenou, což už pomalu začíná navozovat komediální a romantický žánr, jenž se po úvodních titulkách plně rozběhne. Sympatické úvodní duo, zejména Tom Hardy, kterému jsem fandil, solidní hudba, vtipné scény, zajímavý námět. This Means War je příjemnou oddechovkou za 4*.(6.7.2013)

Dva rozdílní muži, největší přátelé a agenti CIA, kteří válčí o srdce jedné ženy. Nejedná se o typickou romantickou komedii, ale o originální romantickou komedii, se spoustou akce a pár špičkovými nápady. Neobvyklý boj začíná a i přes to, že vše oba vědí, začíná neskutečná jízda. V hlavní roli máme Reese Witherspoon, která se do role anděla hodila perfektně. Oba hlavní herci Tom Hardy a Chris Pine byli jak "nebe a dudy", ale také proto mělo vše své kouzlo. Příběh není nikterak originální, ale přesto zaujmout dokáže, poněvadž děj by vás mohl chytit. Já se od začátku bavil, proto hodnocení nedám nižší... 8/10 = 80%(17.5.2012)

• Enšpígl

Naprosto mě vytáčeli ty dva tajný agenti, hlavně ten vyhublej smeták, protože ten mě byl tak sympatickej, že kdyby měl vebloud něco v prdeli, tak bych ho použil k prošťouchnutí. Já všeobecně nesu blbě, když se kolem hezkej holek motá jinej kluk než já, ale tady to byl fakt extrém. Navíc má milovaná Reese tady hraje tak blbou holku že jsme trpěl jak zvíře. Takhle blbá není ani Lucie Bílá a to už je co říct. Snažil jsem se teda upnout výhradně na zábavný scény a akční scénky, ty první se občas vyskytly, druhý taky, ale přišly mně docela nepovedený.(26.3.2013)

Přiznám, že jsem čekala trochu víc, protože jsem na to slyšela převážně velmi kladné názory. Podle mě to byla dobrá komedie, navíc mi to rychle uteklo, protože jsem se bavila, ale přišlo mi to jako průměrná romantická komedie, která byla akorát opepřená akčními scénami. Co mi ale naprosto unikalo, byl fakt, proč se Lauren vůbec kdy rozhodovala mezi Tuckem a FDR. Tady je FDR bez debat výherce. 3*(27.7.2012)

• - Stejně jako ve filmu Star Trek (2009) zazní i v tomto filmu skladba „Sabotage“ od Bestie Boy. V obou filmech se objevili Chris Pine, přičemž se sérií Star Trek má zkušenost i Tom Hardy. Ve 2. minutě filmu je FDR (Chris Pine) tázán, jaký byznys ho přivádí. Odpoví, že je kapitánem na hodně velké lodi. Je to opět narážka na film Star Trek, kde Chris Pine hraje kapitána Kirka na lodi Enterprise. (Illuminare)

• - Ve scéně, kdyje FDR (Chris Pine) ve videopůjčovně, v televizi právě běží snímek Mladý Frankenstein (1974). (Aknah)

• - Postava, kterou hraje Tom Hardy, se ve filmu jmenuje Tuck, jednou je zmíněna jako Tucker. Když ale Lauren (Reese Witherspoon) otevírá Tuckův profil na seznamce, protože ji zaujala jeho fotka, jeho nick je johnharrison30. Když se Tuck svěřuje FDR (Chris Pine), že si vytvořil profil, kritizuje ho jeho kolega - agent za to, že dal na internet svoje soukromé informace. Že by tedy John Harrison bylo skutečné / krycí jméno agenta Tucka? (PenelopaW)